Kity předovek

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#31 » čtv 19. úno 2015, 20:58

Ze stavebnice není třeba legalizovat nic, hlaveň má už zkušebnu.

Při individuální stavbě předovek je pro střelbu třeba nechat udělat kusové ověření (tormentaci) u CUZZS (na zkušebně).

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pát 20. úno 2015, 18:41

coviha:
Pokud stavíš vlastní, ne ze stavebnice, lze i tak, že koupíš hotovou, už tormentovanou hlaveň, a zbytek si vyrobíš. Pak už není třeba na zkušebnu. Tak to dělám já.



coviha
Příspěvky: 10

Příspěvek#33 » pát 20. úno 2015, 19:28

zdravim a kde se da ta hlaven sehnat a je ta hlaven dražkova

Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 96

Příspěvek#34 » pát 20. úno 2015, 21:51

Tady, např: http://www.zbranebrymova.com/foto/80751.jpg
Nebo zde: http://www.bvs.cz/bez_zbrojaku_predovky ... vne45.html

A nebo taky úplně jinde... Obrázek

(Vzhledem k povaze dotazu malé upozornění: není to zas taková legrace a může to při velké neopatrnosti i zavánět krchovem!)

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » sob 21. úno 2015, 00:42

Pozor!
Ten druhý link nee. To jsou jen polotovary, ne hotový hlavně. Nemají dnový šroub, drum, a tím pádem samozřejmě ani tormentaci! A dělat si doma jako amatér bez znalostí dnovej šroub- tak z toho bych teda dobrovolně nestřílel.

Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 96

Příspěvek#36 » ned 22. úno 2015, 18:55

To je fakt. To by bylo rovněž o život. :crazy:

Ale v BVS na to upozorňují, že se jedná o hlavně bez dnových šroubů.
Ty by se nicméně měly nechat separé koupit jinde, ne?
Drum by mne tak nepálil, zajímají mne spíš křesadla a podvědomě jsem prostě uvažoval o zátravce.

Nicméně jsem tedy netušil, že nabízené hlavně jsou bez tormentace ... i když je to vcelku logické. :idea:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#37 » pon 23. úno 2015, 08:05

K těm dnovým šroubům - to, co firma nabízí, může být jenom hlavňovina v metráži, t.j. bez závitů a pod. Vyrábět závity bez znalosti věci není dobrý nápad. Jiná věc by byla, kdyby to byly "náhradní hlavně" a dal se k nim dnový nebo komorový šroub dokoupit. To je nutné prověřit.



Jim11
Příspěvky: 8

Příspěvek#38 » čtv 7. led 2016, 13:57

Původní dotaz byl, jestli je něco na tom, že kity předovek jsou složeny z podřadných dílů. Musím to potvrdit, ale stalo se mi to jen u kitu pistole Pioneer. Myslím, že výrobce je Ardesa. Tam nesedělo skoro nic. Dokonce jsem musel dost přihýbat i kohout, aby šel vůbec na piston. O zádlabech v pažbě nemluvím. Naopak kit Hawkeny od Investarmu byl naprosto dokonalý. Zádlaby v dřevě i samotná barva dřeva prostě parádní. Vyloupla se z toho nádherná flinta. Tolik tedy moje zkušenosti s kity.



Milan N
Příspěvky: 5

Příspěvek#39 » pon 11. led 2016, 23:55

Zdravím příznivce černého prachu, jsem tu nováček, tak na mě prosím berte trošku ohled 8-) Pod stromeček jsem dostal kit Kentucky rifle křesadlo od Ardesy. Pomalu ho začínám sestavovat, je pravda, že dřevěné díly moc nesedí, dalo dost práce to sladit. Na hlavni kde se montuje přední objímka nebyl vyřezán závit, lučík byl naohýbán v jiném úhlu a nepasoval. Prostě nesedělo nic tak jak bych si představoval, ale dalo se to doladit. Nejhorší je, že chybí šrouby na upevnění zámku a přední objímky, ty budu muset vyrobit. Takže zatím s tím bojuju a dávám to, uvidíme co bude dál :roll:



Milan N
Příspěvky: 5

Příspěvek#40 » ned 17. led 2016, 15:31

Tak už je spasováno, obroušeno a namořeno. bude se olejovat.
ObrázekObrázek



Milan N
Příspěvky: 5

Příspěvek#41 » ned 24. led 2016, 20:32

Tak je skoro hotovo, snad se bude líbit.
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů