Nošení perkusních zbraní

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
pghoust
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pon 1. kvě 2017, 01:41

Tak jsem se dočetl. že konstrukce perkusních zbraní prakticky vylučuje jejich bezpečné nošení v nabitém stavu.. :cry: Tak by mě zajímali vaše zkušenosti, mohu nosit nabito (včetně zápalky) v pistonu?



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » pon 1. kvě 2017, 06:20

Když budeš mít zápalku v pistonu, tak je to v pohodě.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#3 » pon 1. kvě 2017, 08:09

V případě perkusního revolveru můžeš i se zápalkami na pistonu. Prostě se nabije o komoru méně a na ní pak nechá kohout.

Jinak Remingtony měly mezi pistony drážky pro odložení kohoutu a colty takový malý kolíček. Ale vsaď si na to, že to funguje na stoprocent.

Jenže pokud máš ZP na to, abys měl PeRe, tak to můžeš nosit i něco modernějšího. Sice mám PeRe vyladěné tak, že vystřelí kdy chci já, ale i přesto mě čas od času překvapí.

Pokud chceš nosit nějaký ze současných perkusních deringerů, tak na jejich bezpečnost si netroufnu vsadit. Ale určitě tu najdeš někoho, kdo tuhle podivnost má a zná.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#4 » pon 1. kvě 2017, 10:19

Nosil jsem kdysi dávno Colt Navy 1851 cal.44 od Pietty neb jsem určitou dobu neměl nic jiného a služební CZ83 zůstávala v práci. Tahal jsem to v podpažním pouzdře, nabito 5 ze 6ti komor válce. Na nošení strašný, nicméně pro účely zajištění konkrétních situací to bylo lepší než nic. Dnes bych si perkus asi nevzal nehledě na diametrálně odlišnou situaci a možnosti nošení moderní výzbroje.
Každopádně, proti gustu...

Pro ilustraci (autentické foto, ale už je pryč):
1851cal44.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 1. kvě 2017, 18:16

Perkusní Remington 1858 je dle mého názoru nejbezpečnější revolver vůbec. Právě díky těm drážkám, do kterých kohout zapadne a drží ho proti otočení válce. Mnohem jistější, než ten kolíček u Colta. Je to asi jediný perkusák, který bych se nebál nosit a nosil jsem jej v době, kdy byly na OP a naopak získání modernější zbraně bylo pro mne nemožné...



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#6 » pon 1. kvě 2017, 18:32

Kolíček u Colta je IMHO stejně spolehlivý, ale tahejte s sebou orginál za cirka 100KKc. Na replikách bohužel ten kolíček už není (alespoň na těch co jsem viděl).

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 1. kvě 2017, 19:05

Jsou válce (v replikách), které to mají a nebo není až takový problém jej tam dodělat. Stačí jeden, ale díky konstrukci mi to přijde na Remingtonu lepší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů