Perkusní derringer CZECH GUN

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » čtv 7. zář 2017, 21:59

Hm, za ty peníze, co ta věc má stát, si pořídím ZP, zbran i náboje se stejnou, ne-li větší účinností... :-|



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#47 » pát 8. zář 2017, 04:53

Kde je ovsem riziko, ze ti ji casem seberou, jinak tato uvaha samozrejme nema chybu, kdyby byl svet (EU) v poradku.



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#48 » pát 8. zář 2017, 05:57

Co si budeme nalhavat, je to alternativa do sveta "po smernici EU" nabizena jeste ve vhodnem obdobi, vic to konkretizovat nebudu.

Dve dobre rany na obranu na kratkou a velmi kratkou vzdalenost. Koncepcne dobre vymyslene, pro realne potreby sebeobrany odstranuje nejvetsi nevyhody konkurence - DAO spoustak bez nutnosti manualniho nastaveni selektoru a natazeni kohoutu, skryte pistony s moznosti jakehosi zaizolovani silikonovymi krytkami na delsi dobu, homogenni tvar bez ostrych vystupku, kohoutu...

Me se to libi, i kdyz to je nyni v podstate zajic v pytli. Cena je samozrejme dost vysoko nastavena... Tady se vsak opet ukazuje, ze EU nyni predstavuje nejvetsi motor zbrojniho prumyslu pri prodeji soukromnikum...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#49 » pát 8. zář 2017, 07:24

No, podle mě cena odpovídá materiálům, zpracování a tomu, že to nejspíš nebude moc velká série. Vypadá to na komplet CNC s nízkými tolerancemi a to prostě něco stojí. Mě to drahé ve smyslu "chci se na tom napakovat" nepřijde.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#50 » pát 8. zář 2017, 09:09

Cena (~12k) je z mého pohledu docela šílená a souhlasím s tím, co psal Hungry. Na druhou stranu tuto cenu respektuji, protože je mi jasná nákladová stránka na samotné spuštění výroby. Snad ani nepočítám čas vývojáře, bohatě stačí čas a náklady souvisejícími s kategorizací zbraně a otypování, případně ochranná známka.
Docela by mne zajímalo, kolik zákazníků si tento derringer najde, myslím že kolem stovky by jich být mohlo.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#51 » pát 8. zář 2017, 09:16

JardaB píše:Kde je ovsem riziko, ze ti ji casem seberou, jinak tato uvaha samozrejme nema chybu, kdyby byl svet (EU) v poradku.


Když bude kategorie D zrušena a přihlásíš to jako C, tak ti to časem seberou také...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#52 » pát 8. zář 2017, 09:22

Přihlásíš???!!!



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#53 » pát 8. zář 2017, 09:36

Než bych šel něco přihlásit, to to radši hodím do kanálu rozřezané flexou...

Mimochodem, docela mi to připomíná tohle: https://www.midwayusa.com/product/10141 ... pct-oc-red

Ovšem i hladká krátká hlaveň bude se dvěma olověnými knedlíky o něco účinnější:)



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#54 » pát 8. zář 2017, 12:50

Prodejce musí v účetnictví 10 let evidovat každého kdo si tu zbraň koupí, takže kdyby spadla do C a někdo by jí nepřihlásil, tak je 10 let policií dohledatelný.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#55 » pát 8. zář 2017, 12:53

A když ji druhý den po koupi "prodám"?

Jste OT, řešte tu prosím zbraň jako takovou a ne opět "budoucí" EU legislativu, na tu máte samostatné vlákno. McFly

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#56 » pát 8. zář 2017, 13:21

Omlouvám se. Mě se líbí moc. Jak dlouho může tahle potvora zůstat naládovaná, aniž by obsah hlavní utrpěl vnějšími/vnitřními vlivy?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pát 8. zář 2017, 13:48

I sto let...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#58 » pát 8. zář 2017, 13:55

Fakt? No tak to je paráda, potěšil jsi mě :D



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#59 » pát 8. zář 2017, 15:09

Černý prach dost výdatně nasává vlhkost ze vzduchu. Takže naládovat a hermeticky utěsnit, aby se k black powder nedostal air... :-) Jinak se ti změní na zbraň údernou nebo vrhací. :-)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#60 » pát 8. zář 2017, 16:34

Hloupy dotaz: nepomohlo by dat do naplne nekolik zrnicek pohlcovace vlhkosti? Na prodifundovanou vlhkost by mohl stacit velmi maly podil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů