Nošení zbraně a obranného nože

P.V.

Příspěvek#61 » úte 3. pro 2019, 07:49

Dragunov píše:P.V.: Super! Kdysi jsem o tom právě četl a zaujalo mě to. No řekl bych ono co vím tak školy šermu jsou právě německá, italská a španělská. Kdy španělská je osekaná na dřeň. Šerm mě vždycky dost zajímal, jako ostatně všechno co se točí kolem oceli. No myslím že nejenom filipínští seals

No jasně že jaksi v 21. století máme jiné zbraně a nebodáme se rapírem a střelná je střelná, ale noži tak nějak nikdy nedojdou náboje a když je zrovna po ruce tak vidíte že je prostě instinktivně použitelný.
Nemyslím si že Gurkhas sebou pořád tahají Kukri jen tak ze zvyku a na parádu. Ano jsme si vědom toho že vojáci jsou jinej případ, ale pořád je nůž hodně rychle použitelná věc co se hodí.

O těch vím určitě a vzhledem k tomu, že tyhle systémy boje se liší rodina od rodiny a střeží se víc jak rodinné stříbro, tak měl Leo Gaje s rodinou celkem problém, když to vynesl ven... Mimochodem cvičit pod jeho vedením je neskutečný zážitek (když to rozjede, tak ta jeho tyč není vidět..), teda i pod vedením jeho žáka Uliho (byl trénovat i u nás v Praze, ale je to už hodně dávno, spíš se jezdí za ním)..

Zpět na