Delta Optical minidot II



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1 » stř 21. říj 2020, 10:18

Máte někdo zkušenosti s tímto kolimátorem? Vím,že je to čína v polském zastoupení a že starší model minidot -štelování a dotahování šroubečkama bez kliků,pouze auto jas tečky stál celkově za houby. Ale zajímají mě zkušenosti s tímto dost výrazně přepracovaným modelem minidot II



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#2 » stř 21. říj 2020, 20:54

Osobní zkušenost s ním nemám, ale podívej se jak je vyroben, kryt sklíčka je přišroubován... u trochu dražších je kryt monolitní...o něčem to asi svědčí.

Na druhou stranu Delta umí špičkovou optiku, třeba to mají ošéfované i u těchto lowendů.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#3 » pát 23. říj 2020, 06:57

Neodolal jsem nakonec a je už doma. Co to bude dělat při střelbě zatím neodkážu posoudit, ale můžu napsat pár prvních dojmů, protože na internetech je o tomto modelu úplné....NIC.
Tečka 3MOA je docela velká, odhadoval bych to tak ideální na 50m na 100m už to překryje asi hodně terče. Ta autojas regulace není úplně to pravé řešení, dovedl bych si to představit při pobíhání na place a střílení na popry a nějaké dynamice za bílého dne, ale ve tmavých místnostech a ve tmě je to naprosto nepoužitelné, protože ve tmě tečka zhasne........ALE tento novější model už má i manuální ovládání, které se zapíná přidržením některého z tlačítek a pak jde jas štelovat ručně. Má to i pamět posledního uloženého jasu a ten tam bude i při dalším spuštění manuálního režimu. Dále klikání na štelovacích šroubkách je silné a zřetelné, má to klikání.....ten starší model měl naprosto pofidérní štelování šroubečkama a jištění dalšíma aretačníma šroubečkama do kříže, kdy se to po zajištění vždycky ještě trochu pohlo a nastřelení byl tak očistec o dobrém odhadu a trpělivosti :lol:

Základna je shodná s kolimátory typu Docter, čili všechno příslušenství k montážím, co se prodává na Doctery bude pasovat i k Deltě (různé rychloupínací montáže, Co-witness montáže na AR apod.) Nepasuje to na RMR montáže i když to vypadá velmi podobně (nechápu,proč ti idioti nedělají všechno na jednu unifikovanou montážní základnu) :roll:

Baterie se u tohoto modelu už dá vyměnit bez demontáže kolimátoru a znovunastřelování, je tam z boku šuplík.
Při zamíření na cíl na cca 50m a pohyby hlavou do stran a nahoru/dolů se tečka pohybovala na cíli jen minimálně-neutíkala úplně bokem z cíle, řekl bych ,že se chovala úplně stejně jako u Holosunu, který funguje skvěle i na větší štreky. Takže sklo asi nebude úplný shit

Kolimátorek vypadá každopádně sympaticky, je pěkně vyrobený a je velmi titěrný a maličký.........co bych na něm viděl jako potencionální možné selhání je právě ta přišroubovaná obruba skla, jak už je psáno v příspěvku výše. Myslím si, že kdyby došlo k jakémukoliv uvolnění té obruby nebo pádu přímo na ni, tak z toho vypadne to vlepené sklíčko. U toho staršího modelu se to semtam stávalo, ale prej tam neměli nijak zajištěné ty šroubky lepidlem, tak snad tady už budou. Pokud se sklíčko pádem nerozbije, tak to půjde opravit v domácích podmínkách, pokud se rozmlátí nebo štípne, je konec.

Takže zatím to nevypadá úplně marně, jsem zvědav na střelbu. Na pistoli,kde by to mělo lítat se závěrem bych si tento kolimátorek osobně nedal, ale možná, že vydrží i toto



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » pát 23. říj 2020, 12:16

Na čem to budeš testovat? Na pistoli? Docela by mě zajímalo, co to za ty peníze (ne)snese.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 23. říj 2020, 14:05

Dva mezi kamarády, dva vyreklamovany protože neudržely nástřel.. Takže GL třeba budeš mít štěstí protože to bude mít nejspíš dost kolísavou kvalitu mezi seriemi, možná i kusy.. Osobně to vnimam jako vyhozené prachy za něco co mě může nechat ve štychu. Max tak na větrovku či malorazku..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#6 » sob 24. říj 2020, 07:51

Bude to testováno na AR15(což bude přívětivé) a potom asi na škorpionu S61,kde by to mohlo dostávat větší rázy od závěru a to jak v dopředném,tak dozadném směru, možná se to dostane i na kosu, kde by se to už mělo projevit naplno. Jinak jsem ještě zatím zkoušel součinnost autojasu s baterkou, kde si u předchozího modelu stěžovali borci,že to ani s baterkou nesepne a nerozzáří se.......tak tady to funguje na 1. V tmavé místosti tečka není vidět skoro vůbec, ale jakmile se blikne baterkou, okamžitě je na skle v dostatečném jasu, aby šla i v prosvíceném prostředí dobře vidět. Dále když se kolimátor při používání manuálního nastavení jasu přepne manuálně do autojasu a zakryje se přiloženou krytkou, tak po nějakém čase v řádu asi hodin-neměřil jsem přesně, zůstává po sundání krytky mrtvý, což je dobře pro životnost baterky(tečka totiž i na nejnižší stupeň při zakrytí čidla furt trošku nezantelně svítí), čili vypíná se automaticky. Musí se pak probudit krátkým stiskem některého tlačítka +/- do autojas režimu anebo následně dlouhým stiskem přepnout do manuál režimu. Je to takové složitější,ale fce fungují dobře.
Takže jediné otázky jsou ,jak se to bude chovat při střelbě a co to snese po jakou dobu...

McFly: Oni mají ten první model (šroubečky) nebo II model (klikátka)?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů