Výběr vzduchovky s optikou



j.e.n.i.k.82
Příspěvky: 17

Příspěvek#1 » sob 3. led 2015, 12:37

Ahoj,
táta bude mít narozeniny a docela by ho potěšila vzduchovka s optikou.. Na takové to domácí střílení - myši apod. Mně osobně by se nejvíc líbila větrovka se zásobníkem, ale táta je klasik, takže žádné složitosti a novoty ;-) Požadavky z jeho strany - klasický vzhled (kov a dřevo), přesnost, spolehlivost a dostatečný výkon + slušná optika. Požadavky z mé strany - no snad jen přiměřená cena.. :-) Máte osvědčenou kombinaci vzduchovky a puškohledu?

Líbí se mi Weihrauch HW 97 K nebo ještě možná lépe HW 77 s mířidly.. Jen ta cena.. Co třeba Hammerli Hunter Force 900 Combo? O Gamo a Slavii jsem nečetl moc pěkného..
Díky

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » sob 3. led 2015, 13:10

Nevim jestli jsi tu správně, zkus spíš Gunshop.cz

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#3 » sob 3. led 2015, 17:38

Hunter Force jsem měl, pořídil jsem si ji pro zábavu a na vrabčáky, ale dost mě zklamala... když jsem s mojí třicet let starou Slavií 630 bez optiky udělal lepší soustřel na 15m, okamžitě šla z domu :roll: ... nebyl jsem schopen ji vyladit tak, aby střílela líp, jak ta Slavie, možná to bylo rukama, možná zrovna vadnej kus, nevím... ale alespoň vypadala parádně a měla dobrej výkon ;) , bohužel trefovat s ní nešlo...



j.e.n.i.k.82
Příspěvky: 17

Příspěvek#4 » sob 3. led 2015, 18:09

Nejakou takovou starou Slavii doma take mame a ne, ze by se s ni nedalo trefit ;-) Proto hledam neco, co bude strilet presne a spolehlive + umozni montaz puskohledu.



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#5 » pon 5. led 2015, 11:42

Nové Slavie montáž puškohledu umí a z hlediska spolehlivosti a dostupnosti dílů to je pořád slušná volba, třeba 634 se určitě použít dá. Myslím si, že kritika Slavie není zas tak velká, spíš se tam uplatňuje syndrom, že když to má více lidí, tak je i více kritiky, ve spojení s klasickým "doma není nikdo prorokem".
Problém je spíš v tom, že pružinové vzduchovky na současném limitu 16J s optikou pěkně "cvičí" a ne každá to přežije, popravdě zrovna toto je asi jediné, co bych Slavii 634 vytkl, protože potlačení otřesů nemá nejlepší (nejde o klasický zpětný ráz, malér je v tom, že u pružinovek to jde trochu ve stylu "tam a zpět").
Pokud není možné jít na PCP nebo CO2, tak je asi nutné jít na vyšší ceny - Weihrauch, Air Arms Pro atd. U levnějších typů jsou asi o něco lepší nové typy s dusíkovým pístem, třeba docela levný Crossman Nitro Venom jsem měl možnost zkusit a výstřel je u něj opravdu daleko příjemnější než u "klasiky", ač je cenou podobný jako Slavia 634.
Ale je to na delší debatu, asi bych spíš radil forum na gunshop.cz, kde se na vzduchovky zaměřují více...



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#6 » pon 5. led 2015, 20:25

U pružinovky bych ještě řešil pevnou hlaveň.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » pon 5. led 2015, 23:42

Hammerli Combo nemá chybu, je ale dost těžká.
Mám ji a OK.



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#8 » stř 7. led 2015, 10:43

matias píše:U pružinovky bych ještě řešil pevnou hlaveň.

Pokud je to míněno tak, že má být hlaveň kvalitní a pevná, aby se při natahování neohla, tak to samozřejmě souhlas.
Pokud je to ale míněno tak, že je lepší systém s pevně usazenou hlavní a natahováním nějakou pákou, tak s tím bych moc nesouhlasil, tohle se za jednoznačný klad brát nedá. Zejména u levnějších kategorií je totiž naopak často to pákové natahování zdrojem problémů, navíc je pak leckdy dost "debilně" řešené nabíjení diabolky atd. Při dobrém provedení u dražší to kladem být může, to ano.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů