Pouzdra pro skryté nošení na léto



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#331 » úte 18. dub 2017, 21:29

Mám teď nově ten Aliengear, srovnat to můžu jen s vnitřní Dastou, což je trochu nefér, je to jiná cenová relace a je to samozřejmě znát. Musel jsem nějakou tu chvilku štelovat správnou pozici a nastavení pouzdra, protože dvouřadá .45 je prostě tlouštík a je těžká. Poté co jsem se dobral standardního sklonu (15stupňů) a "high ride" (pouzdro posazené na klipech nejvýš jak to jde, tj. hodně vykukuje). Musím říct že je to pohodlné i pro mě s mou nekonfekční postavou a vystouplými žebry. Hlavní je, že na rozdíl od Dasty necestuje a případný pohyb má na svědomí příliš slabý pásek (ten ještě musím vyměnit). Tj. za mě dobrá věc za tu cenu, ale chce to i kvalitní pásek a trochu si pohrát s umístěním, pokud ti nesedne výchozích 4:30, co doporučuje výrobce - jinak to nemá valného smyslu.

EDIT: Nějaké ty recenze jsou v původním objednávkovém vlákně: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=48&t=8271



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#332 » úte 30. kvě 2017, 19:59

Zdravim, na leto potrebuju nejakou tasticku nebo ledvinku pro G43 ale i pro mobil, klice atd a zaujala mne https://www.falcoholsters.com/sk/mala-t ... zbrane-528 nemate s ni nekdo zkusenosti, popripade zda se tam vejde G43 a neni s tim problem ji pak vytahnout.
Predem dekuji za odpovedi.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#333 » úte 30. kvě 2017, 21:18

Molf: evidentně ses nenamáhal pročíst tohle vlákno konkrétně stranu 16 co? :roll: viewtopic.php?f=48&t=2383&start=225



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#334 » ned 4. čer 2017, 09:20

Samozrejme jsem to celt ale spatne jsem formuloval svuj dotaz, zajima mne taska falco 528 vs G43 tz zda konkretne s touto zbrani a touto taskou ma nekdo zkusenosti tz zda se tam G43 + nahradni zasobnik vejde a jake jasou tam vule ze stran atd. dekuji

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 1002

Příspěvek#335 » ned 4. čer 2017, 14:56

Uvážil bych i https://www.alfatactical.cz/cop-taska-p ... cerna.html, je to malá, perfektně provedená taška, trhací zipy, takže během sekundy přístupná zbraň (+ náhradní zásobník), uvnitř tři kapsy, jedna zapínací, kde nosím peněženku a telefon, druhá, kam se vejde i iPad, třetí, kde nosím klíče, brýle a další maličkosti a pak další kapsa na zip zvenku, kterou moc nevyužívám, zpravidla v ní mám jen kapesník. Dále vestavěná ve zvláštní kapsičce vzadu dole pláštěnka, tak ž v dešti se dá celá taška chránit před vodou.
Za slušné peníze parádní a příjemná taška!



Kixik
Příspěvky: 6

Příspěvek#336 » ned 4. čer 2017, 18:46

Ahoj, poridil jsem si tuhle od Falco https://www.falcoholsters.com/cs/taska- ... ne-519-mk3.
CZ P10-C se do ni vejde naprosto presne. Misto na mobil, klice, penezenku a druhy zasobnik. V pripade potreby trhaci zip a zbran okamzite k dispozici.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#337 » pát 23. čer 2017, 16:30

Ahoj! Tak nějak celoročně nosím pouzdro od Šakala hybrid IWB. Ideální jsou sportovní košile. Když máte pevnější kraj kalhot, tak to jde, ale u pláťáků to tahá kalhoty dolů. Občas vytáhnu elastický pás. A výjimečně hodím do tašky, kde mám zaháknuté textilní pouzdro od Dasty.



Rimmer
Příspěvky: 32

Příspěvek#338 » pát 23. čer 2017, 16:42

Ringit : Odírá tenhle hybrid taky rám zbraně? Myslím tím kydexovou část.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#339 » pát 23. čer 2017, 17:27

Rimmer: na těle jsem našel odřeninu malinko na přední části lučíku. Jinak vytahovač a pod ním. Viz foto. Cca 7 měsíců téměř denně nošeného v tomto pouzdře. Obrázek



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#340 » pát 23. čer 2017, 19:50

pánové zdravím. není trochu zbytečné rešit "ošoupání" glocků od kydexu?
Glock je adekvátně škaredý již z výroby a nějaké ošoupání od kydexu mu nijak výrazně neublíží ☺ Není to prostě žádná nerezová custom 1911 v ceně malého ojetého vozu.
sám používám kydex od RH Holsters pro G43 a P10.
navíc rám G43 se spíš kydexem jen špinì a díky povrchovce odřený nevypadá.
jednou jsem si dal tu námahu to vydrbat do tovární podoby a od té doby na to...... dlabu :lol:



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#341 » pát 23. čer 2017, 20:28

Jasně, myslím, že kydex ošoupá všechno, ale nesouhlasím, že je Glock škaredý 8-) ale proti gustu...



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#342 » stř 28. čer 2017, 18:49

Tak dneska dorazila taška Pentagon Max - S Gun 2.0 měl jsem ji na sobě cca 3 hodiny a musím říct, že ke kraťasům, co neudrží pouzdro, úplně ideální. Vejde se mi tam všechno, takže kapsy volný a přístup ke zbrani je celkem pohodlný. Jenom nacvičit tasení. Je to taška na pas, takže ji člověk má pořád u sebe. V autě ale asi bude problém...Za ty prachy super!



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#343 » stř 28. čer 2017, 19:35

FALCO 519-2MK3
Ale taška má podle mě nevýhodu. Jakmile žádá lupič (to jest ozbrojený zloděj) tašku, už nemáte většinou na výběr.
Zkouším vnitřní fusekli DASTA a OK, akorát musím mít tílko, jinak mě to štve - jednak nepříjemný pocit na těle a také kvůli zbrani, protože je přímo ve styku se spoceným tělem.

Až počasí dovolí, budu testovat vnější pouzdro a podramenní.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#344 » stř 28. čer 2017, 20:26

Slezman: tašku většinou nežádá, ale chce ji šlohnout sám ( strhnout z ramene a zdrhnout, třeba) což u toho Pentagonu moc nejde a když požádá o peněženku, tak mu jako vyhovíš, sáhneš do tašky a místo šrajtofle vytáhneš železo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#345 » stř 28. čer 2017, 20:30

Zakoupil jsem bederní pás české výroby (nepamatuju si výrobce, ale mají to v Armed za nějakých 500). Velice dobré, ale chce to nosit přes triko/tílko a těžší zbraň s delší hlavní už ten pružný materiál ohne natolik, že se hůř skrývá. Lehká bude ok, drží to celé i v podpaží otočené na crossdraw (akorát to moje xdm 3.8 je tak těžké, že se pažba odchýlí od těla a je vidět pod košilí). Kdyby to bylo XDS, Shield, PPS apod., bylo by pouzdro i v tom podpaží naprosto neviditelné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host