Tip na zavírací nůžDragunov
Příspěvky: 327

Příspěvek#121 » úte 19. pro 2017, 13:49

Jen rýpavý dodatek "asitované otevírání" tenhle nůž nemá. Takové nože se otevírají sice taky manuálně kolíčkem či podobně ale docvakne je pružina. Dělá to nejčastěji Kershaw. Jinak se to zajede a pujde to líp kapka oleje neuškodí případně povolit.
Jinak mám se Shrade dobré zkušenosti...na stránkách se sice píše Made in China, ale co došlo mě, bylo "made in Taiwan" což se sice nezdá tak rozdílné, ale většinou to rozdíl bývá.
D2 je nástrojová ocel, bude mít trošku horší vlastnosti ohledně odolnosti vůči korozi, ale nic strašného. Pro kamarádku jsem jeden kupoval a málem si ho nechal jak se mi čepel líbila. :)Marek
Příspěvky: 15

Příspěvek#122 » stř 20. pro 2017, 21:00

to: Dragunov, v tom otevírání máš určitě pravdu. Já tak nazývám i otevírání kolíčkem či flipem i když o skutečné asistované otevírání nejde. Už se to trochu ochodilo, ale ještě to není ono. To promazání mne taky napadlo, ale nechtěl bych si zamastit kapsu. Nějaký tip? Kde je nůž ve skutečnosti vyrobený nevím. Jediné údaje jsou v návodu-záručáku a tam je 1043Fordtown Road , Kingsport, Tennessee.Dragunov
Příspěvky: 327

Příspěvek#123 » čtv 21. pro 2017, 22:14

Stačí kapka. Já všechno mažu balistolem, i když často jsou v nožích fosfor-bronzový podložky, žádnejm to nevadilo. Popřípadě trochu povolit čep. Po takových dvaceti otevřeních švihem to už bude chodit jak nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host