Lapač diabolek pro vzduchovku

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 137
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 19. črc 2010, 14:52

Dlouho jsem střílel do dřevěného špalku na který jsem připevnil terč. Jako dočasné řešení to stačilo, ale už dlouho jsem uvažoval o nějakém lepším zařízení. Diabolky začínaly vypadávat ze špalku nebo se odrážely. Zdálo se mi zbytečné kupovat nějaký komerční výrobek a když se mi do ruky dostalo pár desek, které jsem vybral z odřezků určené ke spálení, postavil jsem si vlastní "na míru". Původní zešikmená deska nebyla dostatečně účinná, diabolky se odrážely a odlítavaly ven. Poté jsem doplnil o zavěšené řetězy, které diabolku zbrzdí. Jedná se o první model, ale výsledky jsou výborné. Všechny diabolky lapač zachytí a cena zanedbatelná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.Patrik
moderátor
Příspěvky: 3527

Příspěvek#2 » pon 19. črc 2010, 15:05

No dobrý, možná by stačilo tu šikmou desku dát více ze šikma a zesílit přilepením tenkého plechu.
Pro zájemce můžu poskytnout odřezky DTD zdarma ;) .

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3602

Příspěvek#3 » pon 19. črc 2010, 22:39

Osvědčená metoda je kovová krabice o rozměrech terče a na zadní stěnu se nalije vrstva olova (roztavená závaží z pneumatik , tady ani Zn nevadí) pro vzduchovku 1cm, na malorážku cca 3cm. střely se neodráží ale utvoří vrstvu která se časem odloupne.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 20. črc 2010, 02:18

pokud by měl někdo zájem tak jsem uvedené odřezky podle zadání schopen dodat i v Jihlavě. Na rovinu říkám osobní odběr. tzn. domluvíme se, já nařežu (NEBO VYBERU z BEDNY) a zájemce se pro ně dostaví

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 49

Příspěvek#5 » stř 10. srp 2016, 09:22

Velmi praktický a pěkný lapač broků a diabolek je k dostání ve specializovaných prodejnách zbraní a se střelivem do vzduchovek „Lapač broků Raven pyramid“. Je určen pro uchycení standardního vzduchovkového papírového terče o rozměrech 14x14cm. Zkosené stěny zabraňují odrážení střel. Použité střelivo se hromadí v zásobníku v zadní části. A samozřejmě je použitelný též pro všechny flobertky 7,5J.

Obrázek ; Obrázekstodvacitka
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » pon 22. led 2018, 12:29

Já používám něco podobného - Gamo lapač. Je z hodně tvrdého kovu, a aby dopadající diabolky nedělaly randál, dávám za terčík ještě plátek molitanu. Výborné řešení, dá se postavit, zavěsit a snadno přenést na místo určení. Mám ho ze všech nejradši.

[img]
gamo.jpg
[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host