Vzduchová pistole BLOW H 01 cal. 4.5 mm

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#1 » stř 10. srp 2016, 08:22

Na našem trhu je snad již 10 let zajímavý Turecký výrobek „Vzduchová pistole BLOW H 01 cal. 4.5 mm“. Je to malá, lehká ale docela pěkná hračka, vhodná na rekreační střelbu do 10 m. Pistole s plastovou rukojetí je celá zhotovena z lehké zinkové slitiny, dokonce i vzduchový válec. Ocelová je jen 12-ti drážková vložka hlavně a pružina. Také má pružinové tlumení zpětného rázu.

Technické parametry: Ráže: 4,5 mm Celková délka: 321 mm Délka hlavně: 160 mm Úsťová rychlost: 130 m/s Hmotnost: 950 g

Obrázek



Má zde někdo praktické zkušenosti s tímto výrobkem? Zejména změna měření úsťové rychlosti na chronu, životnost kriticky namáhaných dílů apod..



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » stř 10. srp 2016, 14:33

Ta lehká zinková slitina je pěkná blbost. Sám jsem ji měl a bylo to echt železo. v zinku by to nepřežilo ani první natáhnutí

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#3 » stř 10. srp 2016, 15:20

No, železo to na 100% nebude! Zkoušel jsem to zatím jen omrknout permanentním magnetem a dost mne to překvapilo. Raději se zeptám, co to vydrží, než něco koupím!
Když tu pistoli srovnávám s běžnými ocelovými vzduchovkami SLAVIA 631 apod., kde jsou tlaky ve válci při výstřelu kolem 4 MPa, tak tady při těch malých rozměrech by musel být alespoň 6 MPa, aby to střílelo slibovaných 130 m/s. Jestli to ta nějaká "zázračná" lehká slitina vydrží a jak dlouho, to je otázka ! Vzduchové pružinové pistole s ocelovým válcem srovnatelných rozměrů (Bajkal, TEX apod.) mají totiž úsťovou rychlost obvykle jen kolem 90-100 m/s.

Tedy jak dopadla ta Vaše pistolka?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 10. srp 2016, 16:02

Řešíš to na dvou fórech paralelně, ani na vzduchovkářském gunshopu ses moc nedozvěděl. Osobně nemám rád péro ani na pušce, natož v pistoli. Sifonovky stojí srovnatelně, pumpka o chlup víc. IMHO si tohle člověk s trochou přehledu (a s hradly!) nekoupí... proto žádná odezva. Budeš muset být průzkumníkem slepých cest ;-)



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#5 » stř 10. srp 2016, 16:18

Albert 22 píše:No, železo to na 100% nebude! Zkoušel jsem to zatím jen omrknout permanentním magnetem a dost mne to překvapilo. Raději se zeptám, co to vydrží, než něco koupím!
Když tu pistoli srovnávám s běžnými ocelovými vzduchovkami SLAVIA 631 apod., kde jsou tlaky ve válci při výstřelu kolem 4 MPa, tak tady při těch malých rozměrech by musel být alespoň 6 MPa, aby to střílelo slibovaných 130 m/s. Jestli to ta nějaká "zázračná" lehká slitina vydrží a jak dlouho, to je otázka ! Vzduchové pružinové pistole s ocelovým válcem srovnatelných rozměrů (Bajkal, TEX apod.) mají totiž úsťovou rychlost obvykle jen kolem 90-100 m/s.

Tedy jak dopadla ta Vaše pistolka?


šla z domu a koupil jsem Hatsan supercharger v pětapůlce :mrgreen:

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#6 » stř 10. srp 2016, 16:36

No jasně, tu malou pistolku bych chtěl koupit pro vnoučka! A také je jasné, že problém nastane, asi když to někdo v očekávání nemožného začne tunit a cpát tam silnější pružinu, pak se to zcela jistě za krátký čas rozfláká. Ten válec z lehké slitiny to nemůže vydržet. Mne však zajímá co to vydrží, tedy kolik výstřelů při normálním zacházení. Asi to až tak špatné nebude, když se to sem 10 let dováží...

Takže díky za odpovědi!

Ovšem Hatsan supercharger je také zajímavý, ale svojí velikostí i hmotností už je to poloviční puška, ale slibovaného výkonu také podle testů na chronu vůbec nedosahuje. Leda tak s "pozlacenou" diabolkou, jak jsem na jednom videu zahlédl! :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů