Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 16. kvě 2009, 08:05

Máte osobní zkušenost ? A jakou ? Co je potřeba ?
Díky za názory.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 16. kvě 2009, 08:27

mám kydexový pozdro na zásobníky - používým s pádlem - jde o to že pouzdro je dostatečně pevně připevněno na těle a dá se dostatečně rychle "odepnou" pokud potřebuju. "

Pokud se jedná o pouzdru na zbraň osobně bych volil rotační s pádlem:
pádlo -tsm co zásobníky- pevně drží v případě nutnoisti lehce odepnutelné
rotsční - lze velice jednoduše nastavit úhel nošené zbraně v závislosti an tom aby se midobře tasilo, netlačilo mě to nevadilo mi v autě při řízení , ..... Nevýhodou tohoton pouzdra je pouze vyšší cena oproti pouze nerotačnímu pouze s pádlu nebo proti průvlečkovému, ale opět platí - je lepší mít pouzdro které mi umožňuje variabilitu a tuto možnost nevyužít než naopak. Je to stejné jako se spoustou jiných věcí - pokud koupím ted jenom něco na chvíli časem zjstím že mi to nevyhovuje a musí se člověk postarat o nové pouzdro a staré mu "leží" v šuplíku - sám jich tam takhle také několik mám takže vím o čem píšu ;-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » sob 16. kvě 2009, 11:18

Bobr ma pravdu, i kdyz i s pouzdry to je otazka osobniho vkusu.
Samozrejme plne souhlasim, ze rotacni (nastavitelny sklon) je nutnost. Ovsem ja davam prednost kuzi (kydex jsem taky mel) a pruvlekum. K tem pruvlekum nemam logicky duvod, proste je mam radsi. Mam samosvorne nastavitelne pouzdro od KM Saddlery, cili funkcne to same, jako kydexove, akorat je z kuze.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 16. kvě 2009, 12:37

To Bobr: Ty jo tak tomu říkám popis řešení problému. Hele jak je to moc vidět pokud jdeš se zbraní ven? Né na střelnici ale do života.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 16. kvě 2009, 13:12

To jomekabi : Co maš za železo ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Horst dne sob 16. kvě 2009, 13:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 16. kvě 2009, 13:30

jomekabi píše:Bobr ma pravdu, i kdyz i s pouzdry to je otazka osobniho vkusu.
.... ja davam prednost kuzi (kydex jsem taky mel) a pruvlekum.


já osobně taky používám pouzdro od KM sadlery - positional bodygarda s průvleky - osobně jsem spíš zastáncem kůže než plastu. Ale protože původní dotaz zněl na kydexová tak jsem shrnul co mám skušenost s kydexem.

jak to vypadá při nošení? - at máš jakékoli pouzdro, ze kterého je alespoň částečně vidět zbraň tak je potřeba zajistit skryté nošení třeba volným tričkem nebo převlečnou vestou - já to řeším pokud to jde tou vestou - pokud je to v létě tak nosím v té ledvince od dasty.
Pokud ovšem člověk pořídí jako pouzdro ETUJI tak to můžeš nosit normálně na pásku jako krabičku na doklady atd (je to v podstatě obdoba ledvinky). S ETUJEmi má skušenonost ID: CMK - pokud vím tak je používá (nebo používal u některých zbraní).

co se týče střelnic tam je to celkem fuk jestli zbraň kouká nebo nekouká - pouzdro je nutné přispůsobit pravidlům disciplíny kterou chci střílet , nebo požadavkům střelnice.

jinak aniž bych chtěl ělat KM sadlery reklamu tak mají na většinu zbraní kopyta na firmě - pokud byyse jednalo o nějakou odlišnou zbraň jes nima domluva- vše řeší rychle a dobře - toť mé skušenosti s touto firmou

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » ned 17. kvě 2009, 00:33

Bobr: Je videt, ze mame oba stejny vkus, mam to same pouzdro. :-)

Horst: Kratkych moc nemam, jsem spise na dlouhe. To pouzdro od KM je na 1911 (STI Spartan). V lete (vlastne vetsinou) nosim Kevina v dokladovce, sice taseni pomalejsi, ale dokonale skryte noseni. Na PPKcko mam takove jednoduche (levne a ne moc dobre) kozene pouzdro, ale asi take objednam neco od KM Saddlery. Revolver S&W 625 jsem koupil s velmi dobrym pouzdrem, sice neni stavitelne, ale sklon mi vyhovuje. No a na S&W 14-3 pouzdro nemam, neb ho stejne nenosim. Vlastne tu 625tku taky nenosim, jenom s ni delam paradu na strelnici. :-)

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 17. kvě 2009, 06:27

Tak jsem se díval na http://www.kmsaddlery.cz/ a můžu vám říct že to pouzdro BODYGUARD POSITIONABLE SAMOSVORNÉ tu variantu s klipy tak to bych si uměl představit. Vono to nakonec bude jako s tím výběrem zbraně. Zbraně dvě a pouzdra taky.
Díky za tip

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 17. kvě 2009, 09:25

Plasťáky s rotačním zase (pro mě) příliš odstávají od těla. Takže mám nerotační s pádlěm a celkem spokojenost.
Nicméně někteří zahraniční střelci dělali pokusy s tím, jak snadno lze kydexové pouzdro ulomit...

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 17. kvě 2009, 09:48

To se treba o Fobusu rikalo taky, a tusim glock1719 psal, ze to zkouseli a dopadlo to utrzenejma ockama na pasek :D Kazdopadne o tom KM taky uvazuju, tak kdyztak pak muzeme muj Fobus padlo podrobit zkousce

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 17. kvě 2009, 17:47

Zatím nejvíc mi G19 vyhovoval nerotační fobus. Krásně držel u těla, nastavil jsem si sílu sevření a podle potřeby rychle sundal a schoval. Teď to samé sháním na USPčko.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#12 » pon 18. kvě 2009, 08:22

Napr na G17 mam nasledujici pouzdra:
a) Fobus GL2
b) Fobus GL2-ND
c) BlackHawk nevim-co
d) KM Saddlery BODYGUARD POSITIONABLE SAMOSVORNÉ tu variantu s klipy
e) ledvinka Aegis (1x original, 3x kopie Dasta nebo 75tactical)
f) Dasta opaskova s pruvlekama
g) Uncle Mike's

Nosim to skoro vzdy s tim Blackhawkem. Je to "nejuzsi" polohovatelne. Polohovatelny Fobus odstava neprimerene moc - stejne tak, jako vetsina polohovatelnych.
KM saddlery je hezke, kvalitni. Jen z podstaty toho, jak je site vypliva, ze zadni cast (pazba v dolni casti) je krasne nalepena na telu, ale predni cast (zadni cast zaveru) odstava od tela. Idealni je to na rychle taseni, ruka tam krasne zajede, ale pri noseni to muze byt problem.

Horste - v jinem vlaknu jsi psal, ze je pro tebe dulezita delka zbrane kvuli taseni. Pozor, pro to neni dulezita delka zbrane, ale typ pouzdra. Kdyz poridis KM Saddlery, budes muset Glocka (nebo cokoliv) vytahovat o dobre 4cm vys nez kdyz koupis treba toho Blackhawka nebo Fobuse, ktery ma na spravne strane vyrez. Nechci tim KM saddlery jakkoli nedoporucovat - naopak, jsou to fakt kvalitni a hezka pouzdra (sam mam doma 3), jen upozornuju na mozne problemy.

Fobuse na G17 nenosim proto (i presto, ze je k telu bliz, nez ten Blackhawk), ze mi kouka zaver a lauf spodem - Fobus je proste kratkej a ja nemam zajem si nekde urvat mouchu treba. Zvlaste Fobus New Design je na prd.
Navic - kdyz jsem videl Toma, jak snadno si Fobuse urval o spagat - no, trochu jsem Fobusu prestal verit.
Ale G27, pokud jej nenesu v kozeny etuji nosim prave ve Fobusu GL-26, pac jsem se jeste na nic jinyho nezmohl :-)

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 18. kvě 2009, 12:38

To cmk : Já si teda udělal závěr ten, že stejně dle délky zbraně a mejch proporcí budu muset laborovat. Najít kompromis mezi skrytým nošením aby to nebyla boule jak meloun a pouzdrem které mi umožní vzhledem k mé postavě vytáhnout zbraň aniž bych si vykloubil rameno. :P Pro mě je to zásadní věc. Nač si vlastně pořizovat zbraň, když ji potom budu mít doma ? Nebo budu nosit zbraň jenom v zimě ? Blbost. Psal jsem to tady že si koupím pouzdra dvě. Jedno na denní nošení a jedno na střelnici. Jsem vděčnej za ten odkaz na kmsaddlery. Kůže bude dobrá. No a nácvik prostě bude z obou pouzder. Budu se snažit využívat tato celoročně. Jedno bude na teplo a druhý na zimu. Nejsem sice žádnej vatař, ale ty náklady nejsou zase tak big. Pokud bych jednou měl střílet pak jestli vo tom budou rozhodovat vteřiny, pak jsem stejně mrtvej. :-) Pro mě je důležitý skrytý nošení , ale pokud tu krochnu budu potřebovat , tak abych ji měl u sebe.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 29. kvě 2009, 20:04

Glock Sport Combat _ BlackHawk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 15. čer 2009, 19:11

Combat Shield
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů