Crossman 1077 4,5mm



sinek
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pát 18. led 2013, 13:51

Zdravím, asi před třemi lety jsem si koupil CO2 vzduchovku Crossman 1077 4,5mm. Měl jsem jí za tu dobu 3x v servisu. Důvod byl opakovaný unik plynu při dotažení a výstřelu. Tehdy to šlo ještě na záruku která byla na dva roky. Teď jsem měl rok klid. Vzduchovka fungovala jak má a vše bylo v pořádku. Ale teď nastal tentýž problém. Po dotažení začne unikat plyn a po stisknutí spouště je to ještě horší. Tentokrát bych se chtěl pokusit opravit to sám. Nevíte někdo co s tím je? Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#2 » pát 18. led 2013, 14:23

Prvně bych zkusil prostříkat ventilky a všechny těsnicí plochy silikonovým olejem. Jednak to trochu vyžene nečistoty a, a taky trochu nabobtná "seschlé" těsnění. Docela často mi to pomohlo bez další opravy. U zbraní, u kterých to jde, je taky dobré napichovat/utahovat bombičku s napnutým bicím mechanismem, aby netlačil na ventilek, který je ještě bez protitlaku.



Miguel.22
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » sob 3. kvě 2014, 14:08

S tím silikonovým olejem si nejsem jistý, co ale vím, určitě nepoužívat WD-40, Konkor apod., neb tyto prostředky mohou gumová těsnění mírně naleptávat. Nikdy nic neskazíš, když budeš používat Ballistol. ten je velmi šetrný.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 3. kvě 2014, 14:21

Silikon je na gumu OK ale Balistol je stejná mrcha jako konkor. Ikdyž na něm píšou něco jinýho :lol:



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#5 » pon 13. čer 2016, 19:20

Snad není od věci být opatrný i na ten silikonový olej, řeknu vám jednu zkušenost, koupil jsem si malorážku norinco jw 25A a při odstraňování konverzvačního oleje jsem úderník a celý úderníkový mechanismus uvnitř závěru (snad to pojmenovávám správně) namazal čistě silikonovým olejem, kluzné vlastnosti byly takové, že dřív hůř jdoucí klika se při nabytí zasekla a nešlo s ní hnout.

Potom jsem závěr zbavil silikonového a natřel vazelínou, něco mi říká, že vazelína nebude na tyhlety pohyblivé části vůbec nejhorší věc.

Na nepohyblivé se mi líbí i ten silikonový, ale je to z mé strany jen intuice.
Taky se mi ale jevilo, jak psal peggy, že docela silikonový umí rozpouštět špínu, rez, apod., tj. že čistí, taky že konzervuje, taky nevím proč, ale celkem mi připadá, že proti ostatním olejům voní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů