Titanium vs Crossfire II

jira950

Příspěvek#1 » čtv 21. bře 2019, 11:00

Zdravím pánové,
po dlouhém čtení příspěvků, sledování videí atd. se mi výběr optiky zůžil na tyto dvě:

Delta Titanium
https://www.binox.cz/puskohledy-delta-o ... 42-mildot/

Vortex Crossfire
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskoh ... d_bdc_moa/

Budu to montovat na ZKM 456, a střílet plánuju na 25, 50 a vyjimečně 100 m pro zábavu, výhledově možná MaO.

Uvítám rady k montáži a zkušenosti s výše uvedenými skly.

Díky

Jirka

izerS18

Příspěvek#2 » ned 24. bře 2019, 20:04

Hele, v této ceně "prašť či uhoď". Skla budou +- stejná. Vyber si dle záměrného obrazce, aby ti seděl. Do 100m jsou oba puškohledy ok. Já mám třeba za cca 8500 Strike Eagle od Vortexu a za tu cenu, super volba, takže bych se Vortexe nebál.
Montáž - kroužky nebo montáž v celku? Kolik za ni chceš dát? Budeš dávat na pušku i kolimátor? Pokud ano, tak rychloupínací montáž by byla pohodlnější pro tebe

jira950

Příspěvek#3 » ned 24. bře 2019, 22:21

Ahoj, díky za odpověď.
8500 už mi přijde jako suma, při které se dá očekávat nějaká kvalita a nejsou to vyhozené peníze. Chápu, že za 30 000,- by to bylo něco jiného, ale zpátky na zem...
Za montáž bych chtěl dát tolik, aby nedegradovala kvalitu optiky.
Myslel jsem to konkrétněji, jestli třeba průměr 50 už nebude vyžadovat vyšší montáž něž ta 44.
A jestli průměr 50 je o tolik lepší než 44, aby to vyvážilo vyšší montáž.
Osnovy si bohužel nemůžu napřed prohlédnout, ale chtěl bych tu tenčí.
J.

izerS18

Příspěvek#4 » pon 25. bře 2019, 09:28

Montaz davas na tubus. Vortex ho ma 30mm a Delta 25,4. Plati, ze sirsi tubus dava vice svetla, takze vede Vortex. Tech 44 a 50 je velikost objektivu a zase cim vetsi, tim lepsi = zase lepsi svetelnost (by mela byt) Samozrejme pokud jeden puskohled nema shit skla, tak by ani vetsi objektiv a tubus nepomohly... Takze opet vede Vortex diky vetsimu objektivu. Kouknu na montaze od Vortexu nebo klidne UTG. UTG je levnejsi, ale vzhledem k tomu, kam chces strilet, necekam, ze mas nejaky kanon, aby bylo treba fakt nejake specialni montaze;-)

Zpět na