Kydex pouzdra_obecně

ondrush

Příspěvek#151 » ned 9. čer 2019, 21:15

"lis" som si robil z dvoch desek, nalepenych niekolko vrstviev hrubej karimatky a stahujem stolarskymi svorkami. praca s tym je v pohode, nestalo to skoro nic, miesto nezabera skoro ziadne. zdlhavejsie a narocnejsie je potom doladovanie, dremelka, nytovanie uprava kuze ked som robil hybrid, riesenie stavitelnej svornosti a pod.
S dvojvrstvou ale neporadim, zakladna rada je skusaj, hraj sa. Platov kydexu si tak ci tak kup viacero, pravdepodobnost ze ich par znicis kym odladis teplotu je vysoka

Hribek

Příspěvek#152 » pon 10. čer 2019, 06:02

Souhlas. Já jsem si udělal jednoduchej lis s pantem, taky bydlím v paneláku a v komoře mi nepřekáží :)

SmrtihlavMAGOR

Příspěvek#153 » pon 10. čer 2019, 18:00

Dotaz, nechce se mi hledat a nevím zda to tu někde už nebylo zmíněno. Šel bych do lisu na kydex a rád bych si vyráběl pouzdra. Ale nechci k tomu používat real zbraně ale rád bych třeba sadrove nebo nějaké jiné. Jak si nejlépe vyrobit- odlit co nejpřesnější tvar zbraně???

Igrlik

Příspěvek#154 » pon 10. čer 2019, 21:55

Lukopren 8-)

Střelec

Příspěvek#155 » úte 11. čer 2019, 08:55

Dotaz. Jaká je životnost kydexu? Po cca 2 letech jsem si všiml praskliny na pouzdře (musela se stát včera, předevčírem to tam nebylo, nosím ka každý den a všiml bych si toho). Neříkám, že to musí vydržet věčně, ale tak pro zajímavost. Díky.

ondrush

Příspěvek#156 » úte 11. čer 2019, 09:17

to zavisi od velmi vela veci. nieco medzi par dnami a nekonecnom.

mne sa mnou robene prasklo po asi polroku, z ameriky dovezeny bladetech po asi roku a pol. denne nosenie s tym ani nepohlo, zato valanie sa po zemi s mojimi 140kg a este obcas s prazdnym puzdrom, to by muselo byt z adamantia, aby vydrzali.
obe prasknute puzdra su ale v pohode dalej pouzitelne a tez pouzivane, akurat by som ich nemohol predat ako nenosene funglovky - prasklina ma asi 2mm

edit: este teda dodam, ze po prvotnom prasknuti je to nosene uz dost dlho a prasklina sa nesiri, pricom som ju z lenosti nijak neosetroval, nezabrusoval hranu ani nic take. to je teda konkretne ten bladetech

juraj1

Příspěvek#157 » pon 17. čer 2019, 17:53

Na IWB hybridnim od Sakala pro Alfu Iron Combat se mi vyloupl kus pro cep zachytu zaveru, na kterem ta zbran v pouzdre drzi. Drzi porad stejne, ale jde lepe strcit dovnitr. Sakalovo IWB hybridni na G17 po dvou letech stale drzi skoro jako nove. Jako kazda vec, i kydex ma svou zivotnost, v zavislosti na zachazeni se drive ci pozdeji rozpadne.

Zpět na