Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#46 » úte 23. úno 2016, 22:00

A proto ti odpovídáme... Já jen nabyl dojmu, že spíš hledáš dostatek souhlasů pro Fobus, ať už je vysloví kdo chce z jakého důvodu...
Hele já nevím, třeba ti vyznavači "Izraele" poradí nějaký fígl, ale když si vybavím, kolikrát za trénink vytáhnu a zandám zbraň, tak při představě, že bych měl pokaždé vyhodit zásobník a vyprázdnit komoru, než se připravím na další jednotlivou ránu... E-e... Sice se to dotýká hlavně toho, že nechceš nosit v komoře, ale při tréninku to bude v kombinaci s tím, že bych nechtěl mačkat nic v okolí spouště když se může stát, že dám do pouzdra nabitou(zapomenout může každý), asi docela opruz...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#47 » stř 24. úno 2016, 09:59

Sarkafarka.Loupeznik píše:...


To bych neřekl. Je to právě o tom to mít natrénované a vžité. A protože naprostá většina služebních pouzder takové pojistky má, tak bych řekl, že mám docela natrénováno. Navíc já třeba nepamatuju případ, že by se někdo z kolegů postřelil při vytahování zbraně. Vždy to bylo až při následné manipulaci.
Ale to už se tady dostáváme trochu do jiné debaty. A já osobně kdybych si měl vybrat kydex x látka, tak volím látku.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#48 » stř 24. úno 2016, 10:57

Sarkafarka.Loupeznik: já se na to spíš dívám čistě ze svého pohledu. neřeším, jaké pouzdro je obecně nejlepší a nejhorší. když nebudeš řešit proč mám takové důvody. Hledám pouzdro na vyjímečné nošení (nebudu nosit denně), náboj mimo komoru. zatím jediný argument proč ne pouzdro s pojistkou mě napsal cmk. riziko, že v kritickou chvíli si to neuvědomím a tu pojistku prostě nestisknu, i když budu mít tasení natrénované jakkoli. druhé mínus, které jsem četl v recenzích, že to pouzdro dost odstává od těla a není úplně ideální na skryté nošení.
a nějak jsem nepochopil ten problém s trénováním. proč bych při trénování tasení a natažení měl pokaždé vyhazovat zásobník a podobně? Copak to musím trénovat s ostrýma? Pokud budu trénovat tasení, nevidím důvod mít v tu chvíli plnej zásobník.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#49 » stř 24. úno 2016, 11:21

Wigum: Jak často trénujete a máte nadrilované vytažení zbraně z pouzdra s pojistkou slabou rukou??? Pod stresem a v přímém fyzickém kontaktu??? Proč asi kluci ze zásahovek si objednávají pouzdra z kydexu bez pojistek??? nevím kdo jsou vaši kolegové a jak často střílí, nebo vytahují zbraň z pouzdra, ale z doložených případů náhodných výstřelů či neschopnosti zbraň tasit se jednalo i o střelce výkonnostní při soutěžích... Sry, ale volba látkového pouzdra je asi ta nejhorší ze všech...
http://concealednation.org/2016/02/when ... essential/
http://www.itstactical.com/warcom/firea ... ischarges/



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#50 » stř 24. úno 2016, 11:29

Sedmej: Už ti to psal i CMK, pouzdro, stejně tak jako zbraň a způsob jejího nošení by měl být co možná nejefektivnější, omezující veškeré hloupé náhody a naschvály na minimum... Člověk, který zbraň nosí by si měl předem jasně uvědomit, proč jí nosí a co jsou priority... Mezi priority rozhodně nepočítáme pohodlí v autě... Prostě kdo chce zbraň nosit, musí se srovnat s tím, že si nedá pivo kdy se mu zachce, nepůjde v plavkách bez trika kdy se mu zachce a že ho bude bouchačka u pasu občas tlačit... Nosit zbraň bez náboje v komoře je IMHO blbost a nečetl jsem ještě relevantní důvod proč to dělat... Ale co se týče toho konkrétního pouzdra, které si přes všechna varování a mínusy hodláš pořídit, jsem od tebe nečetl žádný důvod, proč si ho koupit... Tj. výhoda, jakou u kydexu nenajdeme...
A ano, pokud chceš trénovat střelbu se vším všudy, musíš ze zbraně střílet... To že vytasíš jak Lucky Luke neznamená, že pak ještě něco trefíš... a naopak, když budeš trefovat jak Anton Špelec, kde vezmeš jistotu že zbraň dokážeš včas vytáhnout... A tyto 2 věci od sebe nejde donekonečna oddělovat... ano, můžeš střílet mířenku, můžeš doma sušit, ale pokud chceš vědět že sušíš správně, je potřeba si to ověřit i střílením...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#51 » stř 24. úno 2016, 12:21

Sarkafarka.Loupeznik: díky za reakci, ale na všechno co ty stále nechápeš jsem už odpovídal a jen se tu v téhle debatě opakujeme. chápu, že za tebe tohle pouzdro prostě ne. ;-)
jen doplním, to trénování, ano na střelnici budu zkoušet tasení se zakončením střelbou na cíl. myslel jsem, že tě zajímalo trénování doma, když jsi psal o nějaké tasení 100krát po sobě ....

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#52 » stř 24. úno 2016, 12:39

Sarkafarka.Loupeznik píše:...


Vidíš a nemáš pravdu, protože volba pouzdra je na každém členu a bylo to tak 50/50 co se kydexu týče. Upřímně v přímém kontaktu je ti tasení naprosto na houno. Už jsem to tu psal, jestliže na mě na kontaktní vzdálenost vytáhneš železo, tak jsem schopen ti ho bez problémů sebrat. Ale to se odkláníme úplně někam jinam. Ty prostě preferuješ jako jedinou modlu kydex, ale ne každému to vyhovuje. A jestli chceš, tak to co mám doma ti pošlu, protože já v tom nosit nebudu.

A prosil bych sem nedávat jako sprovnání bandu dementních amíků, kteří jsou svým přístupem ke zbraním obeceně známí.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#53 » stř 24. úno 2016, 13:53

V jakém přímém kontaktu??? Na tréninku musado nebo kdo se tohle tvrzení člověk naučí, když figurant stojí jako tvrdé Y se zbraní napřaženou na váš obličej a čeká, až mu lepším či horším způsobem začnete páčit z ruky zbraň??? Už jste to někdy v reálu zkoušel??? Skoro bych řekl, že na ulici tou bouchačkou nejdřív dostanete ťafku na ciferník a k tomu ještě pár facek, aby jste se soustředil na to, co po Vás chce ten se zbraní, ne na to, aby jste vzpomínal který chvat je nejlepší...;-) Tyhle řeči od lidí na tréninku rád poslouchám, jak je někdo učil sbírat zbraně bez problémů a v pohodě, hlavně na nože je každý expert a někteří se je dokonce naučili z rukou vykopávat... :D Sebevědomí jim nechybí právě do tý první ťafky, která nemá vůbec co dělat s tou bouchačkou, na kterou se připravovali... ;) Ale to jsme skutečně mimo, já mluvil o tasení mé zbraně ve chvíli, kdy na mě letí chlap s kladivem a já už nemohu nic než že se jednou rukou kryji a druhou sahám po zbrani... Nebo kdy jsem sice schopen vyřadit na nějaký okamžik z boje útočníkův nůž, ale nemám dost fyzických sil, schopností či jen štěstí zpacifikovat jej tak, aby přestal být hrozbou...
Kydex nemám jako modlu, nýbrž jako nejideálnější řešení pouzdra pro člověka standardních rozměrů a potřeb... Zbraň v něm v žádném případě nevystřelí bez mé vůle, což se o kůži nebo hadru říct nedá... Za nabídku děkuji, ale nepotřebuji jej, mám své a v okamžiku potřeby si ho dělám sám...
Amíky zmiňuji proto, že je z jejich země díky rozšířenosti zbraní mezi lidmi dost názorných příkladů, ve srovnání s naší zemí... ale na Glockforu myslím někdo postoval i případy z ČR... A nevím proč by měli být dementní, sám jste tu zmínil kolegy co střílejí když nechtějí... Jsou to Amíci??? :D



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#54 » stř 24. úno 2016, 13:58

Sedmej píše:Sarkafarka.Loupeznik: díky za reakci, ale na všechno co ty stále nechápeš jsem už odpovídal a jen se tu v téhle debatě opakujeme. chápu, že za tebe tohle pouzdro prostě ne. ;-)
jen doplním, to trénování, ano na střelnici budu zkoušet tasení se zakončením střelbou na cíl. myslel jsem, že tě zajímalo trénování doma, když jsi psal o nějaké tasení 100krát po sobě ....

Nevím že bych psal o něčem, co nechápu... Ptal jsem se na neoddiskutovatelné výhody plastového pouzdra s pojistkou proti kydexovému... Které že to jsou...
Já nemluvil o sušení doma, ale právě o té střelnici... 100 ran jen na drill s tasením není žádné ohromující číslo...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#55 » stř 24. úno 2016, 14:16

Sarkafarka.Loupeznik : na pouzdru s pojistkou mě láká to, že v něm pistole není tak natěsno sevřená, jako v samosvorném, jde lehčeji vytahovat, bez toho nutného trhnutí a zároveň nehrozí nějaké náhodné vypadnutí. já chápu, že pro tebe je kydex jediná volba. však nad ním také uvažuju. :) jen v tom nemám tak jasno, jako ty.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#56 » stř 24. úno 2016, 14:24

Jenže ty sis vymyslel nějaké trhání z kydexu, které se u normálních pouzder nekoná... Já z vnitřního vytáhnu zbraň palcem a ukazovákem a nemusím si na to brát ani opasek do posilky...;-) U vnějšího mám samosvor o chlup tužší, ale pořád to nemá co dělat s tím trháním, o kterém píšeš... Vezmu zbraň s pouzdrem, otočím vzhůru nohama, klepu s ním a zbraň drží kde má... Ale chytnu jí do ruky a normálně z pouzdra vytáhnu...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#57 » stř 24. úno 2016, 14:30

Jukni třeba sem, v čase 5:20, jestli chlapík něčím trhá... Btw. Velice kvalitní pouzdra se semišovou fólií lepenou na kydex, příjemné pod triko...
https://www.youtube.com/watch?v=j1mvHZIQu7s

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#58 » stř 24. úno 2016, 15:54

Sarkafarka.Loupeznik píše:...


Kolik je těch případů z ČR? Celejch 5 za deset let? No to je nářez. Naproti tomu v USA jsou sice zbraně rozšířené, ale klidně si troufnu tvrdit že 85% tamních držitelů by neprošlo praktickou částí zoz. V žádném pouzdru ti zbraň sama nevystřelí, když se chováš tak jak máš.

Je mi jasné, že když kydexová pouzdra vyrábíš, tak je taky budeš doporučovat. Takže dál moc debatovat nemá cenu. To je jak když se hádá slávista a sparťan kdo má lepší mančaft.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#59 » stř 24. úno 2016, 16:19

Neznám přesnou statistiku, ale i kdyby to byl jen jeden, je to pro mě dostatečně pádný argument, protože bych něchtěl být tím druhým... Kolik takových problémů je s kydexem v ČR??? Zbraně pochopitelně nestřílejí samy od sebe, ale pokud chci jít neštěstí naproti, pořídím si pouzdro, které takové riziko přináší... A doložený(a není jediný) případ výstřelu zbraně v nylonovém pouzdře jen na základě tlaku na pouzdro v místě lučíku kupříkladu při jízdě autem mě nutí nesouhlasit s Vašim tvrzením, že takové pouzdro je nejvhodnější... Opět, najděte zbraň v kydexu, která vystřelila v takové situaci...
Aby nedošlo k omylu, ty pouzdra nevyrábím komerčně, jen pro vlastní potřebu... Vzniklo to tak, že RHčka jsou kousek z ruky a neměli kdysi kopyto na P99ku, tak jsem si pořídil nejnutnější výbavu a upekl si vlastní... Teď už jedu jen za cenu kydexu a dalšího materiálu, takže umazávám ten počáteční cenovej úlet...:-D Navíc, Kryptek Python nemají, pokud se nepletu a tak si vyjdu sám sobě vstříc... ;) Ale pochopitelně celé to odstartovalo uvědomění si, že kydex je nejbezpečnější a tudíž nejlepší volba... Až vymyslí molitan s vlastnostmi kydexu, budu velebit ten... Není to jako u fanouškovství, tam jsem se jako Sparťan narodil a jako Sparťan i umřu... :D

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » stř 24. úno 2016, 18:42

Nějak jste to zamotali - podle mě jsou pro civilní skryté nošení vhodná tvrdá samosvorná pouzdra bez pojistek, poutek a jiných komplikací a materiál je druhořadý. I když rizika lučíkové pojistky zanedbáme, stejně pro daný účel nemá žádný přínos, jen nevýhody.

Preferuji vnější kydex, vnitřní kombinaci kydex-kůže (taktéž provozuji příležitostné domácí pečení). Na 1911 mám i vnější kožené se stavitelným úhlem a svorností a tvrdé (bezpečné) se mi jeví srovnatelně s kdx. Ostatně dovedu si představit, že i do kydexového pouzdra si šikula nacpe šňůrku od bundy s olivou...

Možná jsou lepší plasty, než kydex, jeho výhodou je hlavně snadná individuální výroba pouzder. Nejspíš by se pouzdro podobného typu dalo vyrobit i laminováním (kompozit epoxy-textil), ale zřejmě by to byla drbačka bez zásadních výhod (snad kromě zajímavého vzhledu, třeba rifloviny).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů