Meopta Meopro 6-18x50 vs Vortex Viper HS-T 6–24x50



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1 » pon 12. čer 2017, 19:56

Posledni tyden jsem stravil prolejzanim eshopu, webu a diskuznich for, abych vybral puskohled a aktualne se vyber zuzil na dva nize uvedene kusy. Zajimalo by mne, zda nekdo ma zkusenost idealne s obema, pripadne alespon s jednim z nich a muze dat feedback k mym myslenkam nize.

Ucel puskohledu - strelba z malorazky CZUB Evolution 455 na vzdalenost 50m (zaslepka) - 100m (dejme tomu malej pivni tacek) v leze ci v sede s puskou na stole. Rad bych, aby byl puskohled v pripade potreby pouzitelny k instalaci na AR-15 pro strelbu 100-300m.

Meopta Meopro 6-18x50
http://www.meopta-shop.cz/puskohled-meo ... ky-zdarma/
+ ceska vyroba, takze jednodussi pripadna reklamace
+ zaruka 10 let (po registraci na webu vyrobce udajne 30 let)
+ krasne ciste sklo (sice zkouseno jen na krame, ale fakt se pres nej pekne kouka)
+ levnejsi nez Vortex
- nizsi maximalni zvetseni nez Vortex
- prumer tubusu 1 palec (oproti 30 mm Vortexu)

Vortex Viper HS-T 6–24x50
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... 24x50.html
+ vetsi maximalni zvetseni nez Meopta
+ vetsi prumer tubusu nez Meopta
+ vyssi hmotnost, ktera implikuje solidnejsi materialy?
- sice zaruka deklarovana dozivotni, ale ve skutecnosti jsou to zakonne dva roky a pak se to posila nekam kdovi kam, nejspise do USA?
- o nekolik tisic vyssi cena
- jeste jsem se skrz nej nemel moznost podivat, ale snad se do bestpatron dostanu, abych to napravil

Pokud se tyka zorneho pole na 100 m, tak vetsi ho ma Meopta 3,5-10,6 m, oproti Vortexu 5,93-1,55 m. Setkal jsem se jak s nazorem, ze je lepsi vetsi zorne pole, tak s nazorem, ze je lepsi to mensi zorne pole a jsem z toho jaksi zmateny. S optikami totiz prilis zkusenosti nemam, takze bych uvital nazor odborniku.

Jeste k zamernemu obrazci - na vyse uvedene strelecke ucely, je lepsi Mildot a nebo Z-Plex? Mne osobne prijde lepsi Mildot, ale prodejcem mi byl doporucovan Z-Plex. Jake mate zkusenosti?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 12. čer 2017, 21:01

Z týhle volby za mě jednoznačně Vortex, důvody....
- na tuhle třídu kouká fakt super
- jednou tak velký zorný pole je jednoznačně výhoda
- záruku pokud vím tak dovozce řeší promptně výměnou kus za kus, není potřeba se handrkovat co kde kdo....
- lepší mechanika než u Meopty

co je jedno, průměr tubusu..., větší zvětšení...s tímhle sklem nebudeš střílet kilák a na 300m je úplně fuk jestli 18 nebo 24, ... hmotnost, ta se dá dohnat jinde

nevýhoda Vortexu je podle mě trochu hrubší kříž

A jaký záměrný obrazec to záleží jen na tobě, moje volba by byl Mil-dot v SFP ale jsem na něj zvyklý.

edit: ted koukám že má osnovu jako PSTčko takže tohle negativum padá, ten kříž je fajnový



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » pon 12. čer 2017, 21:15

Dik za nazor.

Ale pises, ze Vortex ma vyhodu ve vetsim zornem poli, nicmene papirove ho ma vetsi Meopta, ne?

Tu zaruku jsem myslel tak, kdyby byla nejaka zavada, ktera nebude tak zavazna, aby vyzadovala vymenu, ale opravu. Vsichni vime, jaky je pristup tuzemskych prodejcu cehokoliv v pripade reklamaci.

Ta lepsi mechanika, to jako fakt? Je lepsi v Cine vyrabene optice nez v CR?

No ja jsem taky zvyklej na SFP a mildot mi pripada na koukani taky lepsi, takze v tom se shodujeme.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 12. čer 2017, 21:22

Add zorný pole - oops, to jsem přehlíd, máš pravdu
mechanika Meopty je pověstná, křivě usazený kostky, klikání 3x tam a dvakrát zpátky a pak to možná bude tam správě....
záruka, puškohled se bud posere během půl roku a nebo drží nafurt

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#5 » pon 12. čer 2017, 21:24

Za mě Vortex. Meopta mě bohužel za poslední rok 2x zklamala. Koupeny 2 puškohledy a oba do 6 měsíců na reklamaci. Vortex koupen jako urychlené řešení momentálního stavu chybějícího puškohledu a bez závady a za ty prachy super muzika.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#6 » úte 13. čer 2017, 07:31

To mi tedy radost nedelate, panove, ale stejne diky. Sem se tesil, jak mi schvalite Meoptu a za usetrene love oproti Vortexu koupim Harrise...a prd. Priznam se, ze takhle jasnou volbu Vortexu jsem necekal!


A co to zorny pole? Meopta oproti Vortexu dvojnasobny, to je sakra velkej rozdil, ne? Cim to je?


wigum: Jaky Meopty se Ti posraly a jakym Vortexem jsi je nahradil?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#7 » úte 13. čer 2017, 07:59

Meopta má rozhodně lepší sklo.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#8 » úte 13. čer 2017, 08:00

antonspelec píše:...
A co to zorny pole? Meopta oproti Vortexu dvojnasobny, to je sakra velkej rozdil, ne? Cim to je?
...

Žeby zväčšením??? ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 13. čer 2017, 09:10

Poli píše:Meopta má rozhodně lepší sklo.


Než PST rozhodně ne, opticky jsou minimálně srovnatelné.

Antonšpelec: jestli chceš ušetřit tak kldně zkus nižší řadu Vortexu, taky to není špatný sklo. Já mám PST na malorážce a je to vyloženě overkill, přemýšlím že ho sundám a půjde na .223 kde ho využiju daleko líp.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#10 » úte 13. čer 2017, 09:35

sided: A jak to je s rozdilem skla PST vs HST? Je pravda, ze opticky je ten puskohled uplne stejnej a lisi se jen v tom, ze PST ma podsvit? Nebo je HST niz i opticky?

Tu moznost prehozeni na AR-15 taky vitam, ale myslim, ze HST by mi na ni bohate stacilo pro pripad, ze bych se rozhodnul, ze uz mi na ni nestaci Strike Eagle co je tam tedka



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#11 » úte 13. čer 2017, 09:38

PST je první nejvyšší řada VORTEX VIPER, HS-T by měla být o řád nižší řada. Dle dovozce lišící se prakticky jen absencí přísvitu. Mám na malorajdě PST a maximální spokojenost, nicméně přímo porovnávat s Meoptou nemůžu (neměl jsem tu čest koukat skrz).



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#12 » úte 13. čer 2017, 10:28

Takze sklo stejny a rozdil jen podsvit, to by bylo fajn :-)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#13 » úte 13. čer 2017, 10:54

[quote=Žeby zväčšením??? ;)[/quote]
Ano, zorné pole by mělo být při stejném zvětšení stejné neb oba mají světelnost 50.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#14 » úte 13. čer 2017, 10:55

Nezlob se na mě, ale Vortex u řady Viper rozhodně nemá sklo stejné úrovně jako Meopta, možná by se to dalo srovnávat s Razor, ale ne s Viper. Měl jsem Vortex, mám dvě Meopty a je to dost podstatný rozdíl v podání barev, ostrosti obrazu.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#15 » úte 13. čer 2017, 12:02

antonspelec píše:...

wigum: Jaky Meopty se Ti posraly a jakym Vortexem jsi je nahradil?

R1 12x56 a R2 10x42
Vortex jsem kupoval Viper 6,5-20x50

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 7 hostů