Můžu skladovat 1kg Vesuvit LC v trezoru v ložnici?

Black Powder a vše co k tomu patří


Daag
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » stř 28. čer 2017, 12:32

Dobrý den,

jsem čerstvy majitel Derringeru a dnes jsem si pořídil 1 kg černého prachu Vesuvit LC.

Mám zabudovaný trezor ve zdi této kategorie
- TREZORTEST: dle ČSN EN 1143-1 bezpečnostní třída I.
- NBÚ: "T" (tajné)

Vím, že pro aktivaci střelného prachu je potřeba pořádné jiskry, ale i přesto. Lze takto bezpečně skladovat střelný prach, anichž bych se bál, že mi exploze z trezoru vytvoří šrapnely a zdevastuje rodinu?

Jsem laik a uvítám jakoukoliv radu. Děkuju moc :)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#2 » stř 28. čer 2017, 12:46

Obdivuju tvojí zodpovědnost.
Já ho mám prostě uloženej ve skříni se spoustou dalšícho harampádí. BTW, když zapátráš na jiných fórech, najdeš borce, co sušej navlhlej vesuvit v troubě...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#3 » stř 28. čer 2017, 12:50

No skladovat tak "lze", jen to není v souladu s platnou legislativou :D - respektive je to i proti pudu sebezáchovy (tedy alespoň mého).

Konkrétněji viz předpis č. 338/2002 Sb.:
§ 6
Látky a předměty lze přechovávat ... f) mimo obytné místnosti.



Daag
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » stř 28. čer 2017, 12:50

wow, teda sušení v troubě už chce pořádný koule :-D
Pokud podobné skladování ve skříních nedělá neplechu a lidem nelítají střechy. Tak asi uskladnění v stěnovém trezoru bude v pohodě. Díky za tvou zprávu.



Daag
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » stř 28. čer 2017, 13:02

mikymoto: nemám to tak nějak kde jinde skladovat. Ještě v technické místnosti vedle krbu :-)
.. Pudu sebezáchovy: no mě to taky nedělá moc klidným. Možná špajzka. hmm.
díky za tvou zprávu.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#6 » stř 28. čer 2017, 15:00

1kg Vesuvitu mam v trezoru v loznici taky a navic jeste 0,5kg normalniho a spim klidne :-D

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#7 » stř 28. čer 2017, 15:56

Daag: Pořád je lepší mít prach v původním obalu a v trezoru, ve tmě, suchu a chladu, než aby se povaloval někde po skříních. Manželka ho může shodit při úklidu, děcka jsou všetečky. A člověk to má na očích, pod dohledem.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#8 » stř 28. čer 2017, 19:59

Jasný, zamčený tak, že se k tomu nikdo nepovolanej nedostal je jedna věc, skladovat to v místnosti kde spím věc druhá. To si jako v ložnici taky skladujete lahůdky jako toluen, aceton, benzín, ...? Ono je celkem dost důvodů tyhle věci nenechávat trvale v obývaných místnostech.

Vím že uvedu o extrém, ale co když bude hořet? Co asi udělá kilo střelnýho prachu v zavřeným trezoru? Jako je pravděpodobný, že tam na ten spektakulární ohňostroj nikdo čekat nebude (pokud nebude ležet přiotrávenej na posteli), ale stejně mi to přijde jako neakceptovatelný riziko. Jseš si jistej, že si vzpomeneš a upozorníš hasiče, že máš v ložnici pro ně schovaný překvapení?

Dle mého laického názoru nebude krochna s pár patronama při požáru takovej problém jako hromádka střelnýho prachu.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#9 » stř 28. čer 2017, 21:11

Proto se kolega ptá, kde to skladovat, když nemá možnost mít prach cca 20 metrů od obytných místností. A podle předpisů.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » čtv 29. čer 2017, 08:53

No ona ta otázka zněla trochu jinak - lze skladovat v ložnici? Nikoliv kde skladovat jinde mimo ložnici.
Vzhledem k informaci, že disponuje technickou místností vedle krbu usuzuji, že nebydlí v bytovce, ale v rodinném domku a tam by neměl být až takový problém najít vhodné místo pro umístění uzamykatelné skříně (dílna, garáž,...).
Sám to zatím se zbraněmi řeším azylem u rodičů, neb barák rekonstruujeme. Nicméně už teď jsou vymyšlený pozice pro umístění trezoru a skříní právě pro lahůdky typu hořlaviny-střeliviny. V případě těchto materiálů není na škodu mírná paranoia a plánování co by - kdy by.

V bytě je situace mnohem komplikovanější vzhledem k velmi omezenému prostoru.



Daag
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » čtv 29. čer 2017, 11:23

Děkuju za reakce. Vzal jsem si z toho asi toto.

Zatím to zamknu do trezoru, s tím, že co nejdříve dostavím zahradní domek. Tam to umístím do uzamykatelné, k zemi přivrtané bedně.

Bude to dostatečně daleko od obytných místností + schované před dětmi a uklízející manželkou. Je pravda, že ta má, stále něco rozbijí :-D

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#12 » čtv 29. čer 2017, 21:21

Panelákový byt...
Čierny prach a komponenty na prebíjanie (prach S 020, BA9, strely a zápalky) mám v drevenej skrini v (momentálne neobývanej - dieťa je v inej krajine) detskej izbe, zamknuté bicyklovým kódovým zámkom cez úchytky dverí. Zápalky (perkusné aj na prebíjanie do nábojníc) sú navyše zamknuté aj v plechovej kasičke, kľúč je zašitý niekde v byte.
Hilzne nevyprané v krabici v pivnici, vyprané roztriedené podľa kalibru v krabičkách pod písacím stolom v pracovni, kde ich občas aj následne zmením na plnohodnotné náboje... ;)

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#13 » pát 30. čer 2017, 18:34

Máte nějaké doporučení, jak optimálně skladovat v bytě (jeden trezor na ruční zbraně) následující položky:

Náboje normální (továrna+přebíjené, v různych krabičkách)
Nábojnice+zápalky (rozpracovaný materiál)
Zápalky v origo balení
Prach pro přebíjení v origo balení
Zápalky perkusní v origo balení
Prach černý v origo balení.

Podle zákona musí být prach a zápalky v oddělených schránkách, nicméně nikde jsem nenašel definici schránky. A logicky nemůžu pochopit proč, když v nábojnici je oboje "spolu".

Aktuálně mám v trezoru zbraně, náboje a prach. Zápalky jsou mimo ale v bytě, zápalky+nabojnice mám u lisu ve sklepě, ale nemám z toho dobrý pocit, sice za 4 zámky (pro někoho zvnějšku), ale stejně, nemám to pod každodenní kontrolou...

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#14 » pát 30. čer 2017, 19:19

Zápalka v náboji kilo prachu nezapálí. Zápalka, ležící vedle kila prachu ...



dallli
Příspěvky: 44

Příspěvek#15 » pát 30. čer 2017, 19:29

mar.tan píše:Máte nějaké doporučení, jak optimálně skladovat v bytě (jeden trezor na ruční zbraně) následující položky:

Náboje normální (továrna+přebíjené, v různych krabičkách)
Nábojnice+zápalky (rozpracovaný materiál)
Zápalky v origo balení
Prach pro přebíjení v origo balení
Zápalky perkusní v origo balení
Prach černý v origo balení.


Zápalky v origo balení v krabičkách splňují definici v samostatné schránce - jsou přece balené v plastových krabičkách, každá v samostatném lůžku. Krabičky se zápalkami samozřejmě v trezoru. Prach musí být mimo obytné místnosti, tedy ne v trezoru v ložnici. Náboje v trezoru. Ozápalkované nábojnice podle mě také v trezoru v samostatné schránce (např.krabice).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů