Identifikace "nosiče"

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#31 » stř 11. kvě 2016, 17:43

Nojo.. Ono opravdu "skrytě nosit" není tak úplně jednoduché, zvlášť pokud někdo (jako já)
má jen revolver a občas ho musí mít u sebe.
Měl jsem s tím docela potíže aby to fakt nebylo vidět. A to sem dobře živenej!
Ale jak už je tady vidět, platí výrok: Kdo se stará aby jeho skryté nosení bylo opravdu skryté je pravděpodobně zodpovědný držitel ZP který o zbrani a životě s ní ví "vo co go"...









ů



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#32 » stř 11. kvě 2016, 17:47

Jen si dovolim takovou otazku - proc je vlastne nutno nosit skryte, resp. jak je tato povinnost zduvodnovana? Me by prislo logictejsi naopak povinne nosit viditelne...

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#33 » stř 11. kvě 2016, 17:51

Drvoštěp: Ono těžko říct, jestli být dobře živenej, je automaticky výhoda a lepší výchozí pozice pro ukrytí zbraně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#34 » stř 11. kvě 2016, 18:07

JardaB : Zkusme dodržovat zákon, nehledě na to, že to je vlastně pro tebe výhoda.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#35 » stř 11. kvě 2016, 18:21

JardaB: teoreticky v povinném viditelném nošení nenacházím ani jednu výhodu pro nositele v ČR...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#36 » stř 11. kvě 2016, 18:30

Ja nerikam, ze bych chtelneco porusovat, jen me zajima, jaky to ma vlastne duvod. Nebo v cem je to pro obe strany lepsi nez viditelne noseni.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#37 » stř 11. kvě 2016, 18:37

jednoduchy zaparkuj u nejakyho nakupaku a sed v aute chvilku koukej kolem sebe na lidi co vykladaji nakup z košíku :D do par minut uvidis prvni kver ;)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#38 » stř 11. kvě 2016, 18:48

JardaB: Já chtěl jen vědět jaké tě napadly důvody pro viditelné nošení, když jsi psal, že ti to přijde logičtější.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#39 » stř 11. kvě 2016, 18:52

Tak prislo by mi to ferove, kazdy by vedel jestli je nekdo ozbrojen nebo neozbrojen, podle toho by se mohl zachovat. Pro nosice by zas mohl byt vyhodou odstrasujici efekt. Ale jen akademicka diskuse, no, me je to nakonec fuk, nosit nehodlam.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#40 » stř 11. kvě 2016, 18:59

no ale taky zezadu klackem po palici a jsi bez kveru a jako bonus bude venknu bude behat smejd s anonymním kverem :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#41 » stř 11. kvě 2016, 19:01

Myslet si, že ukázkou pistole někoho odstraším je jeden z největších omylů laiků. A to včetně tasení a hrozby zbraní.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#42 » stř 11. kvě 2016, 19:08

Marinakus no s tim uplne nesouhlasim pokud človek tasi tak neverim že nesjetej strizlivej človek bude pokračovat v utoku videl jsem nekolik pripadu NO kdy človek zkončil nabobku s rukama za hlavou atp a to nedošlo ke střelbe pouze vedel že ujel a ze ta jeho obet tasila kver (ale bylo to z ameriky no tam ma kver skoro každej)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#43 » stř 11. kvě 2016, 19:14

Souhlasit nemusíš. Ale určitě na to nespoléhej. Když vytáhnu zbraň, musím být odhodlán střílet, jinak to není výhoda ale naopak přítěž. A takových odhodlaných lidí moc nebude. Ono, kdy jde skutečně o život?Ukazovat někomu zbraň dopředu je vyloženě hloupost nebo jen hloupá frajeřina.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#44 » stř 11. kvě 2016, 19:18

JardaB: Vždyť v pohodě, od akademických debat snad fórum je ;)
Odstrašující efekt v pravém slova smyslu by to mělo podle mě na obyčejné lidi, u nás to holt není bráno jako běžná věc. Naproti tomu pro lumpa by to mělo efekt jako psal Franta599 "ten kvér chci, sundám ho za rohem ránou do zátylku zezadu".



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#45 » stř 11. kvě 2016, 19:47

Ale houbelec, kdyby to byla taková blbost, tak se to v některých státech nenosí venku. To je úplně z jiného důvodu, totiž historického. U nás jsou prostě lidi naučeni, že skrytě. Pokud je množství venkovních nosičů velké, tak to má solidní zastrašovací efekt, protože nedojde k tomu, co tu popisujete. Copak s venkovním nošením a používáním mobilů nějak narostl počet takovýchto krádeží?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti