Pouzdra pro skryté nošení na léto



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#61 » ned 22. čer 2014, 10:49

Kver ma byt porad na tele. Navic jak bych ji predelaval do pouzdra mezi lidma az bych opoustel kolo.
A jeste doplneni podminek - na zadech mam batoh, takze nejaka taska na boku taky neprichazi v uvahu.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » ned 22. čer 2014, 14:22

Uvědomte si, že když na kole budete mít pouzdro na opasku, tak případný pád by mohl mít za následek nemalý úraz pánve. V takovém případě bych za lepší řešení opravdu považoval přesunout zbraň i s pouzdrem do batohu a pak někde mimo zvědavé oči přehodit...



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#63 » ned 22. čer 2014, 14:50

MarK: myslel jsem spis pohyb na kole po meste (napr. na nakup, na vlak. nadrazi, atd.). Tam tech padu zas tolik nehrozi.
Trocha OT: presne takovy uraz panve na strane silne ruky na kole jak pise MarK jsem si udelal i bez kveru na boku. Po trimetrovem letu pres riditka v asi 35 km/h rychlosti ve sjezdu jsem pravym bokem dopadl na vystouply kamen. Asi na 2 mesice jsem mel po noseni pistole. I dotazeni pasku bylo s velkym sebezaprenim. :-)
Holt kdo nepada, jezdi pod sve moznosti.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » ned 22. čer 2014, 15:15

I ve městě se dá slušně sletět, zdaleka to nemusí být jen ve velké rychlosti (taky už jsem se kvalitně rozsekal, když jsem jel za deště po cyklostezce, do které se v klídku rozhodl dva metry přede mnou náhle zaparkovat drožkař - z položeného kole ale naštěstí byly jen odřeniny po jedné straně těla).
Spadnout na vystouplý kámen je smůla. Zbraň na opasku ale znamená, že si takový kámen vozíte s sebou neustále a při pádu to pak není o velké smůle, ale jen 50:50, jestli spadnete na levou nebo pravou stranu. Takže bacha. To samé platí i pro motorku, ani na obyč. skútr bych nedoporučil mít cokoli tvrdého na opasku.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#65 » pon 23. čer 2014, 07:31

To nemůžeš takto brát MarKu. To bys potom nesměl vyjít z domu bez chráničů celého těla.
Vždycky je to něco za něco a je na každém jaké riziko podstoupí.
Takže at už opustím toto OT, řešil někdo jak nosit v létě skrytě full size pistoli i při příležitostné a krátké jízdě na kole a vyřešil?

Uživatelský avatar
Fredouch
Příspěvky: 8

Příspěvek#66 » čtv 3. črc 2014, 13:59

K tomu pocení. V současné době nosím vnitřní LHS s poměrně velkou plochou kožené základny na které je připevněné kydexové pouzdro. Takže pod ním a opaskem (5.11 operator) se dost potím už teď. Proti tomu by možná mohl být bellyband díky materiálu trochu příjemnější. Rozhodně to budu chtít ozkoušet.

Odesláno z mého PMP5880D pomocí Tapatalk 4

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#67 » pát 4. črc 2014, 19:25

Dnes při čištění jsem odložil zbraň na stehno, ke stehenní kapse kraťas, a v tu chvíli mě to napadlo: dalo by se nosit právě v té stehenní kapse. Ne na volno, ale ve stehenním pouzdře. Udělat do kapsy a u opasku průvleky na pásky pouzdra, tak člověk může nosit i bez trička :) Asi by to vyžadovalo praxi v tasení, nacvičit rozepnutí kapsy (při/předělat zapínání na suchý zip?).
Zkusíte mi to vymluvit, než zbytečně zničím kraťasy? :)



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#68 » ned 6. črc 2014, 13:33

nos si kde cheš takže rozmlouvat ti to nebudu pokud už chceš v kapse kratas - podivej se jak to maji řeseny třeba kalhoty 5.11 - uvnitr je suchý zip - jen ta chlupatá část a háčky mužeš mít na pouzdru (druhou) ale podle mě a par instruktorů prostě zbran patří na bok - případně do nejaké kabely



Matt_Aero
Příspěvky: 9

Příspěvek#69 » úte 21. říj 2014, 05:57

Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti se zádovým opaskovým pouzdrem? Víte o nějakém vhodném a dostupném v ČR pro Čz P-07? Jediné co jsem našel tak byla Dasta. Díky! M.



Sikula
Příspěvky: 26

Příspěvek#70 » sob 14. úno 2015, 12:08

Dobrý den.
Nemáte prosím někdo zkušenost s touto ledvinkou. http://www.aegisteam.cz/eshop/ledvinky/ Líbila by se mně pro moji CZ P-07.
Je hodně variabilní, možnost nošení teleskopu, dokladů a hlavně možnost objednání barevné kombinace vhodné k oblečení.
Děkuji



Sikula
Příspěvky: 26

Příspěvek#71 » čtv 26. úno 2015, 17:33

Tak koukám, že to asi zas takový hit nebude, jak se prezentuje, když ji nikdo nemá...



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#72 » čtv 26. úno 2015, 17:48

Tak ona funkcne bude asi super, ale dle meho nazoru ledvinku nosi jen malo lidi, protoze to proste vypada tragicky. Ale pokud ti ledvinka samotna nevadi, nevahal bych a sel do ni. Na noseni vsech veci, ktere jsi vyjmenoval, asi tezko sezenes neco lepsiho.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#73 » čtv 26. úno 2015, 23:59

Vypadá fakt hrozně, navíc nosit takový pytel se železem na koulích .......



Sikula
Příspěvky: 26

Příspěvek#74 » pát 27. úno 2015, 14:22

No jo, nevypadá to zrovna moc pěkně, ale z praktického hlediska asi to nejlepší. V předešlých příspěvcích tu byla taky zmiňována taška na popruhu na bok. Ta vypadá možná lépe, ale zase se může plést, pokud bych zbraň musel tasit. Ono na léto na skryté nošení moc možností není a asi je lepší dát přednost praktičnosti před módnosti. No na kraťasy asi bude ještě chvíli čas, tak budu pátrat a přemýšlet co koupit :)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#75 » pát 27. úno 2015, 14:41

V létě nosím "taktické" kraťasy od Helikonu: http://www.armed.cz/kratasy-helikon-urb ... e/d-97816/. Když si dám vnitřní pouzdro mezi opasek a kalhoty, a přes to trochu plandavější triko, nic nejde poznat. Nosím Makarova, ale jen občas, nežiju v Bronxu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů