Airsoft nebo vzduchovku na učení děcka??



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 28. úno 2016, 10:37

Ahoj začal jsem učit střílet dceru, mám vzduchovku umarex xgb, ale do její ruky je moc velká a síla na spoušti je také příliš.. Rozmejšlím co pořídit..
S Airsoftem nemám žádné zkušenosti a klasickou lámací vzduchovku nechci. S tou jsem před 25lety začínal sám a né že by to bylo špatné ale víc času jsem nabíjel než střílel ;)

Prosím o nějaké tipy.. Klidně dlouhou, ale aby byla trochu realistická pro nácvik návyků a aby se s tím dalo trefit.. Neznám rozdíly mezi co2 nebo elektro.. Chci lehkou zbraň, s relativní přesností na 10/15m s nízkými provozními náklady..



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2 » ned 28. úno 2016, 10:46

Skloubit tohle do jedný věci asi nepůjde. Na střelbu bych to viděl spíš na dlouhý vzduch, na manipulaci pak třeba "plynovku", nebo AS, třeba od ASG Géčko, to je tak nějak realistický.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#3 » ned 28. úno 2016, 13:06

Pro naučení bezpečného zacházení úplně cokoliv. Pokud chceš trefovat, tak bych se klonil ke vzduchovce, pokud chceš na 5 - 10 m shazovat plechovky, klidně I airsoft.
Moje dcera začínala asi v sedmi letech s děckou Slavií, později krátké a dlouhé airsoft a větrovka CZ200.
Dnes jí je skoro 14 a na podzim když jsem koupil Berettu 71 jsem ji vzal na střelnici. Kromě toho, že trefuje, mě nejvíc těší, že má fakt zažitý bezpečnostní návyky. A to se naučí I na manuální airsoftce za pětikilo.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4 » ned 28. úno 2016, 13:18

BB: airsoft zbraně jsou rozměrově stejný s reálnýma jen váha je jinde protože jde většinou o plast (ne vždy) pokud neplánuje hrát airsoft víc (podmínka by měl být i věk 18let) nemá smysl kupovat elektriku u který stejně jen mačkáš spoušť. Na cvičení by stačil manuál to kterýho kupuješ pak už jen kuličky. Koukni třeba tady na krátký: http://www.airsoftguns.cz/airsoft-zbran ... ni-pistole
Najdeš tam i dlouhé, ale velkou přesnost jako s klasickou vzduchovkou nečekej

Edit: doufám, že nevadí odkaz moderátorům pokud ano omlouvám se



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#5 » ned 28. úno 2016, 14:25

Zaleží na tom, co ji chceš naučit a jakou zbraní a kolik jí je. Jestli manipulaci a dynamickou střelbu, tak je ideální u krátkých zbraní airsoft. Lze použít reálné kopie zbraní a když použiješ plynovku v provedení blow back, je to dostatečně reálné na nácvik i pro dítě. Lze s nimi naučit správnou a bezpečnou manipulaci.
Pokud se ti jedná o olympijské disciplíny, tak je to spíše cesta vzduchových zbraní, protože už i pro děti se pořádají závody.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#6 » ned 28. úno 2016, 14:39

BB píše:... klasickou lámací vzduchovku nechci. S tou jsem před 25lety začínal sám a né že by to bylo špatné ale víc času jsem nabíjel než střílel ;) ...


IMHO to neni zcela od veci. Alespon si bude vazit kazde rany. Ono naplnit zasobnik a vykropit ho smerem k tercum moc nanuci. :)



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 28. úno 2016, 19:07

Díky za rady. Momentálně bych nejvíce ocenil nějaký tip na zbraň, která padne do dětské ruky a má lehkou spoušť.. Když se s tím půjde ještě slušně trefovat bude to úplně super.. Ten Umarex xgb je brutálně velkej, občas neumáčknutelnej a s přesností také nic moc..
Líbilo by se mi něco jako G42(až na tu spoušť) nebo ideálně jako Margolin..(klasika SA spoušť) Neb nemám s airsoftem žádnou zkušenost nedovedu si představit sílu u mechanické zbraně..
Samo na dlouhou klasiku také dojde.. Ale až jí unese nebo až bude počasí na ležáka :)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#8 » ned 28. úno 2016, 20:45

Dost solidní provedení má G19 od ASG. Kapku se ale bojím, že každá bude na malou holku relativně velká.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#9 » ned 28. úno 2016, 22:28

A co takhle dlouhou malorážku? Malá začímala na zlamovací vzduchovce a pak jsme jen tak zkusmo vyzkoušeli jak by jí to šlo. A naprostá pohoda, navíc sama říkala, že se jí střílí daleko líp než ze vzduchovky.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#10 » ned 28. úno 2016, 22:41

BB: a kolik je dceři let?
V těch airsoft je docela výběr, dělá se kopie hodně zbraní. Ale to bys měl nejlepší se stavit v nějakém krámu a osahat.
My máme třeba manuální 1911 a to je placatý. Jen se holka že začátku trochu prala se závěrem. Ale po pár dnech dobrý.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 29. úno 2016, 07:54

2. třída, v létě 8.. Nechci zatím malorážku a na zahradu to není nejlepší volba :) .. Časem na ni dojde, ale zatím ji na střelnici ani brát nechci.. 911 mě napadla, ale když to tak čtu, tak se mi asi víc líbí AS plyn.. Jaká je tam spoušť?



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#12 » pon 29. úno 2016, 12:07

Mám plynovou AS od WE (G19) a spoušt má poměrně dost lehkou, na 10m se s ní dá dokonce i trefovat kam člověk míří, jen je třeba používat těžší BB (s 0.28g mi to běhá celkem spolehlivě).

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#13 » pon 29. úno 2016, 14:39

> BB: Jestli je holce osm, má rada zní prostě: nespěchej.
Mé dceři je 13, Berettu 71 zvládá dobře. Klukovi bude 10 a toho jsem ještě na střelnici netahal. Zatím si lítá po zahradě s "NERFkou" a dostali luk a šípy.
Jestli na Tobě dcera denně vyloženě nevisí s požadavkem "kdy už tam pujdem?", tak bych to nehrotil.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#14 » pát 21. říj 2016, 21:28

Ozivim vlakno. Viete poradit (uplne staci manual nech to prilis vela nestoji) AS pistol - idealne modelovana podla CZ 75 - co do manipulacie co najpodobnejsiu realu ? Myslene +- hmotnost, silu pri natahovani zaveru.

Kamaratka sa totiz rozhodla robit ZP, uz som ju par krat zobral na strelnicu - s Berettou 71 to celkom ide, ale co sme skusali rozne 9mm tak ma problem so zaverom (krehka deva, jasne, je to hlavne o technike ale holt s tym zapasi :)). Potrebuje nacvicit drzanie a natahovanie - a ked bude moct popri tom doma robit diery do kartonu a cvicit drzanie zrovnanych mieridiel pri spustani bude to bonus. Takze ak niekto moze doporucit ktory vyrobca budem rad.

A ano - su mi jasne obmedzenia a ano, bude nasledne nacvicovat s ostrou, tu ide fakt dostat do ruk uchop pri natahovani a nacvicit zakladne veci pri spustani. Ten cas co sme na strelnici chcem vyuzit inak.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#15 » pát 21. říj 2016, 21:37

Cokoli je hodne nepodobne originalu, co se tyce konstrukce a manipulace se zaverem, na trening postupu asi OK ale co se tyce sily, IMHO nanic. Vzal bych ji spis na strelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů