Puškohled - celní řízení



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#1 » pát 7. říj 2016, 18:22

Ahoj.
Objednal jsem si z ebay sadu 4-12X50 EG Tactical Rifle Scope w/ Holographic 4 Reticle Sight & Red Laser JG8 + 4-12X50 EG Tactical Rifle Scope w/ Holographic 4 Reticle Sight & Red Laser JG8. Samozřejmě bez laseru.
Když jsem se dnes podíval na sledování zásilky, pošta hlásí: Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení zbrojního průvodního listu.
Neobjednal jsem zakázaný doplněk, tak abych potřeboval průvodní list na dovoz. Nikde jsem ani nenašel, že na normální puškohled je potřeba průvodní list na dovoz.
Máte s tímto někdo zkušenost?
Já si říkám, že prodejce nechal na balení slovo "laser" a teď dělají, jak kdyby tam laser byl a na něj je průvodní list již potřeba.

Díky za rady



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » pát 7. říj 2016, 19:32

Tak až tě kontaktují s dotazem, tak to vysvětli - že je to bez laseru a tudíž není ZPL třeba.
Ale upřímně - proč prosím Tě pořizuješ tu čínskou hračku? Jestli to máš dětem na hraní, tak budou mít radost, ale jestli to má být na skutečný zbrani tak tak si nejsem jistý, že to byl dobrý nápad. ;)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#3 » pát 7. říj 2016, 19:56




izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#4 » pát 7. říj 2016, 20:03

Už jsem si na ně našel číslo (na celníky), tak jsem zvědav. Koupě setu je jen zkouška, co přijde a co to vydrží na malorážce. Jinak to skončí na vzduchovce :) V okolí nikdo nemá zkušenost, co z Číny chodí, tak dělám pokusného králíka. Počítal jsem i s clem a DPH a jsem na 2200 Kč, takže to tak nebude bolet, kdyby to stálo za prd nebo se teď celníci postavili na hlavu...

od Antony30011 » pát 7. říj 2016, 20:56
viewtopic.php?f=50&t=7812

Jo, přesně. Uvidím, co to bude za kvalitu

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#5 » pát 7. říj 2016, 21:32

Muj odkaz byl spis na mikymota, ale v sekci se pochval :)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 8. říj 2016, 12:33

Pak napis jak to dopadlo ;)



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#7 » sob 8. říj 2016, 17:27

To se nebojte. Jak budu něco vědět, budu informovat ;-)



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#8 » pon 10. říj 2016, 20:01

Dnes jsem mluvil s celníky po tel. Vyhledali zásilku, zjistili, že ve uvnitř je puškohled a žádný laser. Jen kluk čínská nechal na krabici laser a už to jelo. Mám jen donést výpis z ebay, že jsem laser neobjednával a bude to ok. Samozřejmě doměří všechny poplatky, ale s tím jsem počítal



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#9 » pon 10. říj 2016, 20:40

Tak jsem si skoro myslel, že je dobrý nápad koupit výhodně baterku s přídavným laserem (na zvláštní liště), laser odpojit a schovat do šuplíku a příští léto (až bude povolený) vytáhnout. Tak už si to nemyslím.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#10 » stř 12. říj 2016, 19:03

SC1 píše:Tak jsem si skoro myslel, že je dobrý nápad koupit výhodně baterku s přídavným laserem (na zvláštní liště), laser odpojit a schovat do šuplíku a příští léto (až bude povolený) vytáhnout. Tak už si to nemyslím.

To nedoporučuji.
Dneska jsem si byl vše osobně vyřešit na Plzeňské, Praha 5. Celkově jsem tam strávil asi 45min. Když jsem se dostal na řadu, celník chtěl vidět detail obj z ebay. Ukázal jsem mu vytištěný printscreen a hned zase, že je tam laser. Tak jsem mu celou story řekl a on že se podívá na fotky zásilky. Po chvilce říká ok, je třeba vyměřit clo a dph. Celkem 460Kč. Pak jsem ještě zaplatil 99Kč jako náklady celního řízení a bylo.
Vrátím s k laseru - laser a noční vidění jsou prostě na výjimku. Sám říkal, že lidi to zkouší, ale tohle je kontrolované a jak není povolení od PČR, smolík.
Takže mě vše vyšlo na 1730 Kč (52,50 liber - PayPal měl vyšší sazbu no) + 599 Kč.
Teď ke zboží
- zabaleno ok
- dokonce i baterie v balení :)
- hned jsem dal na moji malořážku MP 15-22 a vše sedne jak prdel na hrnec :!: Fakt super.
- snad o víkendu vyzkouším, protože zatím vše funguje = svítí a hejbe se :)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#11 » stř 12. říj 2016, 19:48

Díky za varování. Zaměřím svojí pozornost nějakým bezpečnějším směrem :-).

Co se týče laseru - kdo si počká, ten se dočká. Třeba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů