Dotazy ke střelbě z předovek.

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 28. čer 2010, 18:26

Pane mistr, furt to řežu a furt je to krátký... ;)

S kokilou neuděláš nic. Tudíž prodat a koupit s menším průměrem, nebo kalibrovat a pak teprve střílet...



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#17 » pon 28. čer 2010, 19:56

ale bodejt.. jenze kdo dela mensi kokilu? to kdybych vedel...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » pon 16. srp 2010, 19:02

Králik : povedlo se nějak vyřešit ten problém ?



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#19 » pon 16. srp 2010, 21:38

Nepovedlo...

ted dost nestiham a venuji se nabojovym zbranim.... nicmene mne napadlo - nevim zda je to dobry napad - ze si necham udelat kalibr (tedy ocelovou desku s dirou tak 0.495) a odlite minie tim procpu....
Ale rad si dam poradit neco lepsiho....

kralik



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » pon 16. srp 2010, 21:47

Jde to špatně po celé délce hlavně ?
Jde doleštit vývrt hlavně a už jsem to jednomu dělal, právě kvůli tomu, že mu to šlo špatně nabíjet. Ručně ten vývrt ale moc nezvětším, to by se muselo vzít do zbrojovky na jejich mašiny a nechat to tam chvíli kvedlat.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#21 » úte 17. srp 2010, 16:24

Jěště zkontroluj čistotu olova.Jednou jsem nechal zbytek ze závažíček a doplnil olověnými trubkami a nešlo to nabíjet.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#22 » úte 17. srp 2010, 21:21

Olovo je OK.... je z Pribrami
Ale pro jistotu jeste odleju par minii z prastarych olovenych trubek..... a zmerim hustotu.
Nicmene dalsi reseni by bylo zmerit ten lauf po cele delce... a to neumim.
A kam to poslat nevim.... a kdo by to "prostouchl" netusim.
Takze rady a porady velice vitam.......

Apropo - kdyz jsem to diskutoval u Daveho, tak mi rekli ze to vazne dohromady moc nejde...

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#23 » úte 21. zář 2010, 19:29

kamarád se chystá koupit jednoranou perkusní pistoli řáže 50.myslí si že to je hroznej "kanón"trošku mu toto vymlouvám.dá se někde zjistit dopadová energie(tabulky?)?hlaveň je asi tak osm až deset palců.

přesunuto P.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#24 » úte 21. zář 2010, 19:52

Mám .50 Bounty s hlavní cca 50cm, a nevidím v tom žádný problém. To nejde srovnávat s .50 BMG :shock: . Akorát bude mít větší spotřebu olova a prachu. Podle některých jsou ráže do .50 pouze na plašení ptactva v sadech. :lol:

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » úte 21. zář 2010, 20:21

Tak tak. V černém prachu jsou ty průměry jinde. At si pořídí Howdach v 20g tedy cal.69.... :-D

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#26 » sob 2. říj 2010, 18:58

vyřídim :lol:



hic
Příspěvky: 3

Příspěvek#27 » pon 20. pro 2010, 11:12

Je jasné, že možno i bez zbrojáku - prakticky vyjma revolverů...
Co mi ale vrtá hlavou, jak to děláte s černým prachem. Nejmenší balení Vesuvitu je 1kg. Dávka na jeden výstřel je řekněme 1g, škoda, že to tedy nelze koupit v podstatně menším balení. Asi by se Synthesii nevyplatilo... Já si ale nějak neumím představit, co s ním střelci děláte? Kde to držíte? Neumím si představit, že bych to měl ve sklepě nebo v garáži... co kdyby to bouchlo? Jsem příliš paranoidní? Někde jsem četl, že impulz potřebný k odpálení dodá pád 7kg kladiva snad z 1m? Ale omlouvám se za patrně nesprávný údaj. Co manipulace při přesypávání do rohu? Jak to transportujete z prodejny? Mít autonehodu s tímto v kufru... Jsem v menšině bydlíc v nájemném baráku? Vždyť se s tím trhali skály a razance takové exploze bude obrovská! V bytě to asi nemá nikdo... (nebylo by to v souladu s 119/2002, 338. ... :-)) To je taky důvod proč jsem se na to nedal :-( Možná jestli mi někdo poradí jak na to jde... Romantika perkusních zbraní mě láká...
Přemýšlel jsem, jestli prach neskladujete na střelnici?
Střelivo do moderních zbraní je jiná věc - kdybych to házel na zeď, tak se nic nestane - samozřejmě přeháním...
Díky...



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#28 » pon 20. pro 2010, 11:37

Bojíš se vozit prach autem? A benzínu nebo nedej bože LPG se nebojíš? Myslím, že strach je zbytečný, pokud nebudeš při práci s prachem kouřit nebo si svítit svíčkama, tak je bezpečný. Skladuju ho normálně na polici a to ja černý tak i bezdýmý. Pokud budeš používat původní obaly a nebudeš ho přesypávat do čehosi, není třeba se bát.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#29 » pát 29. dub 2011, 08:43

Nechci zakládat další vlákno, tak to hodím sem..
Prosím o radu.
Otec někdy kolem 90 roku koupil ve španělsku jednu křesadlovou předovku, až do teď byla uložena a bohužel veškeré info k ní ztraceno. S BP nemám žádné zkušenosti a i když jsem to tu komplet přechroustal a teorii už zmáknul, praxe chybí. Jako první bych rád vůbec zjistil co je to zač, snad někdo znalý bude vědět a druhá věc je, že laboruji s kamenama a ne a ne ji rozchodit. Už jsem vyzkoušel několik velikostí a výbrusu a pořád nic. Kdo poradí, případně ukáže? Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#30 » pát 29. dub 2011, 08:52

Napiš Stamovi, ten ti prodá kámen se kterým budeš mít větší šanci na zážeh, do pánvičky jemnější prach, né moc, pak to dlouho trvá než prohoří k zátravce. Pazourky připravené by se měly dát taky koupit v obchodech s BP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů