Fobus na CZ P-07



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#1 » stř 27. dub 2016, 17:25

Tak dnes mou novou hračku doplnilo pouzdro Fobus. Vybral jsem s pevným pádlem. P. Šebesta (J.Š.A.) naprosto skvělý přístup, ochota, pomoc s výběrem.

Pouzdro je hodně příjemné a přirozeně sedne na bok. Pádlo má dobrý tvar a guma na vnitřní straně je v současném počasí O.K. Výhoda je, že pádlo se dá zasunout za kalhoty, nebo jen mezi kalhoty a pásek - má výstupky, které ho zajistí proti vytažení při tasení. Úhel je docela v pohodě. Měl jsem k dispozici i otočnou verzi. Nevzal jsem jí proto, že je o maličko širší. Ale zase se dá pádlo vyměnit za průvlak na úzký, nebo široký pásek a brzy bude i docela vymakaný podpažní popruh. Mám pocit, že pistole je níž, než u hadrové Dasty, takže musím volit delší trička. Proti hadráku drží pouzdro krásně pevně, je stabilní a nikam se neotáčí. Provedení i materiál vypadají velmi dobře. Je znát, že nejde o nějakou amatérskou výrobu na koleně.

Každý výrobek má ale i své vady. Já zatím objevil jedinou. Na horní straně u nýtování jsou dva výstupky (jsou tam kvůli pevnosti pádla). Pokud máte trochu špeky, ty výstupky trochu dřou. Ale dostanou tuning Dremelem a věřím, že to bude v pohodě.

Obecně - pokud zvažujete pevné pouzdro, Fobus je dobrá volba za velmi slušné peníze.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2250

Příspěvek#2 » stř 27. dub 2016, 18:45

Jo, mám ho taky. Ale na skryté nošení by to asi moc nebylo.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#3 » stř 27. dub 2016, 19:16

Obrázky vydají za stovky slov :-) dejte nějaký fotky.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#4 » stř 27. dub 2016, 19:40

Já používám také Fobuse a jsem spokojen. Jednoho používám i na skryté nošení, jenže mám v něm G42, takže je to o zbrani. G17 v něm opravdu skrytě nosit nelze, podobné to bude asi s CZ P-07. Ve srovnání s vnitřním pouzdrem např. látkovým je pro mne příjemnější a zbraň se perfektně zandavá a vyndavá. Síla sevření se dá nastavit šroubem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2250

Příspěvek#5 » stř 27. dub 2016, 19:45

DSCN5468_um.JPG

DSCN5469_um.JPG

DSCN5470_um.JPG

DSCN5471_um.JPG

DSCN5472_um.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2250

Příspěvek#6 » stř 27. dub 2016, 19:45

DSCN5473_umV.JPG


A je to tam :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#7 » stř 27. dub 2016, 19:57

Tady jsou vidět ty výstupky...

DSC_0018.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2250

Příspěvek#8 » stř 27. dub 2016, 20:40

Aha, tak to máš trochu jiné, protože já to tam mám bez toho kovového pásku a ještě jsou širší. Na obrázku to jde porovnat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, glock69 a 1 host