Výběr vzduchovky na deratizaci

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#31 » úte 29. lis 2022, 16:10

Sklopec & kousek kukuřičného klásku dovnitř. A hlavně, uklidit všechno žrádlo z dosahu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#32 » stř 30. lis 2022, 10:18

Vezmu to od začátku. Kup si lepší alespon trošku světelnjší optiku, počkej na lepší viditelnost nebo spáchej přívit v místě lovu. Nočni vidění co alespon trošku fungujeje asi 10x mimo tvoje možnosti. Lahev 300 barů tě nemine. Všechny šrotovky nebo potápka mají limit 200 a při přepouštěni rychle ztráciš tlak. Levná picátka nemají relátory, proto stále lovíš nejen potkany, ale i konzistenci. Pokud ti má 5.5 lítat je dobre držet se někde klem 30-40 baru alespon. Na tvám mistě bych zvednul rozpočelt alespon 20 puška a 10 optika nebo bych koupil psa.
Helium a jiné lehčí plyny jsou zajímavé téma. Kolegové mající k nim přístup to aktálně testuji, ale to už je opravdu zase jiná liga loveni dírky na stovku u zbraní od 50k.
P.S. Ano, máš většinou jednu ránu, zbytek vetřelců se na dlouho schová a pokud bratr zemře, tak se neukažou i pár dní.



Tomík
Příspěvky: 11

Příspěvek#33 » pát 9. pro 2022, 22:56

Tak jsem pořídil Crosman icon 5 5mm, koupil ruční pumpu a levnou optiku 6-24x56. Vyšlo to na cca 10 tisíc . Pravda, jeden zásah a na několik i desítek minut minut byl klid. Cca 10 hodin a 6 potkanů bylo vyřízeno. Bez nočního vidění nebyl žàdný. Všechny jsem odpravil přes den.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#34 » ned 11. pro 2022, 18:39

Při frekvenci jedna rána za hodinu by na to v pohodě stačila i lámačka. Např. https://www.balistas.cz/vzduchovka-gamo ... -5-5mm-32j A je to bez starostí o pumpu atd...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#35 » ned 11. pro 2022, 19:05

Tu jsem měl v ruce na jedný akci elektrikářů. Stylově se střílelo na 15m do vyřazených jističů. Lítaly z nich třísky.
EDIT: byla to o něco slabší, 25J.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů