Kolimátory a pod.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#271 » pon 21. úno 2022, 18:33

sokar píše:1x microprismů je zvětšení v rozmezí 0,95-1,05 pocitově


Jak to chápat? Zmenšuje? Např. v porovnání s Vortex Spitfire (na stránkách jej inzerujete také, takže porovnat asi můžete).

Které modely se vyrábí v Japonsku, Číně a na Filipínách? Mají nějak rozděleny řady, např. kolimátory Čína, puškohledy Japonsko nebo jinak? Díky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#272 » pon 21. úno 2022, 19:02

Zcela normálně. Je potřeba brát v potaz že to jsou optiky v určité cenové kategorii. Zmíněný vortex mám skladem v desítkách ks a při porovnáních nejsou prostě stejné. Jednou je to 0,95x jindy 1x a nebo 1,05x. Prostě to není přesně 1x a je to kus od kusu jak se to povede vyrobit. PA je na tom podobně a vlastně i LPVO od Vortexu i jiných značek. 1x zoom pevný, nebo nastavení na 1x u LPVO nemusí vždy být přesně 1x. Je to zkrátka 1x -+ kousek. Není to vada žádné optiky je to prostě vlastnost i na základě nastavení dioptrické korekce a vnímání konkrétního oka kdy jeden vidí 1,05 a druhý 0,95. Stává se mi to dost často že na výběr optiky dojedou dva tři a každý tam vidí něco jinýho. To je naprosto normální. Pokud chcete tzv. TRUE 1x třeba u LPVO je nutný si připlatit za mnohem dražší modely a to platí u všech značek. Na téma kde je co vyrobeno jsem již psal článek zde : https://zbrane.habresto.cz/blog/6/P%C5% ... alitu.html

Je opravdu úplně jedno kde se to vyrábí. Důležitá je kvalita výstupní kontroly. Mě jsem na prodejně tři kusy optiky jedné značky (záměrně nebudu uvádět) a zákazník v jedné našel smítko uvnitř, takže chtěl jinou. Smítko našel při pohledu do objektivu s baterkou - prostě se díval obráceně. Na mou odpoveď, že to nikdo nebude řešit když to není vidět ze strany okuláru a že to mají všechny, trval na tom, že je chce vidět. Vytáhl jsem tedy všechny modely dané řady + další kusy vyšší řady a.... měly to všechny. Vyrobeno ve filipínách....

U PA co vím tak PLX - platinum řada se dělá v Japonsku. GX řada některé modely Japonsko a některé Filipíny a Čína. SLX řada je vše Čína a Filipíny. CLX řadu sem nevozím - je bezvýznamná.

Co se obecně týče země původu tak tu určuje finální montáž, tedy komponenty komplet z číny, ale smontovaný v Japonsku = MADE IN JAPAN. Jen aby si někdo nemyslel že made in Japan je od a do z prostě od tama. Stejný je to v jedné fabrice u nás ve Vyškově, kde se dělají malé výrobky do zdi - balí se to tady, vyrábí se to tady, ale na krabici je made in germany.... :lol:



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#273 » úte 22. úno 2022, 11:04

Je u nás reálně k dispozici něco jiného než uvedené, klidně ve vyšší cenové relaci?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#274 » úte 22. úno 2022, 17:57

Myslíš jako od PA a Vortexu , nebo obecně i jiný značky ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#275 » úte 22. úno 2022, 18:51

Obecně jiná značka, která by byla dostupná v ČR.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#276 » úte 22. úno 2022, 19:19

Pokud bysme neřešili finance, tak Elcan a Trijicon. Tam je to o kus dál. Za mě je nejdál +- rozumné cenové hladině v prismách právě PA, protože nabízí aktuálně 12 typů prisem a během roku přibude dalších 5. To nemá vzdáleně nikdo. Pak vortex se 3 modely. No a za nimi je burris, bushnell, athlon a další.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#277 » stř 23. úno 2022, 16:39

Trijicon nemá podle webu model se zvětšením 1 a 2x, Elcan je už fakt jiný level. Tedy v ČR mimo PA Vortexu asi nic? Na PA musím zajet kouknout.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#278 » stř 23. úno 2022, 19:25

Ano nemá a proto se to blbě posuzuje zda 3x je fakt 3x. Myslím, že jsem vyčerpal možnosti co ještě tady je v 1x. Možná Leupold. :?:

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#279 » stř 23. úno 2022, 23:58

Ale ona je nabídka prism 1x-2x(existuje vůbec?) mizivá celosvětově myslím.

- Leupold kdysi dělal Prismatic 1x14, teď nic nemá
- Athlon má TSP1 - kdysi dělali PR11 a nic moc (eufemismus)
- Bushnell Lil
- Swampfox Blade

Bushnell nevím, Blade jsem vyzkoušel, bazarový Leupold a Athlon mám ještě někde v šuplíku. Prozatím PA Slx je "mezi slepými jednookým králem". Moje hlavní výhrada je, že nemá polohu off mezi úrovněma podsvícení.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#280 » ned 20. bře 2022, 15:27

no pokud se dobře dívám, tak Trijicon pořád dělá několik modelů od 1,5 po 3x...

Samozřejmě cena je mimo.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#281 » ned 15. kvě 2022, 12:35

Chtěl bych si koupit na AK74 malý lehký kolimátor. Prvně jsem uvažoval nad Aimpoint H2, ten je u nás jen na objednání, ale pak jsem v obchodě koukal na skladový Vortex Crossfire gen II a přijde mi hodně podobný, papírově vlastnosti stejné, rozměr dost podobný, životnost stejné, prakticky bych řekl, že je to kopie. Je nějaký důvod ho neupřednostnit před Aimpointem? Vím, že Vortex je laciný, ale taky není neznámý, plus hraje do karet doživotní záruka.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#282 » ned 15. kvě 2022, 13:46

Vortexe mám na předpažbí kosy a dělá co má, kvalita dobrá a pravděpodobně hodně vydrží.
Nicméně vadí mi na něm, že se vypíná přesunem násvitu na nulu, takže při zapnutí si znovu musíš natočit vyhovující pozici, přičemž první dvě jsou pro noční vidění a pro mě je použitelná až ta osmá, takže to pokaždý musím protáčet.
Není to vyloženě vada a pro občasný střílení, soutěže, lov nebo něco takovýho to nevadí, ale znovu už bych ho kvůli tomu nekoupil



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#283 » ned 15. kvě 2022, 17:34

H2 to má úplně stejně jako ten Vortex z popisu, např. M5 má nulu na obou koncích rozsahu.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#284 » ned 15. kvě 2022, 18:25

Vždyť na 6 to vydrží svítit skoro 6 let v kuse. Proč to proboha vypínat? V trezoru to mám neustále na 6, když je venku potřeba, tak si to vytočím na 8. Jednou za pár let prostě vyměním baterku za pár korun, stejně bych ji třeba po pěti letech nevěřil, ani kdyby ještě svítila. Jinak to mám na hliníkové gastrubce na AKS74U, těžko to někde dostane větší peklo a drží (nejvíce tři zásobníky najednou rychlopalba, na kolimátor nešla položit ruka). Taky mě občas popadne vyměnit to za Aimpoint, ale zařekl jsem se, že až jak zdechne a to furt nepřichází :D



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#285 » pon 16. kvě 2022, 06:49

LordSalix píše:Vždyť na 6 to vydrží svítit skoro 6 let v kuse. Proč to proboha vypínat?

Protože mi to nedošlo :D
Ze zvyku vypínám všechno, jelikož jsem škrt :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů