aktuální stav na trhu - optiky se zoomem, do ca 3000 Kč; výdrž na pružinových vzduchovkách s ~16Jmikymoto
Příspěvky: 1242

Příspěvek#16 » pon 20. bře 2017, 12:49

Pokud jsi nezměnil cenový strop, tak je to další slepá cesta. Zadarmo Ti to nikdo nedoveze a i kdyby Ti to přímo poslali tak bankovní poplatky, poštovné, daň a clo sežerou polovinu s těch Tvých 3000 Kč.
Pokud hodláš něco pořizovat ze zahraničí, tak se zaměř na státy EU a odpadají Ti problémy s DPH a clem - poštovné je drahé, ale ne tak likvidační.

A neodpustím si poznámku - puškohledy hammers a centerpoint sice prodávají v USA, ale vozí je tam z lidové číny. Takže Tě vyjde levněji si objednat puškohled rovnou na https://www.aliexpress.com s poštovným zdarma. Kvalitativně budeš na stejné úrovni, jen tam budeš mít jinej nápis.mikymoto
Příspěvky: 1242

Příspěvek#17 » pon 20. bře 2017, 13:27

Trochu jsem ze zvědavosti zapátral a:

Puškohledy Hammers jsou dílem Wing-Sun (někde uváděna Wing-Sun Trading of La Mirada CA). Oficiální stránky k nedohledání.
Puškohledy CenterPoint jsou dítkem Crosman Corporation, nicméně neuvádějí odkud je vozí - na přímý dotaz jednoho z uživatelů odpověděli "Yes, these scopes and the lenses are manufactured in China".Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#18 » úte 21. bře 2017, 14:28

Tak jakože jsem i tak trochu s tím počítal, že to bude Čína, to tam psali lidi na fóru, že prý podle nich vůbec všechno pod 2.5k je vyráběné v Číně, jsem byl na tom zmiňovaném fóru vzduchovkářském v angličtině. Lidi mi tam ale i tak říkali, že tyto značky jsou o.k., i když je to Čína, mají tam chat, takže se dá i naživo chatovat. Asi tedy může být i ještě jiná kvalita u toho, co se dostane na U.S. trh a co není pro něj určeno.

Jakože po ceně jsem už pátral, ono když se to pořídí na ebay nebo amazonu, tak ty ceny za dovoz nemusí být nutně velké, někdy ano, ale zase se tam dá pořídit věci i dost levno, když si člověk dá práci s hledáním něčeho cenově výhodnějšího. Takže ta možnost by tam byla, problém je, že na ebay a amazon jdou sehnat jen ty UTG 3-9×32 bugbuster (tedy myslím teď vně U.S., odkud je problém dovážet), které by měly prý taky držet, ale mně osobně se zatím moc vzhledově nepozdávají, jak jsou malé (možná ještě změním názor), ale samo někteří lidi je kupují a chválí právě proto, že jsou tak malé.Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#19 » pát 24. bře 2017, 15:51

Ještě mi dodatečně odpověděli z DDTC.
Prý jen puškohledy vyráběné podle "military specification" spadají do ITAR. Nevěří, že by něco takovým způsobem vyrobeného v Číně mohlo dostat povolení pro vstup do U.S.

A že tedy věří, že puškohledy vyráběné v Číně budou spadat do Department of Comerce.

Moc podrobně jsem to nezkoumal, vypadá to ale, že do ITAR spadají až ty větší chuťovky, které nějak upravují obraz, že nepůjde o běžnou optiku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host