Optiky a montáže na AR-15



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#1 » sob 15. dub 2017, 10:10

Nenašel jsem vhodné téma, tak zakládám...
Poradí někdo nějakou použitelnou jednodílnou rychloupínací montáž na AR-15? Klasika tubus 30mm a s předsazením. Pokud jde o cenu, tak uvítám typy z různých cenových hladin. Možná jsem blbě hledal, ale mám pocit, že toho u nás na trhu moc k dispozici není...
Dík




kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#3 » sob 15. dub 2017, 11:19

Ta cena mi příde podezřele nízká... jak přesně to drží nástřel po opětovném nasazení?



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#4 » sob 15. dub 2017, 13:35




Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#5 » sob 15. dub 2017, 17:53

Já s tím žádný problém neměl. Samozřejmě si nikdo nesmí hrát se seštelováním upínacích vaček.
Cena se mi zdá běžná, pokud se podívám do e-shopů. Ale samozřejmě se dají nalézt i drašší ceny ...
Třeba i stejného výrobku v různých e-shopech.
Mě osobně vyhovuje, že celý základní díl je z jednoho kusu docela bytelného průřezu, takže drží pevně souosost sám o sobě.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#6 » pon 17. dub 2017, 15:57

Mám strach jen z toho, ze člověk většinou dostane, co si zplatí:) Kolik to má příbližně odchylku po opětovném nasazení? O montáži od Sghtmark jsem na US fórech našel, že to má odchylku tak do 1/8 MOA. O UTG jsem nic nenašel.
Dobrý a cenově přijatelný montáže prý dělá Vortex, ale z rychloupínacích je v Evropě sehnatelná jen Vortex ADR a ta už je celkem drahá. O něco levněji se dá sehnat na těch stránkách, co sem dal odkaz Tomas, ale mají jen verzi s přesazením 2".



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#7 » pon 17. dub 2017, 18:13

Ahoj. Já si teď na zkoušku objednal z ebay http://www.ebay.co.uk/itm/1-One-Piece-C ... SwqM1Ym2Xe. Materiál jak u ostatních výrobků. Když to bude na prd, tak koupím https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... 30-mm.html s 2" předsazením.
Po dlouhých čteních a koukáních na video na to půjde https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... -6x24.html.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#8 » pon 17. dub 2017, 22:59

Právě u montáže bych měl asi nejvíc strach experimentovat, protože mi příjde, že levná blbá montáž se bude špatně prodávat. Kdybych nepotřeboval rychloupínací, tak bych bral 100% toho Vortexe...cca 2500 je podle mě OK.

Jinak s puškohledy jsem si taky užil... pořád se mi honil hlavou Viper PST a StikeEagle.... pak jsem chvilku přemýšlel o Fomei nebo Optisan, potom chvilku Burris, potom zase PST ale chtěl jsem verzi se zakrytýma komínkama, která zase u nás není... Amíci v nižším/středním segmentu chválí nejvíc právě to PST...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#9 » úte 18. dub 2017, 08:41

Tak tuhle "montáž" v první řadě vyzkoušet, jak bude sedět na liště, co se týká osazení v ose, jestli se to nekroutí při dotahování, pak vylapovat. Už jsem u těhle čínských noname montáží zažil, že seděly úplně mimo osu a navíc ještě bokem, takže sklo se nedalo ani pořádně stranově nastřelit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#10 » úte 18. dub 2017, 08:49

kubass_hk9 píše: Amíci v nižším/středním segmentu chválí nejvíc právě to PST...


PST je bomba, pokud ti vyhovuje rozsah zvětšení. Ony i ostatní Vortexy jsou ve velmi dobrém poměru cena/výkon.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#11 » úte 18. dub 2017, 10:37

Cina se mi uz expeduje a mel bych ji mit za tyden, tak dam vedet, co je to za kvalitu.
Mne prave vysel StrikeEagle jako nejlepsi pomer cena vykon do 200m.
Kdyz se bude darit, nasetrim na HD verzi Vortexu. Ma ji jeden clovek z strelnice, kam chodim a nechal me se podivat. Je to krapet jiny svet:)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#12 » úte 18. dub 2017, 23:38

Co jsem se dočetl tak silnou konkurencí po PST je Meopta ZD1-4x RD. Sklo má být na úrovni ZEISe a Swaro, ztrácí na klikání.
Co jsem se přes ZD díval tak obraz fakt nevypadal vůbec špatně, velmi se mi líbila i záměrná osnova.
Montáž na ZDčko délá LaRue, bohužel je docela problém je dovézt (a i ta cena...)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#13 » stř 19. dub 2017, 00:05

Strike Eagle jsem taky zvažoval, ale přišel mi ve video recenzich viditelně horší než PST. Ta meopta bude asi super, ale ta cena... :)



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#14 » stř 19. dub 2017, 06:26

kubass_hk9 píše:Strike Eagle jsem taky zvažoval, ale přišel mi ve video recenzich viditelně horší než PST. Ta meopta bude asi super, ale ta cena... :)

Ano, PST je lepsi, to je bez debaty. Ale bohuzel strom, co dava penize uz nemam, tak PST ozelim:)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#15 » pát 21. dub 2017, 08:50

Včera večer jsem trošku googlil o té UTG montáži a fakt nenašel jsem stížnosti, že by nedržela.... Lidi si stěžovali na trochu větší hmotnost a absenci zajištění upínacích páček. Dále je tam byla jistá kusová zmetkovitost, kdy se pár lidem okamžitě rozpadlo něco na rychloupínání, ale to by mělo jít eliminovat osobním odběrem a vyzkoušením...Trochu přemýšlím, jestli ji nevzít a v klidu si počkat na příležitost sehnat něco pořádnýho např. z USA nebo v nějaké akci...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti