Kentucky cal 50 Armisport

Black Powder a vše co k tomu patří


čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#16 » čtv 19. říj 2017, 20:40

Nedalo mi to, tak jsem kutil dřevěnou krabku na příslušenství a nabiják, tak jsem pár dní nepsal. Jinak jsem psal na Chiappu-dříve armisport a dostal jsem nějaký manuál, čert aby se v tom vyznal. Pokud dobře překládám a přepočítávám, tedy pokud vycházím z toho, že 1gr je 0,065g, tak mi dle manuálu vychází navážka na mou zbraň 2,9-3,5g což se mi zdá docela hodně. Přikládám a prosím o poznatky.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#17 » čtv 19. říj 2017, 20:54

Tak nepřikládám neb je to tak velká příloha a já netuším jak vložit jen tu tabulku.
Ale píšou: Powder Grains 45-55, Patch 0,25 Ball type-round, Ball grs 184, Ball dimens. 495(12,573mm), Ball grs 184,Groove diameter 12,90, Bore barrel diameter 12,70

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#18 » pát 20. říj 2017, 06:38

No, k rozměrům asi není co dodat, váha kuličky taky odpovídá a přepočet máš správně. Dávka se mi zdá trochu vyšší, 55 gr dávám pod ogivál do Sharpsky .54", ale zase tak moc to není. Nebál bych se začít někde na 2,5 g (38 gr)a jít výš. Otázkou je, jestli budeš lovit desítky nebo porážet plechy ;-)

EDIT: Do stejné flinty v ráži .45" laboruji pod kuličku těžkou 10 g kolem 2 g (30 gr) prachu.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#19 » pát 20. říj 2017, 18:06

Já taky myslel, že začnu někde kolem 2g, ale je dobré znát doporučenou dávku ( tedy hlavně tu maximální ). Takže pro začátek 2,5 g a uvidíme.
Jestli desítky, nebo plecháče to ukáže čas. :wtf: Tedy spíš času moc není. Chtěl jsem se zeptat jestli jste nastřelovali po zakoupení nové zbraně mířidla, nebo to už dělal výrobce. Stranově samozřejmě, ostatní asi bude záviset na způsobu ládování. Abych věděl, co mě nejspíš čeká. U optiky to je pěkná pakárna, zvlášť když nevíš co pořádně děláš a tady u perkusáku je těch vlivů na přesnou střelbu taky nemálo.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#20 » pát 20. říj 2017, 18:46

Dost jsem snižoval mušku, chodilo mi to dolů. Stranově OK.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#21 » sob 21. říj 2017, 15:47

Čipe - je potřeba zapomenout na to, že by výrobce dodal na trh nastřelenou předovku. Ty časy jsou minulostí, kdy puškař donesl kulovnici a vyladěné střelivo. Klasická kulovnice je proti předovce wellnes v lázních. Náboj je více/méně doladěn ve fabrice. Puškohled nastřelit je otázka klikání. U předovky se náboj skládá postupně a každá z komponent výrazně ovlivní výsledek. Střelec si zvolí zbraň podle nějakého hlediska - čím hodlá střílet kulí/ogiválem. To je dáno stoupáním drážek. Když kulí, tak jakým rozměrem, větším, menším. A to ovlivňuje výběr flastru. Sehnat optimální flastr je téma na několik stran. Flastr se musí napustit mazivem - nepřeberné množství receptů a ne všechny se hodí. Nakonec dávka prachu, druh prachu. Všechno výše uvedené je na dlouhé debaty.

Podstatné je, aby puška nějak střílela a je jedno, kde budou zásahy. Někde v terči budou. Opatři si nějaký stojan, opři si zbraň a snaž se maximálně pečlivě a v klidu vystřelit cca 10 ran. Když budou dírky hezky u sebe, je vyhráno. V tuto chvíli NEDĚLEJ nic s mířidly. Změnou dávky prachu se zásahy zase někam posunou. A teprve potom lze snad uvažovat o úpravě mířidel, až má člověk jistotu.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#22 » sob 21. říj 2017, 17:18

Já tušil, že to nebude jen tak. Je mi to jasné, přesto jsem se musel zeptat. Než jsem zakoupil, tak jsem přečetl vše dostupné a stejně se tady ještě ptám a asi se budu ptát ještě dlouho. Ono se ani vše nedá hned nasoukat do hlavy, spoustu toho vypouštím a pak zase objevuju. Je nejlepší psát si poznámky, pak je to jednodušší. Ale stejně je to fajn, zrovna tohle mě na tom lákalo.
Kdysi jsem nastřeloval kulovnici se starým Caisem, to se muselo stranově doklepávat a nebylo to moc profi. Stejně Jsem to pak nechal puškařovi. Tam byla rána za uplně jinej peníz a člověk si nedovolil jít do lesa a nevěřit své zbrani. To je pak zaděláno na průšvih. Tedy přinejmenším na získání nedůvěry ve zbraň a v sebe sama. A to bývá nejhorší. Takhle pár lidí radši dostřílelo.
Také myslím, že když to bude jakžtakž chodit do stejného místa, tak nemá cenu moc štelovat, jelikož je u BP mnoho věcí které na střelbu mají vliv.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#23 » sob 21. říj 2017, 17:33

No tím, že půjdou zásahy do jednoho místa někam v terči je míněno to, že náboj a jeho skladba, je víceméně v pořádku. Když by byl soustřel cca 4 cm, je to výhorné. Když to bude rozsypané jako z brokovnice, je něco špatně - propaluje se flastr, je slabej, není vycentrovaný pod střelou, nebo nevhodné mazání. Když bude soustřel OK, tak to opakovat příště zase, možná zvýšit, snížit nepatrně dávku prachu o nějakou desetinu. Dělat si poznámky. A když to bude zase dobré, tak už se může přizpůsobit muška.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#24 » sob 4. lis 2017, 20:36

Trošku jsem se odmlčel, byl jsem tak nějak pracovně dost vytížený. A dneska bych se chtěl zeptat, jestli si dovedete představit na takovéto pušce co mám já nějaký dioptr, jestli se to nebude dobově mlátit, i když to nebude až tak důležité. Koukal jsem na nějaké, není to zrovna laciná záležitost a už vůbec si nedovedu představit montáž na pušku. To asi musí provádět puškař a hned nastřelit. Nějak mi to hlava nebere. Máte s tím někdo zkušenosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti