křesadlovka

Black Powder a vše co k tomu patří


drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#1 » ned 24. črc 2016, 10:32

V pátek jsem si vystřelil z křesadlové pušky a moc se mi to líbilo. Při procházení netu jsem moc informací nenašel. Přijde mi, že většina lidí střílí z perkusu. Je o tolik složitější křesadlovka?

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#2 » ned 24. črc 2016, 10:52

Kameny křesací sou docepa problém.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#3 » ned 24. črc 2016, 13:39

Ale nejsou, viz např.
http://jaknapazourek.cz/index.php?mact= ... eturnid=61

Jinak křesadlo je těžší, ale kdo ho ovládne, nebude mít problém ani s perkusem. Perkus je pohodlnější a samozřejmě i spolehlivější. Vyladit křesadlo vyžaduje znalosti, cvik a úsilí, ale jsou lidi, kteří by to za nic nevyměnili.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#4 » ned 24. črc 2016, 20:04

Konkrétne napríklad kresadlová pištoľ Kentucky .45 od Ardesy potrebovala ako nová po vybalení z krabice dosť úprav (zámok) na to, aby aspoň vystrelila! Takže perkus je pre začiatok podstatne jednoduchší, aj keď som už mal v ruke aj nový perkus (Dikar - Derringer Philadelphia .45) na ktorom nebolo možné odpáliť zápalku... a to bol "na krámě u Brýmový" predavačom vybraný ako najlepší z troch, čo tam mali (kupovala mi ho tam dcérka ako darček k narodeninám). Našťastie ak človek vie, čo treba, tak to ide...
Inak - na nete sú tony informácií ku strieľaniu z kresadloviek - ale na emerických stránkach, a v tej ich hatmatilke!



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » ned 24. črc 2016, 21:14

Křesadlovky (pokud fungují) mají svoje kouzlo. Jedna vyladěná mi kdysi bohužel utekla. Kamarád dělá historický šerm a křesadlovky střílí běžně (ne střely, ale akusticky). Má i doutnákovou mušketu, což je o ještě o level výš:) Má tuším většinou Ardesy, ale říkal, že je občas musel taky mírně poladit. Když už někdo ví, tak je to v podstatě velmi jednoduché.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#6 » čtv 25. kvě 2017, 18:53

miska ohne.png
Udělal jsem si radost a tady: http://www.jaknapazourek.cz/ jsem objednal a koupil hromádku naštípaných pazourků. (snad to není nedovolená reklama) Jak dodávka přišla, vybral jsem ten nejhezčí, vložil do čelistí zámku a natočil na video z foťáku. A následně vytáhl jednu fotku. Zajímalo mě, jak kámen křeše, kam dopadají jiskry, jejich bohatost atd. Dosud jsem používal achát tak nějak všelijak naštípaný, ale fungovalo to. Mám z toho radost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti