výškové seřízení puškohledu Zeiss Jena



salavecf
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 25. bře 2014, 18:56

Chtěl bych požádat o radu jak výškově nastřelit puškohled Zeiss Jena. Když chci seřídit výškové nastřelení, povolím aretační šroubek a pootočím seřizovacím šroubem do leva. Chvíli se nic neděje a pak se zvedá kříž na horu. Když pak točím na druhou stranu, tak se chvíli zase nic neděje a pak se kříž opět zvedá nahoru!?. Když ho pak nechám chvíli ležet, tak se kříž sám vrátí do spodní polohy. Do doby, než jsme chtěli puškohled přestřelit tak nevykazoval žádný problém.
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 25. bře 2014, 22:14

Je mi jasný že to nechceš slyšet ale zahoď ho a kup si za 1500,- jiný. Bude utržený kříž a nevyplatí se opravovat. :/



salavecf
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » stř 26. bře 2014, 15:47

Díky za odpověď, něco takového jsem čekal. Je to zbraň staršího kolegy a chtěl ji ode mne přestřelit. Nyní mám obavy, že bude mít pocit, že jsem mu ho zničil. No nic. Ještě jednou díky.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#4 » stř 26. bře 2014, 21:46

Už sem to sem datloval, tak znova. Levá - pravá posun na montáži. Někde šroubky,někde kladivo. (posun v rybině). Nahoru a dolů je excentr a vratná pružina. Pokud je uložení kříže funkční, tak při otáčení stavítkem furt -FURT na jednu (libovolnou ) stranu se kříž chvílku zvedá,pak de dolů, pak zas nahoru a furt dokola. Dle postavení excentru jedna Jena při točení do prava klesá, jiná stoupá. Je potřeba najít dolní úvrať excentru, počkat až pružina překoná zašprajcovanou vazelínu a pak pomalu zvedat kříž. Vystřelím , pozvednu a znova........ Pokud má čisté odraz, tak já bych ju za něco v ceně 1500kč tutově nevyměnil. Je to trošku opruz, ale po nastřelení drží nástřel mnohem líp, než udělátory za 3000 kč. Pepa.



salavecf
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » ned 6. dub 2014, 20:03

Díky moc za radu. Udělal jsem vše podle návodu a super. Zbraň střílí jako víno. Jen jde malinko do leva (asi 4 cm na 100m) ale s tím hýbat nebudeme, protože ty šroubky nejdou ani za nic povolit. Musel bych je odvrtat a dát nové. Ještě jednou děkuji. :)
Fanda

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů