Pouzdra pro skryté nošení na léto



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#271 » pát 27. led 2017, 17:07

vgj: taky mám doma Falco 435/2. Funguje taky, ale!:
1. je měkké, takže s nábojem v komoře to není to pravý ořechový;
2. Nylonovej pásek se cvočky moc k business oblečení nesedí a odstává od opasku víc, než bych si přál;
3. když chci pouzdro vzít ke košili nebo triku nezakasanému, právě hodně odstávající poutko v místě zbraně výrazně zvyšuje nápadnost (kdo by si tý pistole pod trikem nevšiml, tak teď si jí všimne určitě);
4. Aby pistole dobře držela na místě, je potřeba mít opasek fest utažený (jedno poutko nejsou dvě);
5. Díky měkkému, ale tenkému obalu při sezení pistole dost tlačí - tlak je soustředěný do několika mála bodů - u Foxxe (a podobných IWB hybridů) se tlak pistole rozprostře do kůže a netlačí tak nepříjemně.



Jakukin1
Příspěvky: 26

Příspěvek#272 » sob 28. led 2017, 07:37

To vypadá hodně dobře. postavou jsem na tom asi podobně jako Honza, takže se skrytím budu na tom podobně. Jen jeden problém, že mám zatím jen USPavadlo sice v Compactu, ale pořád je to "kedr".. Asi budu muset pořídit i něco menšího jako PPK, nebo nějakou tu malou čízu.. Kupoval jsi to na těch US stránkách? Za jak dlouho to dorazilo a na co to vyšlo s poštou clem atd?



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#273 » sob 28. led 2017, 08:50

Objednával jsem to přímo z jejich stránek a platil kartou online. Hned druhý den to odeslali. Do ČR to šlo necelé dva týdny. V Praze se to zastaví na celní správě a pošlou ti asi 5 papírů co musíš vyplnit a naskenovat zpět k celnímu odbavení, což trvá dalších pět dní. Suma sumarum cca 3 týdny od objednání do dodání.
Kromě ceny, co zaplatíš jim online, počítej +21% DPH a asi 200 Kč za celní odbavení. To zaplatíš jako dobírku při dodání zásilky. Do 150 EUR se clo neplatí.
Celkem to vyšlo asi na 2000 Kč.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#274 » sob 28. led 2017, 15:52

Ahoj,

vybírám vnitřní pouzdro na Walther PPQ M2. V ideálním případě kydex, ale neumím si představit kde bych zbraň nosil. Jsem pravák a defacto jsou 3 možnosti - ve předu, na bohu, za zády - ve předu a na boku bych měl pouzdro pro praváka, ale vzadu bych měl použít pouzdro pro leváka že? Jaký mi doporučíte sweatguard?

Nemá někdo v Brně a okolí vnitřní kydex na jakoukoliv zbraň a poskytl na osahání, vyzkoušení komfortu při nošení?

Děkuji



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#275 » sob 28. led 2017, 20:21

jsem levák mám vnitřní kydex na boku mírně vpředu cca něco mezi třičtvrtě a padesáti minutách (pro leváka) je to pro mě nejideálnější poloha nevadí v autě ani při sehnutí

EDIT: Bral sem tohle se swetguardem http://copshop.cz/index.php?route=produ ... uct_id=178



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#276 » ned 29. led 2017, 17:32

ValdaM píše:Ahoj,

vybírám vnitřní pouzdro na Walther PPQ M2. V ideálním případě kydex, ale neumím si představit kde bych zbraň nosil. Jsem pravák a defacto jsou 3 možnosti - ve předu, na bohu, za zády - ve předu a na boku bych měl pouzdro pro praváka, ale vzadu bych měl použít pouzdro pro leváka že? Jaký mi doporučíte sweatguard?

Nemá někdo v Brně a okolí vnitřní kydex na jakoukoliv zbraň a poskytl na osahání, vyzkoušení komfortu při nošení?

Děkuji


No, osobně mohu doporučit pro praváka nošení na 4. až 5. hodině vzadu. Já nosím asi 4:30 (viz. foto výše). Je to místo, kde je zbraň stále dobře dosažitelná, ale téměř neviditelná pod oblečením, aniž by bylo nutné výrazně upravit šatník. Rozhodně doporučuji pravé pouzdro i při nošení vzadu a čím více vzadu, tím více naklonit vpravo.
Tzv. nošení Small of the back (vzadu opačné pouzdro) nedoporučuji. Na tomto videu je hezky znázorněno, jak nepřirozeně musí člověk vyvrátit ruku při tasení. https://www.youtube.com/watch?v=RWYChimXXLI
Ale jestli má někdo praktickou zkušenost, že takto nosí, docela by mě to zajímalo...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#277 » pon 30. led 2017, 19:00

Něco málo k tomu nošení za zády...
http://www.usacarry.com/small-of-the-back-carry/



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#278 » ned 5. úno 2017, 21:07

Používám jak vnitřní: http://aliengearholsters.com/walther-pp ... lster.html
tak i vnější http://copshop.cz/index.php?route=produ ... duct_id=73
oboje na skryté nošení PPQ M2
Vnitřní pouzdro je pohodlné, ale nic moc na cestování v autě. Nosím na 4-5 h a docela mě pažbička při sezení tlačí do zad.
Vnější je pro mě pohodlnější, nosím na 3 hodině a je potřeba tomu samozřejmě přizpůsobit oblečení.
Je potřeba si to vyzkoušet osobně, záleží na postavě...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#279 » pon 13. úno 2017, 08:43

Bretas33: k tomu autu - nosím vnitřní na 3 hod. a měním jeho náklon. S t´´im Falcem to jde docela hezky, páč má široký klips. V autě nakloním pažbičku dopředu, jak vystoupím, tak to trochu srovnám a potáhnu pistoli cca na tu 4hod. Jde to přes mikinu, nemusím ji vyhrnovat apod.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#280 » pon 13. úno 2017, 17:26

Chlapi, v patek mi prislo z USA Urbancarry G2. Proste jsem hledal zpusob, jak mit sve PPS vzdy a všude u sebe, v tomto pripade v praci, kde vetsinu casu nosim kalhoty se zakasanou kosili. Da se to resit IWB hybridnim pouzdrem, ale toto je jeste o neco dal. :mrgreen:

Prikladam par fotek.

Po dnesku mohu rict:
* viditelnost zbrane nulova
* chuze, stani velmi pohodlne
* sezeni pravda trochu tlaci. Rekl bych srovnatelne, jako jine IWB, jen na jinem miste
* zbran drzi na miste perfektne
* taseni je technicky samozrejme netradicni, ale jde prekvapive snadno a intuitivne. Diky vsitemu magnetu zbran drzi v pouzdre a nemuze vypadnout
* kuze je pevna a dostatecne kryje cely lucik

Pravda je, ze vetsi pistoli, nez subcompact si takhle predstavit neumim. SC v pohode.

Kdyz bude zajem, hodim nejaky dalsi fotky pozdeji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#281 » pon 13. úno 2017, 19:50

honza.pps: vtipne na hybridnim IWB pouzdre je, ze ani pri sezeni potencialne netlaci vubec - a to v nem nosim ctyrpalcovy Ruger GP100, byt pravda na 3. hodine.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#282 » pon 13. úno 2017, 20:05

Jj, ale urcite bys ho na 3. hodine se zakasanou kosili neschoval tak, jako ja.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#283 » úte 14. úno 2017, 07:51

honza.pps: mohl bys prosím nafotit to pouzdro, jak vevnitř vypadá? U nich na webu jsou samé marketingové fotky "aby to vypadalo", rád bych viděl realitu...



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#284 » úte 14. úno 2017, 08:08

honza.pps: i docela schoval. Do konkurencniho fora jsem hazel fotky - poslu Ti odkaz do SZ.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#285 » úte 14. úno 2017, 08:16

jhora: ok. Nějak během týdne to sem hodím. Snad zítra. Ale musím říct, že přestože to jsou marketingové fotky, víceméně odpovídají realitě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů