Tip na zavírací nůž

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#61 » stř 21. pro 2016, 21:35

Děkuji pánové, asi nakonec půjdu do nějakého WALTHERa.

>Paza: kupoval jsi přes net? U nás (Pce) jsem nenašel prodejce, který by měl tuto kategorii zboží skladem, nožů stovky to jo, ale buď nic zajímavého nebo pro mne naprosto neznámé značky, nebo kudly za 2k a výše. To zas bude boj a nalítaný kilometry... nebo e-shop "naslepo"...

Hezké svátky pánové, i Vám dámy, samozřejmě!

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#62 » stř 21. pro 2016, 22:08

Koupil jsem ho zde http://www.bvs.cz/noze_noze_walther_ppq.html
bylo to v nějaké akci a stál o něco méně (tedy pokud se při mé skleróze nepletu :o ).
A děkuji a také pochopitelně přeji hezké a klidné Vánoce :)



Josef Spetl
Příspěvky: 19

Příspěvek#63 » stř 21. pro 2016, 23:32

Doporučuji www.noze-nuz.com. Kupoval jsem dvakrat a vzdy na vybornou.

Uživatelský avatar
Tatooin
Příspěvky: 5

Příspěvek#64 » čtv 22. pro 2016, 11:38

To paza: na ten sem koukal taky. Má otevírání i pro leváka?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#65 » čtv 22. pro 2016, 12:02

Josef Spetl píše:Doporučuji http://www.noze-nuz.com. Kupoval jsem dvakrat a vzdy na vybornou.


Taky doporučuji. I několik mých kamarádů tam nakupovali a vždy super. Akorát to Spiderco Police je teď dost drahé... :(

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#66 » čtv 22. pro 2016, 12:40

Tatooin píše:To paza: na ten sem koukal taky. Má otevírání i pro leváka?

Ano, je to pro praváky i pro leváky.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » úte 31. led 2017, 13:47

Tak noze-nuz.cz taky doporucuju :-)

Aktuálně mám od nich Kershaw Cryo i Cryo II a ESSE Avispa D2. Přítelkyni jsme pořídil Kershaw Shuffle Snow :-)
Se všema nožema jsme spokojenej a Shuffle jsme si nakonec pořídil i sobě, protože je to takovej mininožík a někdy se nedá, mít u sebe Cryo.

Navíc, za ty ceny, které teď Cryo a Shuffle stojí se to nedá nekoupit (Shuffle 400 Kč a Cryo 860 Kč).

Jako klasické EDC-cko bych asi doporučil Cryo, akurátní velikost. Avispa a Cryo II už jsou přecijen větší nože, které se někdy nevlezou :-)

No a do malé, nebo dívčí kapsy je zase super Shuffle. :-)

Jinak kdyby jste někdo hledal něco na snadné broušení, sada Spyderco Tri angle funguje na komplet nože v domácnosti :-D

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#68 » sob 4. úno 2017, 17:30

Mohu ze zkusenosti doporucit mujnuz.cz.

Jinak take vsude, kudy chodim, doporucuji noze Kershaw. Ven bez nej nevyrazim.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#69 » ned 5. úno 2017, 10:58

Nože Kershaw jsou hrozně hamatne a konstrukčně složité.
Službu mnohem lépe plní nože Ka-Bar Dozier případně dražší varianta třeba Esee Avispa.
S kabarem mám skvělé zkušenosti!

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#70 » ned 5. úno 2017, 11:47

Tak, jak jsem "vyhrožoval", tak jsem učinil a pořídil jsem Walther STK.
Pořizovací cena včetně dopravy 690,- Kč. Nosím jej v pouzdru, jenž bylo součástí balení takže první co jsem udělal byla demontáž opaskového perka.
Zatím spokojenost. Každopádně došlo ke změně stavu z: "žádný normálně nositelný nůž" na "něco použitelného u sebe".
Mám nějaký starší lovecký "The Best Defence 440SS", ale to je opravdu tak do lesa. Victorinox je civilně-praktická věc.
noziky2.jpg


Jediné, co mi na Waltheru STK trochu vadí, že mi "neladí" se zbraní (G19), takže nedá se nic dělat, asi budu muset pořídit ještě pistoli stejné značky k noži. Aneb... důvod k nákupu nové zbraně se vždycky najde :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » ned 5. úno 2017, 12:16

ValdaM píše:Nože Kershaw jsou hrozně hamatne a konstrukčně složité.
Službu mnohem lépe plní nože Ka-Bar Dozier případně dražší varianta třeba Esee Avispa.
S kabarem mám skvělé zkušenosti!


To je zajímavý názor :-)
Já mám jak Kersaw Cryo II, tak ESSE Avispa (takže velikostně srovnatelné nože) a když se mám rozhodovat, vždcky si vezmu Cryo. Je "reprezentativnější", velikostně stejné a nijak výrazně složité. Jediná věc navíc je asistované otvírání, což považuju za plus při otvírání jednou rukou (i Avispa jde otevřít hezky, ale Cryo prostě ryhlej a lépe :-) )



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#72 » ned 5. úno 2017, 14:58

Já mám kabar a příjde mi z nich asi nejlepší.
Jednoduchý zytel, 4mm silná čepel, lehký, pevný, kompletně rozebratelný.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#73 » ned 1. říj 2017, 19:44

Ahoj pánové (a dámy) ;)
vlákno jsem celé přečetl, ale raději bych dotaz "oživil" ... přeci jen někdo mohl za posledního půl roku objevit další model apod. Sháním dárek k narozeninám pro bráchu, prahne po jednočepelovém otevíracím noži. (Jde hlavně o chození na hory, do lesa a podobný "scouting"). Limit je 2.000 - 2.500 ... koukám teď hlavně po Gerber/Coldsteel/Böker/Smith and Wesson ... máte nějaký horký tip a nebo osobní zkušenosti s nějakým modelem (samozřejmě i jiných značek)?
Priority: tvrdost oceli (alespoň 440C), délka čepele (alespoň 4"), kvalitní pojistka (nejlépe "contra") - vycházím z mého starého SaW Border Guard z r. 2006, se kterým jsem max. spokojený a má tyto parametry. http://www.nuga.ee/products/s&w/swbgb_b.jpg Tenkrát jsem ho dostal za 2.200, tak snad seženu něco obdobného.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#74 » ned 1. říj 2017, 20:02

Tak horka novinka to není, ale s tímto by mohl byt spokojen http://www.noze-nuz.com/kizlyar/KK0157.php , ale dělá se i v D2, jen přihodit najakou zlatku - http://www.noze-nuz.com/kizlyar/KK0159.php



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#75 » ned 1. říj 2017, 20:11


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů