Co je to kolimator?



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » čtv 2. zář 2010, 08:57

Na wikipwdii jsem nasel definici, ze je to zarizeni ...usnadňuje zamíření především tím, že řeší problém se střídavým zaostřováním mířidel a cíle.

Vzdy jsem si myslel, ze je to zarizeni, ktere predevsim odstranuje paralaxu. Na rozdil od miridel, kde pro zjisteni na co mirim musim pohledem jednoho oka spojit hledi a musku, do kolimatoru se muzu podivat jakkoliv a svitici tecka na cocce kolimatoru miukaze kam mirim. (podobne si predstavuju zamerovac ve stihacce)

Muze te mi osvetlit jak to tedy je?

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 2. zář 2010, 09:44

prakticky jsi to napsal tak jak to je. kolimátor odstraňuje problém se srovnáváním hledí a mušky. Když si na něho zvykneš, tak odstraňuje hlavně problém při přenášení mezi terči, protože nemusíš srovnávat dva body do roviny ale střílíš dle tečky na kolimátoru a dá se tak trošku říct, že nahrazuje laser. Od zaměřovače má omezenou přesnost na delší vzdálenost. Pokud nevíš jak to vypadá v reálu, určitě by se našel někdo v okolí kdo by půjčil na otlapkání, ale stačí si zahrát nějakou PC hru (třeba Battlefield), kde jsou zbraně, kde když přepneš na míření, přepne se to do pohledu kolimátorem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů