Kolimátor Holosun SCS-PDP-GR



Maxipess
Příspěvky: 3

Příspěvek#46 » sob 7. říj 2023, 18:23

Potvrzuji, zkušenosti veskrze pozitivní. Green verze se dobře snáší s mým astigmatismem. Kolimátor je nízký, není to žádná obluda na podložkách a ladně navazuje na závěr. Jako obrazec používám v 90 procentech samotné kolečko bez tečky, je pro mě nejrychlejší na zaměření. Venku úplně skvěle reguluje intenzitu světla. Ale v místnosti, a to je jediná nevýhoda, v místnosti když suším, tak bych ocenil ještě snížit intenzitu obrazce a to už nejde. V případě výpadku jsou pořád vidět původní PDP mířidla. Už jsem s ním absolvoval dva pistolové kurzy Hardtask a je to s ním paráda. Zatím jsem ho čistil 2x za 3 měsíce co ho mám, kdy jsem překvapený, čekal jsem, že se bude špinit více. Na čištění používám klasickou vatovou tyčinku + isopropyl a je to rychlé a čisté ;).



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#47 » pon 15. led 2024, 12:54

Ahoj. Jak jsem psal v jiném vlákně, posílal jsem kolimec na reklamaci, protože jednak hlásil slabou aku a jednak pohasínal při stisknutí tlačítka. Co vidím jako pozitivní, kolimec byl v Holosunu jen den, byli rychlí. Vyřešili to výměnou baterky, zdá se, že jiný problém nebyl, kolim se chová standardně. Otázka samozřejmě zní, jak dlouho vydrží tahle baterka, uvidíme.
Mám ale jiný problém. Příčí se mi, použít znovu původní šroubky, požádal jsem o dodání nových, ale Holosun je nemá. Poslali mi (zdarma) nové šroubky, ale mají trochu menší hlavu. Čili buď bych od nějakého zkušeného uživatele potřeboval uklidnit, že o trochu menší hlava nevadí a mám je použít, nebo bych potřeboval nasměrovat, kde sehnat stejné, jako jsou originály. Popř. jestli někdo nemáte nějakou podrobnější specifikaci, nebo výkres šroubku. Že je to nějaká M3 jsem si změřil, ale protože dnes už skoro nikdo nemá fyzický shop a obvykle se tyhle věci objednávají online, potřeboval bych více údajů, abych objednal identický šroubek. Nebo třeba někdo máte nějaký obchod, o kterém víte, že je tam mají atd. Prostě zkouším sílu komunity...
Díky.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#48 » pon 15. led 2024, 17:21

Když jsem nedávno montoval jiný kolimátor, měl v sadě různé šroubky, asi šest druhů, přitom se nelišily jen délkou a stoupáním, ale překvapivě i velikostni a tvarem hlav. Hlava mi to nebrala. Jako jediné použitelné mi vyšly šroubky s právě malou hlavou, navíc s čímsi pod hlavou, co vypadalo jako zápustný kužel. Tuze divné. Nicméně při utahování mi došlo, že to nevadí, naopak. Kužel pod hlavou šroubky vystředil a na pevnost neměl negativní vliv. Takže já už se malých hlav šroubků nebojím. Hlavně to zalep lepidlem na závity.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#49 » úte 16. led 2024, 21:21

Tak kolim namontovaný pomocí těch s menší hlavou a uvidíme. Nicméně otázka, kde vzít šroubky zůstává,stejně chci mít pár náhradních. Mezitím jsem oměřil, že je to Torx M3, délka 6-7mm, průměr hlavy 6-6,5mm. Hledám na webu, píšu eshopům atd, tak si říkám, jestli někdo nemáte ještě nějaký nápad, kde shánět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#50 » úte 16. led 2024, 23:02

V usti mame zelezarstvi u Hofmana. Tam maj vse. zitra tam zkusim zajit jestli budou mit i tohle. Jinak me napadlo zda by nesly sroubky z pocitace. Sice krizaky, ale mozna ze by to bylo velikostne ono.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#51 » úte 16. led 2024, 23:18

Blacky píše:Sice krizaky, ale mozna ze by to bylo velikostne ono.

Blacky díky moc, to by bylo skvělé, kdyby ses tam zeptal. Ale ty křížáky nee. Když jsem viděl, jaký problém byl to povolit, nechci radši ani imbusy, které sehnat jdou. Nerad bych to odvrtával. Torxy prostě přenesou nejvíce síly...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#52 » stř 17. led 2024, 14:48

Noo tak sem taky narazil. Imbus maji, ale torx ne.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#53 » stř 17. led 2024, 15:07

Já mezitím našel, že v Briolu mají imbus i torx, ale imbus v pevnosti 10,9, torx 8,8. Navíc imbus je černěný, torx zinkovaný. Tak jsem vzal od každého nějakou zásobu a podrobím je testování, který vydrží víc.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#54 » stř 17. led 2024, 19:08


Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#55 » čtv 18. led 2024, 02:26

Spíš bych zkusil Fabory. (https://www.fabory.com/cs) Tam jsem zatím sehnal úplně vše co jsem kdy potřeboval, včetně velmi exotických šroubů. Tedy za cenu neméně exotickou...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#56 » úte 23. led 2024, 18:25

Tak mi dnes dorazil. Heezkej mazlik. Pocitove se zelena astigmatismem rozprskne stejne jako cervena. :) Holt uz musim mit bryle. Nasadil sem, podle mechanik 3x klikl doleva a sedi to. Ve ctvrtek testnu na strelnici. S vypnutym jsou videt dobre pevny miridla, takze to pujde pouzit tak i tak.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#57 » stř 24. led 2024, 08:55

Tak jsem se nakonec taky přidal do klubu skrz SCSko a nelituju vubec! Včera jsem přišrouboval (a přilepil šroubky modrým loctitem) a srovnal nahrubo tečku podle mířidel. U mě to bylo asi osm kliku dolu a dvacet doprava, tak jsem zvědavej na střelnici. Musím nějak vymyslet, jak to zastabilizovat na nastřelení, ale to půjde.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#58 » stř 24. led 2024, 10:10

Obvykle si půjčím židli, sednu si a položím si ruce na pult. To mi na těch 15m na které nastřeluji stačí, abych odstranil střeleckou chybu.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#59 » čtv 25. led 2024, 22:17

Jak jsem psal výše, udělal jsem jakýsi improvizovaný test, zda vydrží více torx v pevnosti 8,8, nebo imbus v pevnosti 10,9. Jedná se o opravdu improvizaci, protože nemám příslušný momentový klíč, ale s určitou zkušeností a citem strojaře se zdá, že vydrží oba přibližně stejně, čili že menší odolnost drážky typu imbus se zhruba vyrovná s vyšší pevností tohoto šroubu(10,9) a naopak nižší pevnost šroubu s drážkou typu torx (8,8) je zhruba vyrovnána vyšší odolností torxu jako systému. Zdá se tedy, že pokud nebudou k dispozici originální šroubky ke kolimátoru, lze je nahradit kterýmkoliv z těchto dvou šroubků. Čistě pocitově mám lepší pocit z torxu i přesto, že je zinkovaný a nikoliv černěný. Víc nedokážu v daných podmínkách zjistit. Pokud někdo disponujete malým momentovým klíčem a máte chuť dotáhnout test do úplného konce s naměřenými hodnotami, klidně se ozvěte, ještě pár šroubků mám a jsem pro každou špatnost...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#60 » pát 26. led 2024, 18:17

tak ono u inbusu taky hlavně záleží, jestli je ten klíč bláto nebo ne, šroubek 10.9 je prostě pevnější

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti