Kolimátor Holosun SCS-PDP-GR



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#76 » sob 27. led 2024, 14:12

No to je docela otázka. Stavěl jsem se k tomu stejně a baterka umřela za půl roku, viz výše. Teď, po opravě zatím při příchodu domů kolim vypínám a zbraň ukládám tak, aby na ni svítilo slunko. Ale docela mě to štve, myslel jsem, že to bude bezúdržbové. Ona to má se mnou ta baterka těžké. Na opasku pod oblečením solár nedá nic, na střelnici většinou jsem na kryté, takže taky nic. Tak nevím, jak to bude dál...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#77 » sob 27. led 2024, 17:17

hmm mnoo doma v trezoru ho vypnu, ale kdyz to nekam ponesu, tak zapnu a uvidime. Mel sem na Q5 RMS, kterej se nesdal vypnout a usinal sam. Byl teda na baterku a nejaky 4 roky v pohode vydrzela. Tož uvidim.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#78 » úte 13. úno 2024, 13:22

Tak už mám SCSko na PDPéčku taky. Za mě spokojenost až na jeden detail a tím je nemožnost snížit manuálně jas. Chodím na krytou, kde je na stavu dost světla, zatímco o deset metrů dál na terči to taková hitparáda není. Střílím na 10m a zatím většinou na nalepenou černou záslepku na bílé A4ce. Ta tečka tam na mě moc svítí, protože přes ní záslepku a nejbližší okolí (v mm) vůbec nevidím. Celou ji zasvítí i s okolím. Vyřešil jsem to amatérsky kousíčkem tmavýho igelitu, kterej sem přilepil na lepící pásku a tím přelepil solár.... Pak jede tečka v minimálním jasu, což je akorát. Jen v ten moment nenabíjím.... Jinak vše OK, jen tohle mě trochu mrzí.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#79 » úte 13. úno 2024, 13:37

To jsem Ti přesně chtěl napsat, zakryj solár. S tím nabíjením, vůbec si nejsem jistý, jestli z umělého světla nabíjí...



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#80 » pon 25. bře 2024, 10:10

Kucí, o víkendu jsem si za tmy všiml, že i přes vypnutý kolimátor mi tam minimálně přesto svítí tečka. Dělá Vám to taky?
Normálně jsem vyndal pdpéčko ze sejfu a při zapíchnutí koukám, že mi lehoulince svítí tečka. Tak jsem kolimátor zapnul, vypnul a furt je tam minimální jas. Vlezl jsem s tím i do úplně uzavřený místnosti bez světla (jestli na to nemá nějaký vliv solár) a svítí to prostě slabounce i při vypnutí.
Udělal jsem dvě fotky - foťák jsem teda musel dát na noční režim s delší expozicí, takže to neí nijak vypovídající dokumentace. Ale je tam vidět rámeček kolimátoru a tečka. Tyhle fotky tam mám dvě. Třetí je zapnutý kolimátor za úplné tmy pro porovnání na snímcích - u zapnutýho je tečka viditelnější a foták už chytal i nějaký odrzay nebo pohyb tečky při té delší expozici:
https://photos.app.goo.gl/TnBEkFeZKkBJ5epi6
Zajímalo by mě, jestli je to vadný kus nebo jestli Vám to dělá taky a je to záměr. V návodu jsem o tom nic nenašel, píšou tam, že tlačítkem se kolim vypne.... no, tak úplně nevypne....



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#81 » úte 26. bře 2024, 09:58

Kamarád mi našel vlákno na Redditu, že to evidentně dělají všechny. Upřímně mě to trochu štve - většinu času mám bouchačku ve tmě v sejfu, ale co už no....
https://www.reddit.com/r/HOLOSUN/commen ... e_tap=true



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#82 » úte 26. bře 2024, 10:06

Ano, v úplné tmě je tam skutečně vidět slabounká tečka i po vypnutí. Upřímně řečeno, nevšiml bych si toho, kdybys to nenapsal a kdybych se kvůli tomu nezavřel do úplně temné místnosti. I tak mi dalo práci ji najít, ale jo, je tam. Nicméně, je mi to tak nějak jedno...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti