Vzduchovka - je možno střílet zahradě?

Albert 22

Příspěvek#46 » sob 27. srp 2016, 16:54

To kk:
Chodit do lomu je ideální, alespoň to nedráždí nervozní sousedy. Přenášet prkno by snad ještě šlo, ale s olověnou deskou už to bude trochu horší...

Ovšem dloubat diabolky z prkna mne už omrzelo, ani do kotle se pak nehodí. Olovo a jeho soli v popelu - to fakt není nic dobrého na zahrádku! Proto jsem si pořídil ten „Lapač broků Raven pyramid“. Díky šikmým stěnám snáší bez problémů i soustředěnou palbu z flobertky.

A pokud vycpete prostor za papírovým terčem hadry, vystřelené broky a diabolky zůstanou téměř neporušeny. Můžete si na nich prohlédnout krásné stopy po drážkování hlavně ...

nico

Příspěvek#47 » sob 27. srp 2016, 19:09

Ideální, ... akorát už trošku mimo zákon, ne? Pokud teda ten lom třeba nevlastníš nebo tam nejsi se souhlasem vlastníka a není zřetelně ohraničen.

Albert 22

Příspěvek#48 » sob 27. srp 2016, 21:14

Já mám svůj vlastní zabezpečený pozemek, kde mohu střílet ze zbraní kategorie „D“ aniž bych někoho ohrožoval na životě či na majetku.

Ale není na škodu připomenout držitelům zbraní kategorie „D“ (vzduchovek a flobertek i některých dalších) novelu zákona (platnou od 6.8.2016):

Zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních)

Zejména ta ustanovení, která se bezprostředně týkají zbraní dle § 7 vymezující definice jednotlivých druhů zbraní této kategorie, §15 zajištění bezpečnosti střelby, § 58 práva kontroly nad dodržováním tohoto zákona, §75 zabezpečení zbraní a střeliva a též §76a přestupků…

martinsasky

Příspěvek#49 » stř 2. lis 2016, 13:08

Zdravím, ideální dopadiště za lapačem je plátno. Pro LOV 21 naprosto dostačuje volně pověsit dvojitě prostěradlo. Cokoliv jde mimo lapač se nikam neodrazí, ale zastaví a sklouzne na zem. Pokud jde tedy o náhodné zásahy mimo lapač. V případě, že samotné plátno slouží jako lapač je vhodné na místo nejčastějšího dopadu přišpendlit např. staré triko a to po zničení měnit.

ppindian

Příspěvek#50 » stř 2. lis 2016, 15:16

S odrazem diabolky z CO2 pistole mám zkušenost že klidně při střelbě na 10-12 metrů probzučí odražená kolem mě a končí i dalších 10 metrů za mnou. Dostat ji do obličeje by určitě nebylo nic příjemného. Stává se to (když už se to stane) když už není bombička čerstvá a diabolka už nemá energii na pořádnou deformaci. Za lapačem mám starou tlustou vojenskou deku, po jedné straně stodolu, po druhé hromadu dřeva na nahoře střechu dřevníku.

Zpět na