Brokové náboje pro osobní obranu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#31 » stř 29. čer 2016, 07:44

Jestli je to ten samý případ o kterém vím tak si to pán i odseděl.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#32 » stř 29. čer 2016, 07:51

Aha, tak to uz v te revui nepisou. Ale pisou, ze to bylo uznano jako NO. Pak by ovsem musel sedet za neco jineho. Budu se utesovat, ze jde o dva ruzne pripady a aspon v jednom byly soudy rozumne... ;-)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#33 » stř 29. čer 2016, 08:17

Blacky: na manipulaci v uzke chodbe je dobra lupara ... ;)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#34 » stř 29. čer 2016, 08:20

sided asi mysli jiny pripad kdyz majitel zberny zeleza strilel a trefil pipku v aute zlodeje a ona pak oslepla a on chudak musel jit sedet protoze "kdyz zlodej odnasi lup tak uz pak nekrade a jedna se o pomstu" (debilnejsiho soudce sem fakt nevidel) a pak dostal milost od prezidenta.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#35 » stř 29. čer 2016, 08:59

:shock:
Naposledy upravil(a) Drvoštěp dne stř 29. čer 2016, 08:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#36 » stř 29. čer 2016, 08:59

Tak moment. Tohle je neuvěřitelný mišmaš jako všude, kde se vyjadřuje Enerccio. Mě ale tohle téma zajímá.
Bydlím na samém kraji obce v domku na poměrně velkém pozemku tj. daleko od sousedů, kteří jsou starší lidé. Dojezdová vzdálenost jakékoli policejní jednotky je minimálně 15-20 min
Pořídil jsem si pumpu.
Obrázek
Na dovádění na střelnici a JAK JSEM SE DOMNÍVAL vhodnou i na obranu domu a pozemku kdyby někoho napadlo "dem toho dědka vybrat" popřípadě "!!! الكلب الكافر الموت".
Ptám se tedy: Má smysl považovat tuhle pumpu za použitelnou (moc dlouhá a pod.)
Pokud ne: Jinou brokovnici a jakou?
Pokud ne brokovnici vůbec: Co?
Hodlám absolvovat kurz zacházení s brokovnicí, je vypsán na září, ale ve střílení nejsem nováček, jak z revolveru tak z malorážky (na vojně z kosy) umím střílet docela slušně.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#37 » stř 29. čer 2016, 09:20

Drvoštěp:
- pokud ti bude couhat hlaven za roh, tak mnas dost velkou sanci ze te za to nekdo zataha
- broky jsou podle me v dome vhodnejsi kvuli mensimu riziku odrazu a vetsi sanci trefit bez mireni, coz v nouzi muze byt vyhoda
- osobne bych sel do neceho kratsiho, treba:
Obrázek
http://www.alfatactical.cz/fabarm-broko ... quot-.html
prave kvuli lepsi manipulaci v malem prostoru

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#38 » stř 29. čer 2016, 09:25

Tak rozhodně bych broknu bral jako ideální zbraň jak se říkává "pro dům a zahradu". První, co je její předností, je psychologický efekt, když jí potenciální lumpík uvidí a když uslyší ten nádherný zvuk při nabíjení a přebíjení, to zná jistě každý, tak určitě ví, co by ho mohlo čekat.
Poněkud na překážku je jistá neohrabanost zbraně při použití v objektu, já jsem z toho důvodu zvolil to, co je na obrázku (Akkar Karatay Taktik).
Komplikovaná je otázka, zde se hodně vyskytující, čím vlastně na obranu střílet. Zatím jsem nakoupil broky 3,5mm a gumu 2x15mm. S gumou uvnitř objektu nevím, asi by to při nějakém odrazu mohlo ohrozit i mě, zase se mi to zdá výborné z hlediska následků, nemělo by to pachatele zabít (ale také může) a asi by to pak mělo být bráno jako polehčující okolnost, kdy z toho, že byla použita střela, která by neměla zabít, by se mělo dát usuzovat, že účelem střelby byla opravdu obrana se snahou pachatele "šetřit".
Asi dobrá kombinace by byla dát jako první třeba tři náboje gumu a pak broky pro případ, že by guma neudělala svoje.
Zkoušel jsem s ní střílet na střelnici s oporou do ramene i od pasu se sklopenou pažbičkou, oboje v pohodě a to i s broky i s gumou.

AKKAR.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#39 » stř 29. čer 2016, 09:42

Jakákoli střelná zbraň je dobrá. Navíc pohled do ústí dvanácty brokny má i správnej psycho efekt. I průměrně blbej zloděj se při tomto pohledu raději začne dekovat. Ovšem v případě vypatlaný smažky je to jedno i kdybys na něj mířil bazukou.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#40 » stř 29. čer 2016, 09:42

Dík za info! Uvnitř objektu je ale guma naprd, pokud nejsi zámecký pán, nebo nebydlíš v krytém stadionu. na těch 2-6 metrů je guma naprosto spolehlivě smrtící.
levnější variantu Tebou doporučeného Akkara vidím v:
UZKON AS43:
Obrázek
Otázka ale je, jestli akkar není kvalitativně výš.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#41 » stř 29. čer 2016, 09:44

Bazuku a vůbec nic bezzákluzového! to bych si zbořil zeď za sebou a usmažil se.. :lol: :lol:

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#42 » stř 29. čer 2016, 09:52

Drvoštěp píše:Dík za info! Uvnitř objektu je ale guma naprd, pokud nejsi zámecký pán, nebo nebydlíš v krytém stadionu. na těch 2-6 metrů je guma naprosto spolehlivě smrtící.
levnější variantu Tebou doporučeného Akkara vidím v:
UZKON AS43


Já nějak nevím, říkají se různé věci, například že guma, pokud nezasáhne hlavu nebo oblast srdce (to prý může vyrazit srdce z rytmu), by měla být relativně bezpečná, protože přes oděv by neměla projít, jen by měla způsobit při použití nakrátko těžké zhmožděniny, přeražená žebra, apd. Člověk fakt neví....

Pokud jde o cenu té mojí brokny, tak je to, řekl bych velmi přátelské, stála pod 8.900,- Kč a ta kvalita provedení je fakt velmi slušná, neříkám ale, že stejně slušná bude životnost. Ale na občasné vystřelení na střelnici to asi vyhovuje.
Naposledy upravil(a) paza dne stř 29. čer 2016, 09:57, celkem upraveno 1 x.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#43 » stř 29. čer 2016, 09:56

No, napriklad podle knihy manual obranne strelby 2 je brokovnice bez pazby "k nicemu", respektive asi k mireni od brucha (coz kniha taky neodporouci) nebo na otevirani dveri.

Jinak ten pripad s tim majitelem zberny kovu sem myslel ze vi vsichni strelci: http://domaci.ihned.cz/c1-51057060-lze- ... rane-mozne
Naposledy upravil(a) Enerccio dne stř 29. čer 2016, 10:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#44 » stř 29. čer 2016, 10:05

Paza to se píše. Ale ono nejvíc záleží na rychlosti dopadu. Koule vystřelená z brokovnice pádí velmi rychle a taky rychlost ztrácí. Na 2-6 m se obávám, že při nárazu deformace gumy prosté nenastane a bude to mít průraznost koule z vyrobené z čehokoli jiného o stejné hmotnosti. To máš jako skoky do vody, z deseti metrů se osvěžíš a ze sedmdesáti rozplácneš.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#45 » stř 29. čer 2016, 10:15

Tady by asi bylo velmi zajímavé vědět, jak to dopadá při demonstracích, kdy Policie použije gumové střelivo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů