Podpažní pouzdro

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#1 » úte 21. čer 2011, 20:12

Zdravím Vás, (doufám, že to tu není) mám dotaz na odborníky.
Na jakou zbraň je určeno toto podpažní pouzdro.
Myslel jsem, že na CZ 50/70, ale 50tka mi v tom poletuje :-(
Řekl bych, že je krátká a tenká.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#2 » stř 22. čer 2011, 11:11

Identifikováno jako služební na CZ 82/83.
Tu bohužel nemám, i když možná bohudík, neb hrozně špatně se mi zní střílí.
Ale když bude levná a seženu tenké střenky, uvidíme...

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 22. čer 2011, 12:13

Bývá levnější koupit pouzdro pro zbraň než naopak ;)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#4 » čtv 23. čer 2011, 20:10

:lol:
jo to asi jo, ale ono to tak nebylo.
Pouzdro jsem koupil na AUKRU za dobrou cenu, ještě jsem nebyl vlastníkem střelné zbraně.
Jen jsem odhadoval na jakou CZ bude, ta 82/83 mne nenapadla, neb i u Brymové ho prodávají, že je 61062 Podpazni kuze CZ 50/70 190,00 Kč. Tak kdo koupí bude se divit.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » pát 24. čer 2011, 15:43

Byt Tebou, tak to pouzdro opet prodam (nebo si ho nechal na pamatku :D ) a zacal bych vyberem zbrane.
Vlastne Ty uz mas 50tku, tak si pro ni kup vyhovujici pouzdro. Ale kazdopadne kupovat si zbran pro pouzdro je nesmysl. Zvlaste kdyz vis, ze se Ti z CZ 82/83 spatne strili (vubec se Ti nedivim, je to jedna z nejhorsich zbrani, jake jsem kdy mel v ruce). ;)



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#6 » pát 24. čer 2011, 20:48

To je subjektivni. Ja treba vymenil tuhle pistoli v pulce vojny za CZ 52 - A JAK JSEM JI MEL RAD :lol:
Navic se mi z ni strili skvele a v makarovu bych ji vubec nezavrhoval jako "ekonomickou" zbran pro zacatek.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#7 » pát 24. čer 2011, 21:13

-to jomekabi: no opravdu nejsem trotl a nekupuji nejdříve pouzdro a pak zbraň ;-)
Prostě jsem ho chtěl a vůbec mne nenapadlo, že je to na CZ 82/83, přišlo mi starší, informace a velikost pasovala také, no nechám si ho nebo ho poupravím, to není tak těžké.
Přesně tak už když jsem sloužil u PS se mi zní (CZ 82/83) střílelo hrozně, zpětný ráz je OK, ale držení je úplně deb...í, alespoň pro mne.

-to PaF: to se není čemu divit, to byl pokrok :-)
V makarovu si koupím Makarov ne CZ 82/83 ;-)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#8 » sob 21. dub 2012, 08:48

Bohatě stačí přenýtovat zapínání a je v poho... Já ho používám i pro svou W-PPK. Rovněž přenýtované zapínání a snýtovaný vršek asitak o centimetr. Sedí to v tom jak pr*el na hrnci.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#9 » čtv 27. pro 2012, 23:10

Vybírám pouzdro pro G17 jako alternativu do auta. Koukal jsem na podpažní Dastu svislou nebo výklopnou. Tomu vyklápění nějak moc nevěřím (nerad bych, aby se mi jistící pásek uvolnil, pouzdro sklopilo a pistole začala padat :?), máte někdo zkušenosti s tou svislou? Jestli z toho jde i tasit, nebo zda je to fakt jen na nošení (čti přenášení :)) a peníze tak lze investovat lépe.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » čtv 27. pro 2012, 23:49

Pouzdro je opravdu služební na CZ 82, mají ho u Bryma v Praze 5, spolu s dalšímy pouzdry ve velké bedně u pultu jako výprodej.
Jomekabi : Znám rozhodně horší pistole než CZ 82, ale bude lepší, když se budeme držet daného vlákna, promiň !!!

Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 57

Příspěvek#11 » čtv 29. zář 2016, 21:35

Používáte podpažní pouzdra? Uvažuji pro G17... Jak se to nosí?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#12 » čtv 29. zář 2016, 23:17

Podpažni pouzdra zemřely spolu s Doylem a Bodiem... Nejsou dobré na záda, nemuzes si sundat bundu, taseni je pomalejší a navíc při něm šaháš přes bok a nemuzes si chranit ruku a zbraň slabou půlkou těla. Pár lidi ti tady bude tvrdit jak jsou podpažni pouzdra cool. Věř mi ale že kdo ví něco o moderních trendech bojové střelby, používá kvalitni opaskova pouzdra na straně silné ruky. A to plati i ve vozidlech. Ale samozrejmě volba je na tobě...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#13 » pát 30. zář 2016, 07:23

Podpažní pouzdro používám pouze k obleku pod kabátem. V případě nutnosti mi stačí rozepnout jeden knoflík, jinak bych musel rozepínat dvě vrstvy oblečení. Ale je to spíš taková z nouze ctnost.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#14 » pon 18. zář 2017, 11:51

I navzdory předešlým negativním hláškám: hledám vhodný alternativní způsob nošení full size CZ 75 B k rozepnuté kožené bundě. Nebudu mít potřebu sundávání bundy, takže tohle neřeším, ale u některých činností mi na opasku pistole vadí a brašna rovněž. Jako vhodná alternativa mi přijde podpažák. Že se z toho pomaleji tasí překousnu ;) neviděl bych to na takovou kovbojku, jen chci mít zbraň u sebe. Zkoušel někdo nosit v podpažáku tak velkou zbraň, příp. má někdo přímo typ na vhodné pouzdro pro CZ 75 B pro někoho střední postavy?

EDIT: Sorry, právě jsem objevil vlákno "Podpažní pouzdro na CZ 75 B", asi to patří tam ... hold tohle vlákno se trochu blbě jmenuje :) není blíže specifikované.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#15 » úte 19. zář 2017, 14:37

Ve svislem podpaznim pouzdre od Petra Hesse nosim Ruger GP 161 a nemam problem to schovat i v lete.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů