poslání puškohledu/kolimátoru z USA

kurvajz

Příspěvek#1 » pon 6. bře 2017, 22:29

Zajímalo by mně, zda má někdo zkušenost s následujícím způsobem nákupu optiky - nákup přes US e-shop (Brownells, OpticsPlanet, BHPhotovideo atd.) na americkou adresu amerického občana a následné přeposlání americkým občanem na moji adresu v ČR.

Tady všude svítí, že to je buď ITAR product:

http://www.opticsplanet.com/trijicon-ta ... mount.html

nebo Government Export Restriction:

http://www.opticsplanet.com/l3-eotech-o ... opmod.html

Jako chápal bych to pro embargovaný země, ale tady se ty produkty dají koupit taky...i když teda o dost dráž samozřejmě.

Nerad bych dostal toho, co mi to bude eventuálně posílat, do nějakýho průseru...a sebe samozřejmě taky ne.

Sysop

Příspěvek#2 » pon 6. bře 2017, 23:00

Nejprve si zjisti, jestli do te restrikce vubec spadas. Ja jsem jeden cas vozil z USA nejake komponenty, na ktere sice bylo embargo na vyvoz, ale stacilo vyplnit prohlaseni, ze jsem koncovy uzivatel a zbozi poslali. Zjisti si detaily.

kurvajz

Příspěvek#3 » pon 6. bře 2017, 23:09

No ale ono to nepůjde z obchodu, ale od fyzické osoby normálním balíčkem, na jinou fyzickou osobu...

Sysop

Příspěvek#4 » pon 6. bře 2017, 23:32

Pokud ti to stopne celnice v U.S., stejne budes resit problem s papirama.Ja bych to resil radeji dopredu.Pokud budes vedet,ze je to ok,pak vis,ze to vzdy nejak protlacis.V opacnem pripade hrajes na stesti.

erteple

Příspěvek#5 » čtv 15. bře 2018, 11:34

Trochu pozdě (ale třeba pro někoho ne) uvádím svou starou zkušenost (2011); Opticsplanet.com nechtěl odeslat puškohled a na APO (což tam mají i napsáno, že APO = zahraničí). Vyřešil jsem to stejně; přes adresu v USA, ze které na to APO balíček bez problémů přišel (ovšem adresováno Američanovi). Nevím, jestli to bylo štěstím nebo souhrou více faktorů, ale úplně bez problémů... Zajímavé bylo, že Eotech EXPS-3 z jiného obchodu (možná Ebay, než se z něj stal ráj napodobenin) odeslali naprosto bez problémů a jakéhokoliv dotazu :-D

kolemjdoucí

Příspěvek#6 » čtv 15. bře 2018, 13:14

Největším problémem s puškohledy dnes je ten, že cokoliv se zvětšením nad 9 spadá pod vojenský materiál a k dovozu musíš mít licenci s tímto materiálem obchodovat.

Zpět na