Sklon pouzdra (IWB) / 0-15°

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 24. črc 2015, 17:27

Zdravím,

moje nová VP9 (SFP9-SF) je už prakticky na cestě. Protože s nošením nemám žádné zkušenosti, rozhodl jsem se rovnou objednat IWB pouzdro u Brothers in Arms (http://www.biaholsters.com), protože mi prostě to karbonové s vnitřní barevnou vrstvou kydexu přijde opravdu cool a na to co mi vyhovuje stejně přijdu až časem.

To, že potencionální náhradní zásobník chci mít na opasku na levé ruce a náboje střelami dozadu, jsem si již zjistil s airsoftovými "kopiemi".

Potřebuji však ještě vybrat sklon pouzdra. BIA nabízejí 0-15°. Předpokládám, že budu nosit na cca třetí nebo páté hodině. Prohledal jsem forum, párkrát se o tom všichni zmiňují ve smyslu, že je to jedno a zvyknout se dá na vše.

Vzhledem k tomu, že VP9 není zrovna subkompakt, kloním se spíše k většímu sklonu, aby tak pod oblečením nevynikala pažbička, ale nevím, zda 15° už není hodně, např. při posazení se na židli, do auta atd.

Můžete mi někdo pomoci vašimi zkušenostmi, které by mě navedli k nějakému resumé? V podstatě řeším variantu zda 0° nebo 15°. Mezistupně 5°a 10° pochybuju, že člověk může vůbec nějak zaznamenat.

BIA mají do začátku srpna slevu 20%, když zadáte kód REBEL, akorát neposílají mimo US.

Obrázek



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » pát 24. črc 2015, 18:58

Pokud ti záleží na rychlosti tasen, idealní je mít zbraň odchýlenou mírně hlavní dopředu. Pokud si promítneš pohyb ktery vykonává dominantní ruka při tasení: Napřed jde dolů a zapestí je přirozeně vytočeno lehce dopředu, uchopis zbraň táhneš ji nahoru a když opustí ústí pouzdra sklopiš loket a po přímce ji zapíchneš do cíle. Pokud je již lehce odchýlená dopředu, je tasení zase maličko rychlejší. Pokud je naopak zbraň natočená hlavní dozadu, musíš víc ohnout zápěstí při úchopu a vykonat delší pohyb při přetočení hlavně dopředu, proto je tasení pomalejší. ( mluvíme o čase v řádu desetin vteřiny, proto má význam spíš ve sportu) Důležitější pro rychlost je spíš to, aby pouzdro bylo samosvorné, pevné, drželo na opasku a nijak neměnilo polohu zbraně. Sám na IPSC používám pouzdra Amadiny "Ghost" a na Los pouzdro Bladetech. Pokud jde o zásobníky, je jedno zda nosíš střelama dopředu či dozadu, tasení se liší jen pohybem ruky. Důležité je nosit poksždé stejně, aby člověk nestrkal zásobník do zbraně opačně. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#3 » pát 24. črc 2015, 21:03

Ono je to pro každého trochu jiné podle postavy a např. případného OTP (okrasný tukový prstenec), takže prostě vyzkoušet - vím, že pokud se pouzdro musí objednat dopředu je tato rada prostě blbá



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » sob 25. črc 2015, 08:35

Já samozřejmě počítám s tím, že každý střelec má minimálně 120 kolem hrudníku a maximálně 90 kolem pasu... :-)



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#5 » sob 25. črc 2015, 21:47

Ahoj, nedávno na kurzu Skryté nošení od Aegis, bylo doporučováno jako ideální sklon 0 stupňů, protože přirozeně na opasku se ti zbraň malinko skloní dopředu. Má to logiku, ale já mám sklon 10 stupňů a jsem spokojený jak v autě, tak za chůze a často i na kole...

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#6 » stř 29. črc 2015, 21:20

Mám sklon 15° a neměnil bych. Nejvíc to oceňuji hlavně při sezení v autě protože rukojeť se mi díky sklonu netlačí do sedačky, ale samozřejmě je to otázka postavy, typu zbraně a asi ideální vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » čtv 30. črc 2015, 00:22

jak pise Style... kdyz nekde sedis je kazdej stupen dopredu jenom k dobru

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 30. črc 2015, 10:51

Všechny pouzdra mám se sklonem cca 15st., většinu jsem vyráběl, takže jsem nad tím docela špekuloval a tento úhel mi osobně nejvíce vyhovuje, nedělá moc nápadný obrys a dá se s ním přijatelně sedět v autě. Menší sklon mám jen na 5,5" revolver - medvědobijec ;-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 5. srp 2015, 13:47

Tak kluci v USA už mi jej vyrobili a napostovali na FB (barva safety yellow) :) . Teď mi ho sem ještě kamarád musí dovést do ČR.

Přímo kluci z BIA mi doporučovali 5°. Na základě vašich poznatků a celkového uvážení jsem zvolil 10° a full sweet guard. Uvidíme, snad si za měsíc nebud objednávat nové s 15°:D.

Zasvěcení jistě poznali, že se jedná o VP9 8-)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » stř 5. srp 2015, 17:23

S touhle sponou je takový vakl na pásku že je úplně fuk jaký tam udělají úhel. 5°nemáš šanci poznat.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#11 » pon 10. srp 2015, 16:42

pokud na to máš správný opasek tak se to ani nehne :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů