Identifikace "nosiče"

Uživatelský avatar
Imdrunk
Příspěvky: 45

Příspěvek#76 » pát 3. čer 2016, 13:15

Taky pořád pokukuju co komu visí za opaskem. Feťáci a jejich obušky, to je klasika, ti to nosí hrdě na prdeli přes triko aby všichni viděli že si s nima není radno zahrávat. Bouchačku jsem ale ještě neviděl, jen jednu ledvinku. Řekl bych že většina lidí v mém okolí ani nenosí. Jsem zvědavý kdy se tenhle trend změní.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#77 » sob 4. čer 2016, 12:12

Zrovna dneska jsem čekal na jedné odlehlé zastávce na znamení v né moc příjmné čtvrti plné né zrovna příjemných lidí. Byl sem tam sám, autobus tam měl bejt za 10 minut. Čekám a najednou kde se vzal, tu se vzal, táta s dvěma malýma dětma. Rifle, košile s krátkym zapravená v kalhotech a na pravý straně na pásku dvě spony od pouzdra. Hned jsem se cítil o něco líp :mrgreen:

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#78 » sob 4. čer 2016, 13:46

Imdrunk píše: Feťáci a jejich obušky

Co to?

Uživatelský avatar
Imdrunk
Příspěvky: 45

Příspěvek#79 » pon 6. čer 2016, 16:50

Octopuss: Nic proti lidem s obuškama, sám jeden mám. Ale určitě víš o jakým druhu lidí mluvím. Čepice "položená" na temeni hlavy, chůze tak za široka, že jim ani ty kalhoty u kolen nespadnou. A ještě má za pasem obušek řádně vystavenej. Jedno takovýhle indivium si to štrádovalo přes náměstí a v ruce ho měl vytaženej. Zkrátka takovýhle frajeřinky mě vytáčej.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#80 » pon 6. čer 2016, 19:24

Ja viděl minulý týden u pokladny v Globusu. Panička okolo 50 a když vytahovala z kabelky peněženku tak jsem zahledl asi sig 938 nejsem si jisty.Podle obsahu její peněženky co jsem letmo zahlédl kde bylo asi 10 mojich výplat to nebyla asi plynovka.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#81 » pon 6. čer 2016, 20:01

Imdrunk: na jednu stranu jejich hloupost, páč už předem víš, čím hodlá v případě konfliktu zaútočit. Na mě zatím smažka v jednom případě zaútočila rukama a jednou inzulínkou.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#82 » sob 6. srp 2016, 11:48

Když jsem si pořizoval ZP, moc jsem povinnosti skrytého nošení nerozuměl. Přišlo mi to nějaké "zákeřnější". Ale pochopil jsem, že pokud stát svým prověřeným občanům věří, není třeba mít nálepku POZOR ZBRAŇ. Otevřené nošení může být možná výhodou ve státě, jako Texas, kde nosí každý třetí. Ti se pak mohou "krýt" navzájem. Tady, bych si naopak připadal pořád jako terč já. Takže otevřené ne. Na druhou stranu, přiměřené boule moc neřeším. Já nosím PPS ve vnitřním, vnitřním tuckable nebo falco tašce a v pohodě. Ale jednou, když jsem nosit začal, se mi povedlo, že při vystupování z auta se mi přes rukojeť vyhrnulo triko a celá byla venku. Když jsem se vrátil do auta, manželka říkala, že chlap ve vedlejším autě vytřeštil oči a bral do ruky telefon. Pak se podíval do mého auta na ženu, která vypadala asi hodně neškodně, tak se uklidnil :-) Od té doby si dávám fakt bacha.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#83 » pát 3. srp 2018, 23:57

Drobny ressurect starsiho vlakna - take se timto bavim, zvlast kdyz cekam v obchodaku.
Mel jsem jeden velmi pravdepodobny ulovek - kratasy clawgear, clip na kapse od noze a na tele prilehava tasticka a la maxpedition. Predpokladam, ze kver mel v tasticce.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#84 » sob 4. srp 2018, 05:02

Paranoia je svina vec. Moc nerozumim tomu uzkostlivemu stavu "jen at nikdo proboha nepozna, ze mam zbran". Skryte noseni taky neznamena, ze kdyz se ohnu pro nakup nebo sednu do auta a zbran se na chvili odhali, tak je zakon porusen. I kdyby mel nekdo vytvarovane pouzdro ve tvaru zbrane viditelne na opasku, ale zbran by byla v tomto pouzdre cela skryta, je to z pohledu zakona v poradku (samotna zbran je skryta). Zakon neuklada delat ze sebe tajneho agenta s tajne schovanou zbrani.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#85 » sob 4. srp 2018, 15:09

Tak tady je to hlavně, čím se prozradíme/jak nosiče poznáme, ne proč nechceme, aby okolí o zbrani vědělo. Na téma proč jsem už na tomto fóru četl v různých vlaknech spoustu důvodů.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#86 » sob 4. srp 2018, 22:10

Potkal sem nedávno v krámě týpka a už jen z toho co měl na sobě a tacticool baťůžku s nášivkou molon labe, bylo jasný že bude mít zbraň. Ani mu zpod trička nemusel vykukovat spodek kydexu. :)

Na druhou stranu mě potěšilo, když mě šéfová pobočky kde máme kancl, řekla "... no nekecej, že máš pistoli u sebe. Vždyť to není vůbec vidět ... ".
Nemůžu si dovolit, aby mě někde v práci vykoukla jen blbá rukojeť, takže jsem tahal 75, pak p10, rok v tašce přes rameno, ale nebylo to ono. Začal jsem se rozmejšlet, jestli si jí mám vzít nebo ne, navíc taška se všude nehodila.
A co si budem říkat, zas tak nenápadný to není, stačí přijít na oběd s pistolí v tašce do hospody, kde obědvají policajti. Sedneš si, rozhlídneš se a vidíš jak na tebe všichni cajti koukaj a hned ti je jasný, že jím je jasný, že máš u sebe pistoli. Stačí k tomu jen to jak s tou taškou manipuluješ.
Proto jsem si pořídil Tauruse TCP, kterýho sebou nosím neustále, buď jen navolno v kapse s triggerguardem, nebo v dokladovce na opasku.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3030

Příspěvek#87 » sob 4. srp 2018, 22:21

Soused na patře v našem bytovém domě má nějaké zbraně (legálně). Sem u nich byl jednou na návštěvě na velikonoce a vidím pouzdra (zrovna asi sušil), sem hodil řeč a pohoda. Prima poznání. A sousedka (bez ZP zatím ) chodí střílet se synem na střelnici na půjčení s obsluhou. By mě v životě nenapadlo ta penetrace zbraní :-D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#88 » stř 8. srp 2018, 10:30

Krátká konverzace se dvěma policisty :) jel jsem v Olomouci v Šantovce výtahem ze spodu až navrch. Nastoupili se mnou 2 cajti - celkem vysmátí - jeden se zadíval na moji Falco tašku a mrknul na mě:
"Máte ji tam?"
Povídám: "Mám"
"Nabitou?"
"Nabitou."
"Dal jste si pivko?"
"Nedal. Jsem tu autem."
"Máte zbroják?"
"Mám. Chcete ho vidět?"
"To je dobrý :) já vám věřím."
...
výtah cinknul a odešli.

Taška jako Falco nebo Dasta splňuje požadavky na skryté nošení, ale tajného na ní není nic ;) každý, kdo ví, na co se to vyrábí a vidí vytažené poutko, ví, co máte uvnitř. Žádná paranoia z obtáhlých triček a obrysů zbraně už se u mě nekoná. Je schovaná, zakratá, mám ji pod kontrolou. Když to někdo odhalí, tak ať. Nic mu po tom není. I policajt se slušně zeptal, dostalo se mu slušné odpovědi a stačilo mu to.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#89 » stř 8. srp 2018, 17:47

Mýto kolegu zase zastavili dopraváci a při kontrole dokladů se mu jako první objevil v ruce zbroják. Zeptali se jestli má s sebou zbraň (neměl), pokecali o zbraních a se slovy že držitelé ZP jsou vesměs vzorně ukáznění lidé ukončili kontrolu... :)
Trochu OT ale zajímavé o vztahu policistů k držitelům ZP.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3030

Příspěvek#90 » stř 8. srp 2018, 21:11

Jak vypadá vytazene (připravené) poutko na zbraňových taškách? Já to pruduktových foto nevidím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti