Stránka 1 z 2

Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 20:27
od franta599
Chtel bych se zeptat jestli to je vubec legální nikde v zákone jsem nečetl ze by se to nesmelo každopadne z toho jde vytvořit při správnem "umotání" extremní nalož takže bych se divil že by to nebylo nejak ošetřené :D

Napsal: pát 26. pro 2014, 21:06
od Serz
jestli mas rad sve prsty a nemas zadne zkusenosti, vubec bych se tim nezabyval. ja bych osobne radeji zongloval s rozbuskami nez doma laboroval co tu pises

P.S.: vykonnost tveho teoretickeho vytvoru by nemela byt problem sama o sobe. problem bude zpomaleni zazehnuti, obal abys z toho neudelal granat. vykonnost prichazi na radu az zacnou v panelacich kolem praskat okna. a opravdu bych se nejvic bal prvniho uvedeneho bodu, pripadne jeste stability toho bordelu co si namichas. sbohem, prstiky :)

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 21:21
od marinakus
franta se neptá na ruční granát ale jestli použitím BP na dělovou ránu něco zákonného poruší. Každopádně riskuje, že se stane zajímavým pro určité složky PČR,pokud se tato jeho eventuální činnost jakkoliv zveřejní. ;) Každopádně upravovat ohňostrojné prostředky nemohou ani odpalovači ohňostrojů. Problém bych viděl v zákonech a vyhláškách především báňské správy. Způsob odpalu a jeho nebezpečnost je asi zbytečné komentovat.

Napsal: pát 26. pro 2014, 21:23
od Serz
ja vim, ze odpovidam na neco trochu jineho, ale chci ho odradit od takovych pokusu driv, nez nam nebude mit cim napsat "ono to bouchlo v ruce, ale prece to bylo legalni..."

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 21:25
od marinakus
Doplnil jsem, jukni.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 21:29
od marinakus
Navíc ze ZoZ by šel akceptovat již paragraf o přechovávání BP. Např, kovová trubka určitě nebude původní obal nebo obal mající stejné vlastnosti jako původní.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 22:15
od lanasxxx
Napis mi sz pokud chces poradit....na silvestra si to vyrabim...cerny prach je celkem bezpecny...ale musis dodrzovat par veci

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: pát 26. pro 2014, 23:08
od peggy
Doporučuji vaší pozornosti vyhlášku ČBÚ 174/1992 Sb., nařízení vlády 208/2010 Sb. a zákon 148/2010 Sb.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 10:32
od scorpions.cz
z černýho prachu bych to nedělal, potřebuješ větší navážku a stejně to není ono jako když použiješ flash. Existuje forum kde se tím hodně zabývají(určitě ho vygooglíš) nechci sem dávat odkaz.Sám se ohňostroji na profi úrovni zabývám 15let a ještě jsem neměl potřebu to vyrábět. V Ostravě koupíš dělovou ránu hotovou(je to jejich výrobek a né čína)teda pokud ti je 21roků,a to je celkem síla.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 10:43
od franta599
https://www.youtube.com/watch?v=YZUR7KH_5jI
tady je použit zrovna ten vesuvit a podle toho minivalečku co zapaluje tak bych rekl že je černy docela učinny - konkretne kuli tomuhle videu jsem se o to začal zajimat abych rekl pravdu

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 10:56
od scorpions.cz
rychlost hoření černýho prachu není nijak veliká,oproti zábleskové složi na bázi práškového Al a okysličovadla.Víc ti radit nebudu ,abych tvé prsty meněl na svědomí.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 11:27
od sagitarius
Pánové, takové rady by zasloužily po papuli. Radit někomu hliníkovej prášek a okysličovadlo, aniž by věděl jaký okysličovadlo, a jakou hrubost prášku, se rovná pomalu vraždě. Stačí aby jako okysličovadlo použil místo bezpečného chloristanu chlorid, či chlorňan a má na průser zaděláno značnou nestabilitou a citlivostí slože. Stejně tak běžně prodávanej hliníkovbej prach je dost nebezpečnej, bezpečnější jsou větší částice, atd. Rozhodně nikomu, kdo s tím nemá zkušenosti a potřebné znalosti, nedoporučuju si hrát s mícháním jakékoliv slože. Oni ty prsty, ani ruce už znovu nenarostou. A i blesková slož, která je míchaná na maximální bezpečnost, je od určitého množství i volně sypaná, nebezpečná a přechází ze záblesku do exploze. A poslední upozornění- pokud to má být bezpečné, nevyplatí se to míchat doma, protože např. chloristan draselný, který se používá jako bezpečné okysličovadlo, stojí v lachemě cca 1500,-Kč za kilo. 10x levnější chlorid je sice taky použitelný, ale jen pro sebevrahy, nebo profíky, kteří ví, co dělají. Takže pokud chce někdo bouchat, kupte si hotový výrobky, a nepokoušejte celistvost své tělesné schránky.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 11:37
od peggy
Důrazně doporučuji dále nerozvíjet diskuse kolem výroby trhavin, třaskavin a pyrotechniky vůbec!

Téma je ČERNÝ PRACH ! A to především v souvislosti se střelectvím.

Vše ostatní se pohybuje na hraně zákona, o integritě vašich tělesných schránek nemluvě.

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: sob 27. pro 2014, 11:42
od JoeBiden
Jj, třeba taková směs pyrotechnický hliník a chlorid draselný/sodný, to je panečku nebezpečná věc. Exploduje to už slunečním světlem.

- jediná dnes prodejná látka je chloristan amonný a minium, zbytek je pro civily zakázaný

- dělat cokoliv z vesuvitu je ztráta peněz, protože to skutečně nejede

- dělat s pyrotechnickými složemi je nesmysl :roll: a více nebezpečné než pracovat s trhavinami a to i v domácích podmínkách, ale rozhodně není pravda, že by to při dodržení bezpečnostních pravidel bylo nějak extra nebezpečné (antistatické povrchy, brýle + obličejový štít, sluchátka, zakázaný přímý kontakt s rukou, dlouhé zápalnice, množství do 10 g, dodržené techniky míchání) :roll:

- radil bych se na to dokonale vykašlat :roll:

Re: Domací výroba delbuchu z černého prachu

Napsal: ned 28. pro 2014, 16:12
od marinakus
Pánové, vykašlete se na výrobu jakýchkoliv bouchacích předmětů z čehokoliv. Dělal jsem v oblasti těchto dobrot skoro 20 let a můžete mi věřit, že pohled na potrhané lidské tělo není moc pěkný. Ono stačí těch dost průšvihů, které stihne způsobit legálně koupená a kolikrát blbě použitá zábavní pyrotechnika. Navíc je těchto věcí oficiálně na trhu víc než dost a když to spočítáte, nevyplatí se vám to ani finančně. Černý prach nechte pracovat tam, kde pracovat má, tj. především v hlavních předovek.