Optiky a montáže na AR-15



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#46 » úte 25. dub 2017, 16:52

A vysledek? Mas vodovahu? Je to krive? Ono se pak uvidi, az pustis par ran, co to udela. Dnes/zitra budu mit cinana a ve ctvrtek snad Vortex, tak udelam porovnani



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#47 » úte 25. dub 2017, 18:20

Optiku jsem sundal o proměřil, naštěstí jsem z ní šišoid neudělal... měření šuplerou na vnějším tubusu ukazovalo odchylky cca 0,02 mm což bude někde na hranici chyby. Když jsem to dal o roviny a prosvítil na čtverečkovanej papír na kruh o průměru cca 10 cm, tak jsem taky žádnou nepravidelnost v kruhu nepozoroval. Každopádně jestli to nasadím zpět, tak jen hodně na volno na sušení....

No a večer abych začal hledat, jak jsem dostat montáž ze států... Vortexe na těch švédských stránkách mají jen s moc malým offsetem a vyšší čínu typu Burris nechci. Nepřipadá vám ten evropskej trh jak samoška za komárů? Teda až na ty ceny:)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#48 » úte 25. dub 2017, 18:40

Jak jí sem dostat? Mimo to, že vymýšlíš chujovinu, tak prostě jí objednat. Nehledě na to, pokud chceš základní cantilever, tak ta u nás stojí 2500,- ve státech od 90,-USD. Precizní u nás 6200,-, ve státech od 190,-. Takže individuálním dovozem akorát tak proděláš, pokud nenajdeš nějaké hodně dumpingové ceny a nezachytí to pošta.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#49 » úte 25. dub 2017, 18:44


Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#50 » úte 25. dub 2017, 18:47

Tak zrovna tomu bych věřil, asi jako číně.
Jinak zkus je oslovit přímo, kolikrát jsou výrobci ochotní věc individuálně poslat. Tohle je do 100,-USD, takže bez vývozní licence. Nebo hledat v kanadě, oni tam žádný ITAR a vývozní licence neznají.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#51 » úte 25. dub 2017, 19:40

Poli píše:Nehledě na to, pokud chceš základní cantilever, tak ta u nás stojí 2500,- ve státech od 90,-USD. Precizní u nás 6200,-, ve státech od 190,-.

Klidně nahoď nějaké typy z různých cenových tříd (sem nebo do SZ), asi jsem blbě hledal, ale nic rozumnýho jsem nenašel, pokud je to cenově aspoň trochu únosné, tak to raději koupím tady.... (jen připomínám, že potřebuji QD, jinak by se mi pořádně nevlezla do schránky ani do kufru:()

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#52 » úte 25. dub 2017, 20:05

QD bude v slušné cenové relaci problém, cenově a kvalitně rozumně vychází třeba Burris, ale ten se do evropy asi nevozí a ze států ho oficiální obchody nechtějí posílat. Já jsem od nich kroužky koupil na eBay, tam se taky podívej, prodejci tam nějak neřeší licence. Co se cen týká, u nás zkus třeba BestPatron a porovnej to třeba s US Brownells. V europě zkus anglii Opticswarehouse. Fakt ti tady nebudu dávat přímo odkazy, protože píšu z mobilu.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#53 » úte 25. dub 2017, 20:53

Zrovna včera jsem procházel recenze a na Burris PEPR QD je tam dost výtek, hlavně co se týče stability uchycení a udržení nástřelu. Nakonec jsem objednal toto, podle recenzí o třídu lepší produkt než Burris, akorát bude chvíli trvat, než mi to kámoš co tam bydlí doveze:

https://www.midwayusa.com/product/26264 ... -top-matte

Na druhou stranu v kombinaci s Vortex PST 1-4x aktuálně za 350 babek ve výprodeji je to za celkem 510 babek myslím dost slušná cena za solidní kvalitu, tak si holt chvíli počkám. O víkendu jsem střílel přes Razor HD, je to fakt super bomba a byl jsem chvíli nalomenej, ale za čtyřnásobnou cenu (1400 babek) je to na moje domácí žvejkání overkill.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#54 » stř 26. dub 2017, 00:21

@Poli QD v ČR je problém i v neslušné cenové hladině (větší offset kvůli eyerelief těsně přes 10 cm) Jinak dík za ten Opticswarehouse... ten vortex od nich je sice rana, ale pořád levnější než jinde
@Pupak a nemohl by ty montáže dovézt dvě? Teda pokud tu cestu neplánuje až na vánoce :)



schurl45
Příspěvky: 15

Příspěvek#55 » stř 26. dub 2017, 05:37




izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#56 » stř 26. dub 2017, 06:38

schurl45 píše:Mrkni na tohle, je to kousek
http://www.awm.wien/waffen/vortex-strike-eagle-1-6x24/

No, to vychazi pres 9900Kc, pak cesta do Vidne. V CR je za 10800 a mam klid ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#57 » stř 26. dub 2017, 09:08

Kubass: kdybych to vezl sám, tak ti ji vezmu jak už jsem párkrát pro lidi tady udělal, ale tohle bude komplikovanější logistická operace, tak do toho nechci tahat nikoho dalšího, aby z toho pak nebylo nějaké mrzení pokud se něco žvejkne. Chce to sehnat někoho kdo má cestu, Midway posílá na adresy v USA bez problémů a neřeší, že karta kterou se platí je česká. Já se tam letos asi nedostanu, chlebodárce šetří.


Sent from my iPhone using Tapatalk



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#58 » stř 26. dub 2017, 10:24

@Pupak: vpoho, ale zeptat jsem se musel... Spíš by mě zajímalo, jak to je s poštou, kdyby to třeba koupil Amík a poslal do ČR jako soukromej balíček... myslím, že je tady o nákupech z USA vlákno, tak to tam zkusím pohledat...

@Poli: na tom Opticswarehouse by se dal sehnat vortex QR za cca 6500, to by byla varianta

Ještě jsem našel na německým Brownells ADM (nebo ADR? nikdy nevím) ale ta cena je už dost na hraně... cca 300 Eur za něco, co je v Ameru kolem 170$

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#59 » stř 26. dub 2017, 12:00

Porovnávat ceny US Brownels a jejich evropských odnoží je dost overkill. Pokud se nepletu, tak evropa je něco na způsob franšízy, sice pod logem, nějaká spolupráce, ale nic víc. Věci co jsou ochotní US Brownells poslat vůbec nemá smysl kupovat u nich v německu, i s DPH a případným clem to vyjde líp. Problém je, že zboží nebo výrobce, co není licencované pro vývoz nikdo oficiálně nedodá, pak jedině přes eBay, tam to frajeři neřeší. Takhle jsem sem dostal kroužky Burris s volitelným sklonem, které nikdo oficiálně mimo US nepošle a obchody co je v evropě mají, doprodávají zbytky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#60 » stř 26. dub 2017, 13:37

Quirinus píše:Jakou montáž na AR-15 do cca 5 tis. Kč byste doporučili pro Leupold VX-6 1-6x24mm?......

pokud se nepletu, máš tubus 30mm
když ne tohle ?
http://shop.proarms.cz/optika/1447-montaz-leupold-mark-2-ims-integral-mounting-system-pro-tubus-30mm-matna.html
tak třeba něco od Warne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti