Kolimátory a pod.



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#76 » pon 4. pro 2017, 21:06

Pilad P1X30 mám asi rok na evu,nástřel drží nebyl by špatnej,ale strašně žere baterku.Co pomůže je po střílení baterii odpojit potom se zase musí nastavit obrazec nebo tečka je to docela otrava.Nevím jestli nemám vadný kus.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#77 » pát 8. pro 2017, 19:04

Ohledně Eotechu: měl jsem model 518 tzn. na tuzkovky, ovládání z boku, krátká rychlomontaz. Ohledně životnosti nemůžu moc hodnotit, podle mě se ten rozdíl možná tak projeví v Afghanistanu. Zvětšovák Vortex, kvalitou to není Eotech, ale za 1/3 ceny funguje suprově. Nakonec jsem ale skončil u variable. Vortex Razor. FOV, kvalita obrazu zpracování je dle mě super. Je pravda že za podobné peníze se dá sehnat i lovecký Swaro Z6i kde kvalitou obrazu asi nic lepšího není a FOV bude větší než u Eotechu.
Hlavní výhoda variablu je pochopitelně při střelbě na větší vzdálenost (na 300m je to hodně znát v přímém srovnání)a pro mě dioptrické korekce.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#78 » úte 12. pro 2017, 17:12

Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Řeším otevřený kolimátor, a zajímalo by mě, jestli Holosun HS510C, který mám zatím vybraný, je v vůči Eotechu XPS2-0 v poloviční kvalitě, když je za poloviční cenu. Resp. jaké jsou dlouhodobé zkušenosti s tímhle Holosunem.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#79 » sob 16. pro 2017, 19:04

Holosun má v poslední době docela dobrou pověst. Osobní zkušenost s ním ale nemám.
Ono taky záleží, na jakou vzdálenost chceš střílet, dle mě největší výhodou EOTEChu je způsob zobrazení a záměrný obrazec, kdy středová tečka má 1 MOA a pokud použiju zvětšovák má být zvětšený obrazec rovněž ve velikosti 1 MOA u ostatních systémů zobrazení dochází výraznému zvětšení obrazce ve zvětšováku, nezkoušel jsem, uvádí to EOTECH na svých stránkách. Tudíž pokud střílím na 50-100m tak tuto otázku nemá cenu řešit, pokud se dostanu občas na 300m může to být důležitý parametr. Stejně tak je důležité na co to chci. Solidní AR-15 má přeci jen jinou přesnost než AK-47 nebo kosa, což bych vzal rovněž do úvahy.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#80 » ned 17. pro 2017, 12:20

Mě na Eotechu vadilo to plápolání, i při nízkým jasu, možná bych si zvykl, nevím. Rozhodnul jsem se mezi EO a HS510C teda hlavně podle toho, jak se mi tím kouká. Raději bych 1 MOA tečku, 2 ale beru jako kompromis. Když se podívám na detail zpracování, to silikonový těsnení kolem skla nebo co to je trochu vypadá jako by ho ručně patlali štětcem. A škoda, že nemá montážní základnu kompatibilní s něčím běžným jako třeba Aimpoint aby si člověk mohl vyměnit montáž třeba za vyšší aby nemusel použít riser nebo pro nižší pevný usazení na boční AK montáži. Jinak spokojenost, mám ho od jara, a plánuju si koupi ještě jeden, jen čekám až bude na trhu 507C, třeba mi bude stačit tahle menší verze. Odolnost - nepochybuju že Eotech je odolnější, ale na youtube je nějaký torture test toho Holosunu, a co jsem viděl mi stačí :)



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#81 » čtv 22. úno 2018, 07:08

Ahoj, má někdo zkušenosti s Vortex Sparc II? Koukám po něčem na kosu za rozumný peníz - nemám jich mnoho... Mám rail na předpažbí i na krytu závěru. Díky.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#82 » pát 23. úno 2018, 00:07

Mám Sparc II na kose na duralovém krytu závěru, sice jen cca půl roku, vystříleno několik stovek ran (do tisíce), ale zatím naprostá spokojenost a tváří se, že vydrží věčně :)

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#83 » pát 23. úno 2018, 09:15

Já ho mám na AK-74. Nejdříve byl na předpažbí a pak jsem ho dal na boční montáž a doplnil magnifierem.
Funguje výborně, vystříleny stovky ran.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#84 » pát 23. úno 2018, 10:36

Díky za info, jinak mi byl doporučen i otevřený kolim. OKO, tak právě budu špekulovat mezi těmito.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#85 » sob 24. úno 2018, 19:34

Mám na Osmapadesátce (tacti.858) a zatím dobrý -vystříleny řádově stovky zatím. Na kosu jsem to ani nezkoušel dávat páč na co by to tam asi bylo že jo.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#86 » ned 25. úno 2018, 07:33

Ivoo, mohl bys prosím své sdělení blíže specifikovat (objasnit, rozvést) ? ?

Jinak tímto opožděně děkuji všem, co mi odpověděli a ozvali se i SZ, ale kolimátor "přesunuji" na později z důvodu koupě nové "hračky".



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#87 » sob 2. čer 2018, 12:26

Možná trošku blbý dotaz, ale nějak se mi to nedaří vypozorovat - na PDW jesm koupil Egotech XPS a snažím se přijít na optimální vzdálenost od oka tj. kde ho přichytit na rail. Jinak neřeším oční reliéf, čitelnost obrazce vnímám stejně z obou mezních poloh. Prostě ta svoboda volby v rozmezí cca šesti slotů je ubíjející:-D Celkově mi příjde, že to má vliv jen na FOV, ale nějak nejsem schopen přijít na to, co mi sedí líp

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#88 » sob 2. čer 2018, 17:01

Co jsem vypozoroval, většina lidí to dává +/- na úroveň vyhazovacího okna. Mně ale např. vyhovuje to mít co nejblíž oku, tzn. mám to úplně na kraji railu.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#89 » sob 2. čer 2018, 18:38

Mám na Galilovi SPARC II a funguje dobře. Myslím si, že poměr cena/výkon je u tohodle kousku solidní. Chystám se ještě na magnifier od stejné značky a pak to bude ještě lepčí.

PS: Teď nedávno byla v Krnově předváděčka všemožných kvérů, tak jsem zkusil Bushmaster ACR, který měl na sobě Holosun (bohužel už si nevzpomenu jaký) a taky jsem prubnul slušnou M4ku od DD a ta měla vortex spitfire. Musím říct, že ten Holosun byl lepší. Ale je to o prachách. Mi třeba toho sparca dovezl kámoš z ameriky a takhle vyšel na 4 tisíce a za tyhle prachy nebylo co řešit. Navíc na to moje izraelské kopyto a levé ruce...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#90 » sob 2. čer 2018, 21:08

Quirinus, jsem stejny pripad. Na zacatku jsem mel vortex spitfire na urovni vyhozniho okna (odkoukal na netu), ale tam bylo omezene zorne pole, nakonec jsem skoncil uplne na zacatku railu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů