Dotazy ke střelbě z předovek.

Black Powder a vše co k tomu patří


cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » pon 21. čer 2010, 01:08

Chm.. lze vůbec legálně z vlastních D zbraní střílet bez ZP?
Koukal jsem na provozní řády střelnic a vyrozuměl, že na každého jednoho střelce bez ZP musí dohlížet jeden instruktor a dotyčný smí střílet jen ze zbraní zapůjčených střelnicí. Jak to chodí, nevíte?
Naposledy upravil(a) cichlasoma dne pon 21. čer 2010, 11:19, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 21. čer 2010, 01:50

Pokud máš zájem o střelbu z předovek tak ti i tak doporučuji přečíst si zákony co můžeš a co né. Jsou tady kompletně vypsány, nemusíš zrovna dělat testy na ZP ale když si je projdeš tak ti bude spousta věcí jasná.

Střílet ze zbraní "D" §7 ( což je mimochodem i vzduchovka) můžeš tam kde ti to umožňuje zákon §15 a ZP samozřejmě nepotřebuješ. Musíš dodržovat zásady bezpečné manipulace, provozní řád střelnice a pokyny správce střelnice.

Černopraché zbraně vyvíjejí při střelbě hodně kouře a proto tě na některých střelnicích nemusí nechat střílet, je dobré si to předem ověřit, na venkovních střelnicích nebývá většinou problém.



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » pon 21. čer 2010, 11:18

Patrik: Děkuji.
(Šlo mi samozřejmě specielně o perkusní zbraně, s D-zbraněmi jsem se špatně vyjádřil.)
Ty zákony jsem četl. Ale v nějakých provozních řádech střelnic jsem našel, že lidé bez ZP mohou střílet jen ze zbraní zapůjčených střelnicí.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#4 » pon 21. čer 2010, 19:18

No perkusni.... takhle by to neslo... protoze D jsou maximalne 2 ranne... takze na revolver je potreba ZP...



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » pon 21. čer 2010, 19:39

kralik: (Ale já vím, myslel jsem perkusní D-zbraně, prostě, no... :-) )



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#6 » čtv 24. čer 2010, 05:20

Máte zkušenost s nošením perkusní pistole v pouzdře? Neposouvá se při větších otřesech kule směrem k ústí hlavně?



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#7 » čtv 24. čer 2010, 07:27

cichlasoma, až jednou budeš nabíjet perkus - ať už přes flastr, či kuli přímo , tak uvidíš jak fest ta koule v hlavni drží, proto se samovolně posouvat nemůže, pokud ovšem nepoužiješ nějakou menší která tam nepatří , některé jsou tak fest - že se musí doslova natlouct, to už je ale extrém protože tím že se koule prakticky ořízne o ústí hlavně se z ní stává šiška



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#8 » čtv 24. čer 2010, 07:41

No dobře, dobře, děkuju, já to jen někde čet, že se má před každym výstřelem kontrolovat, jestli se kule nehla a "dosedá"...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » čtv 24. čer 2010, 08:40

Samovolně při nošení by se neměla posunovat. Posunutí střely může nastat např. u dvouhlavňových zbraní u výstřelu, pak se doporučuje ověřit si jestli se střela nehnula, párkrát si to ověříš a pokud neměníš nic v nabíjecím postupu tak to pak nemusíš dělat u každého výstřelu. U perkusních revolverů se občas stává, že po výstřelu můžou některé střely z válce i vypadnout :lol: pokud nebyl vhodně zvolen průměr střely.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#10 » ned 27. čer 2010, 20:17

No, já mám opačný problém.... střely minie je potřeba do flinty (evolution a yukon) 0.50 přímo zatlouct.... tak trochu tomu nerozumim.. pokud vim, tak minie je vojenska střela požívaná mimo jiné ve válce severu proti jihu.... a to by vojačcci moc nestříleli.... rozhodně ne rychle.
V čem je problem?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » ned 27. čer 2010, 20:32

Zkusit jiné střely nebo kalibrovat.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#12 » ned 27. čer 2010, 21:27

nojo... kde je k mani kalibr?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » ned 27. čer 2010, 21:43

Udělat, nebo třeba tady.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#14 » ned 27. čer 2010, 22:29

Valka Sever proti Jihu obsahovala miliony strel mozna stamiliony a bitvy trvajici az jeden tyden !!!
Dodnes se nachazi na bojistich desetitisice strel a prodavaji se za jeden dolar kus pocet mrtvych celkove byl 600 000 za ctyri roky ......



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#15 » pon 28. čer 2010, 17:20

jo.. kalibr... u dave ho maji.. dnes jsem si tam byl pohovorit. jenze problem je, ze mnou odlite strely jsou OK.. to co neni OK je, ze kleste jsou 0.50. Takze se do raze 0.50 strely museji opravdu natlouct.
Takze je neco spatne - protoze minie by se mela do laufu zastrcit bez kladiva a roztahnout az pri vystrelu - proto ma dole dutinu.
Takze by to chtelo kleste tak 0.490 ci 0.495
nemel by nekdo nejaky napad?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů