Můžu skladovat 1kg Vesuvit LC v trezoru v ložnici?

Black Powder a vše co k tomu patří


JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#16 » pát 30. čer 2017, 19:33

Coze??? Prazdne nabojnice? Vzdyt to je kus mosazi, zas nebudte paranoidni...
Cerny prach bych moc neresil, IMHO jde jen o to, aby se k tomu nekdo nepovolany nedostal a neudelal pru.er. Nez v loznici v trezoru tak IMHO radsi v plastove lahvi na chodbe v supliku...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#17 » pát 30. čer 2017, 21:04

Vycházím z toho, že to co se prodává pouze na ZP konkrétní osoby by asi mělo být nějak "pod zámkem".

Tedy určitě prach a zápalky (pro pocit klidu raději ne společně), a někdy i střely (tam se praxe liší - někde "kule" prodají aniž chtějí vidět ZP , jinde ne. Ale vzhledem k tomu, že si je lze "beztrestně" odlít svépomocí bude platit spíš ta první varianta).

Hilzny jsou jen materiál, který lze mnohdy posbírat kdekoli a tudíž extra režim úschovy rozhodně nevyžadují.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#18 » pát 30. čer 2017, 21:42

Co mate s tim prachem mimo obytne mistnosti? SI na to nejak ze zkousek nevzpominam, to je nejaka novinka?

K tem kulim, nevidim duvod prodavat to na ZP, je to jen kus olova (olovena kulicka treba).



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#19 » pát 30. čer 2017, 21:50

ad "kule": já sice taky ne ale prostě někde to tak je (včetně některých e-shopů, kdy u střel trvají na osobním převzetí).

Avšak jejich obchod, jejich pravidla a tak nezbývá než je buď respektovat anebo jít jinam ...
Naposledy upravil(a) kiv61 dne pát 30. čer 2017, 21:57, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#20 » pát 30. čer 2017, 21:56

kk píše:Co mate s tim prachem mimo obytne mistnosti? SI na to nejak ze zkousek nevzpominam, to je nejaka novinka?


No já dělal zkoušky 2014 a už tenkrát to v předpisech - pokud mě má paměť nemýlí - bylo. To chce ty předpisy opravdu přečíst a ne se jen učit správný odpovědi na pár konkrétních otázek.
Všeobecně bys v obývacích prostorech (zejména tam kde spíš) neměl skladovat nic extrémně hořlavýho. Na to není třeba předpisů, ale i pud sebezáchovy. Na to abych byl přílišný optimista se v mým okolí stalo moc průserů. Neb platí, když se má něco posrat, tak se to posere a ještě všechno dohromady.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#21 » pát 30. čer 2017, 22:28

A v tom nejmene vhodnem poradi. O horlavosti mi moc nerikej, bydlim v drevostavbe ... nosne tramy jsou sice dimenzovane na to aby clovek stihnul utect a ve spanku me doufam probudi hlasice pozaru, ale i tak no.
Ja teda mam trezor v chodbe, coz nevim no zda se da brat jako obytna mistnost. V loznici to pravda nemam, ale je to jen za drevenou stenou ...



dallli
Příspěvky: 44

Příspěvek#22 » sob 1. črc 2017, 01:38

JardaB píše:Coze??? Prazdne nabojnice? Vzdyt to je kus mosazi, zas nebudte paranoidni...
Cerny prach bych moc neresil, IMHO jde jen o to, aby se k tomu nekdo nepovolany nedostal a neudelal pru.er. Nez v loznici v trezoru tak IMHO radsi v plastove lahvi na chodbe v supliku...


Bral jsem v potaz pouze zákon. Psal jsem ozápalkované nábojnice, nikoliv prázdné nábojice. Prach je nutné skladovat mimo obytné místnosti. Tečka. Nevšiml jsem si, že by zákon činil rozdíl mezi černým nebo jakýmkoliv jiným prachem.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#23 » sob 1. črc 2017, 08:09

Hmm, to ovšem znamená, že většina lidí v nájemním bydlení nemůže přebíjet. Běžná paneláková situace: Buď prach uskladním na wc nebo ve sklípku, který má místo dveří pár latěk s visacím zámkem a každý druhý měsíc někdo násilně jeho obsah zreviduje. Asi splním zákon, ale fakt si někdo myslí, že to bude bezpečnější?

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#24 » sob 1. črc 2017, 13:41

Něco ze zákona:

§ 6

Látky a předměty lze přechovávat

a) v jednom prostoru pouze v samostatných skříních nebo schránkách upravených proti možnému odcizení nebo zneužití,

b) pouze tak, aby případným výbuchem nebo požárem neohrozily životy, zdraví a majetek,

c) v původních obalech výrobce nebo takových obalech, které splňují požadavky na bezpečnost obdobně jako původní obaly,

d) v suchu a takovým způsobem, aby jejich teplota nepřesáhla 40 °C,

e) odděleně od hořlavých a lehce zápalných předmětů a

f) mimo obytné místnosti

Definice obytné místnosti:

obytná místnost (dle vyhlášky o obecných technických požadavcích na výstavbu)

část bytu (zejména obývací pokoj, ložnice, jídelna), která splňuje požadavky předepsané touto vyhláškou, je určena k trvalému bydlení a má nejmenší podlahovou plochu 8 m2; pokud tvoří byt jediná obytná místnost, musí mít podlahovou plochu nejméně 16 m2

Pramen

§ 3 písm. m) vyhlášky č. 137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu

----------------

Z toho mi vychází, že trezor na chodbě je 100% v pořádku.




Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů