Identifikace "nosiče"



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#106 » pát 10. srp 2018, 07:58

A já bych řekl podle gusta a zvyku každého soudruha. Někdy je opravdu lepší nosit v taštičce. Protože si třeba musím sednout do auta a tam by mne 400 km tlačil i jen prázdný holster, nebo jdu někam, kde si mám sundat sako (u holiče např., nebo jdu někam na jednání a ono se stane míň formálním, tedy si pánové sundají saka. Takže bych jim asi vysvětloval proč já si ho nesundám - a bylo by asi po neformálnosti, když se mám někde převlékat nebo zkoušet oblečení...
A většina žen stejně nosí (pokud nosí) zbraň v kabelce - právě kvůli oblečení...
Důležité je, aby na to byl dotyčný(á) zvyklý(á) a uměl s tím zacházet i ve stresu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#107 » pát 10. srp 2018, 08:35

Tak ať je nějaká legrace, zastanu se Knopa. I já si myslím, že taštička je poněkud nešťastné řešení a kor taštička od značkové firmy na pouzdra na zbraně s našitým logem. Viděli jste někdy někde nějakého profíka, že by nosil zbraň v taštičce? Já teda ne. Já osobně používám na nošení zbraň malou (možná až moc) s jednořadým zásobníkem. Nosím ji ve venkovním pouzdře na opasku, přes ni triko, když jdu na jednání, tak sako. Když jedu déle v autě a myslím si, že by mě zbraň na opasku srala, odepnu ji a dám do kapsy ve dveřích tak, aby nebyla vidět. Pokud jdu k doktorovi, tak samozřejmě předpokládám, že mě může požádat, abych si odložil, takže před vstupem do zdravotnického zařízení zbraň odepnu a dám do aktovky. Pokud jdu na jednání a předpokládám, že si budu sundávat sako, udělám to stejně. Když přijdu do práce (kancelářská krysa), vytáhnu zásobník, dám do kapsy, pistoli bez zásobníku zamknu do stolu, klíče dám do kapsy. Netvrdím, že to dělám dobře, ale vyhovuje mi to.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#108 » pát 10. srp 2018, 09:01

Vždyť říkám, že podle gusta každého soudruha... Knop je zvyklý na něco, ren je zvyklý na něco, někdo další na něco jiného. Sto lidí sto názorů. A protože nejsme ve válečné zóně, každý ze způsobů má něco do sebe a nemusíme se soustředit pouze na způsoby, kdy musíme ušetřit setiny vteřiny.
Miluju vnitřní holster od OnGear, který mám, ale ne vždy ho lze použít.... A navíc nosím full size...
Proto i ta taštička...
A tahle diskuse by měla být o tom, jak kdo co rozezná, že někdo nosí, případně jak a co sám nosí. A ne o prosazování "vlastního jediného neomylného názoru", co je jediné nejlepší.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#109 » pát 10. srp 2018, 09:22

Ono je to o tom, že v pouzdře na zadku se to poznat nedá (G26 nebo G19 i se svítilnou v IWB a jestli to mám nevědí ani lidi, kteří vědí, že to nosím, v tričku a kraťasech), kdežto v taštičce nebo ledvince to pozná každej, kdo o tom něco tuší.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#110 » pát 10. srp 2018, 09:33

To šou ploblémy ... :lol:
Taštičku/tlumok nosím taky, ale ne na železo. Paradoxně nemám problém nosit železo, ale peněženku. V dnešní době kdy člověk potřebuje vstupní/slevovou kartičku pomalu i na záchod se s nima stává peněženka tak nafouklá že vedle ní je uskladnit kvér hračka.

Souhlasím že je třeba si hlídat ostatní indicie - pohyby, oblečení (platí i pro tu taštičku s logem), chování. Prostě co není vidět/splývá s okolím, po tom nikdo nejde.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#111 » pát 10. srp 2018, 09:43

Tak ono jde o to taky kdo to pozná. Pravda je taková, že tipnu si 98 % lidí jste úplně ukradení. Člověk od "fochu" prostě pozná Falco, Aegis a 5.11 na půl kilometru, ale lidem mimo to často nedojde. Když jsem jel na valnou hromadu LEXu už v metru jsem věděl že tam člověk co se mnou jede půjde taky. Právě kvůli, byť i nepřehnaným "tacticool" doplňkům. Jenomže normálnímu člověku to nedojde ani když budete mít fousy a na triku Molon Labe. (takže veřím, že díky své plešatosti a fousům už mě taky někdo odhalil :D)

Bývalemu kolegovi jsem říkal, že chodí oblečen jako nosič - tričko + košile. :) To je pro mě další takový identifikátor.
Proto všechno nosím IWB...v tom člověk schová dost, žádnou změnu šatníku jsem neprováděl.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#112 » pát 10. srp 2018, 10:13

Co jsou ty nepřehnané Tacticool doplňky?

Triko a košile myslíš jako triko a přes to rozepnutá košile?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#113 » pát 10. srp 2018, 10:30

Knope, souhlas, na těle je to jistější. Ale jinak z toho děláš zbytečnou kovbojku. Jako jeden můj kamarád, co je u armády. U nás to nebude takový western, jako na frontě. Nepřipadám si obklopen magory, co se chtějí zmocnit mojí zbraně. A teď technicky:
Nosím etuji i pouzdro podle příležitosti. Pouzdro je v létě nepohodlné, moje zbraň má 1,4kg a grip na pažbičce. Na holém těle to dře a potí se to, pořád si to nějak pootáčím, abych odvětral. Takže podle oblečení volím pouzdro/etuji. Pokud mám v etuji zbraň (nosím ji i bez ní, na doklady apod.). Bezpečně rozeznávám, jestli je etuje plná nebo prázdná a podle toho se chovám. Se zbraní je 2x těžší. Nikdy si ji nedávám volně na rameno, ale pouze křížem přes krk. Mám seštelovanou délku popruhu, takže ji mám vždy pod pravou rukou. Je to pohodlné, palec mi vychází přesné do velkého černého oka, takže si opírám ruku a nadlehčuji kabelu při chůzi. Dělám to podvědomě. Když je prázdná, hodím ji třeba děcku do kočárku, to je mi fuk. Navíc se nepovažuji za bezezbranného ani beze zbraně. Kdyby se kolem mojí kabely motala nějaká vychrtlá smažka s klackem v ruce, dostala by zřetelně najevo, že ji nemám rád, i beze zbraně v ruce.
A určitě najdu i bezpečnostní výhody etuje oproti pouzdru. V pouzdru je už v podstatě venku, v létě jen pod trikem. Stačí jeden šikovný pohyb zlodějíčka a naní tam a na těle ji cítím méně, než etuji - od toho potu a dření mám tak zalepenou a sedřenou kůži, že bych to možná ani hned necítil, že tam není. U etuje mu nestačí jeden pohyb. Musí se dostat přes moji ruku, rozepnout zip (zepředu, zezadu to neudělá). A pak teprve může tahat za kvér. Když mám triko ven přes gatě, tak mi přijde bezpečnější etuje.
No a teď koukám, že jsem zase OT, bo nejsem ve vláknu na "Co nosit v létě" ale v tomto (furt se mi pletou) a zase dostanu po koulích :D



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#114 » pát 10. srp 2018, 10:59

honzek86 píše:Krátká konverzace se dvěma policisty :) jel jsem v Olomouci v Šantovce výtahem ze spodu až navrch. Nastoupili se mnou 2 cajti - celkem vysmátí - jeden se zadíval na moji Falco tašku a mrknul na mě:
"Máte ji tam?"
Povídám: "Mám"
"Nabitou?"
"Nabitou."
"Dal jste si pivko?"
"Nedal. Jsem tu autem."
"Máte zbroják?"
"Mám. Chcete ho vidět?"
"To je dobrý :) já vám věřím."
...
výtah cinknul a odešli.



Jestli vám tohle přijde normální a v pořádku, je mi fakt smutno...



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#115 » pát 10. srp 2018, 11:47

Vindex: No neřehnaným doplňkem je možná ta taška. Vhodně sladěná s oblečením. Už když vidím, že má sucháče na nášivky zbystřím. Chtěl jsem tím říct že dotyčný nebyl ověšenej jak vánoční stromeček.

Ano tím myslím triko a přes to rozepnutá košile. To triko samozřejmě v kalhotech takže jde vidět obvykle nějaký bytelnější pásek nebo přímo nějaký střelecký. Jasně že to není 100%tní a ani neříkám že proti tomu něco mám.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#116 » pát 10. srp 2018, 12:04

Aha. No a právě ten, kdo rozezná taštičku na zbraň je určitě tak blbej, že nepozná "nosiče" podle znaků právě popsaných - tričko a přes něj košile, střelecký pásek ... zkrátka kombinace "nenápadná", obzvlášť když je venku 35°C.
Ale pořád tvrdím, že každý má svůj názor a svůj způsob. Někdo (i já) používá různé způsoby podle toho, kam a kdy se zrovna chystá...
A mimochodem je mi jedno, jestli to někdo pozná. Pokud mne bude chtít přepadnout, tak přece nejsem bezbranný. Jinak to nemusím nosit...

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#117 » pát 10. srp 2018, 12:07

Koukám po lidech všude. Rád vím co je kolem mě za lidi a co se kolem děje. Mám tendence i analizovat prostředí a furt přemýšlet "co kdyby". Je to jistá forma paranoi asi. Nicméně v dnešní době nejsem schopen rozeznat jestli je to kabela na zbraň nebo jen modni kabela. U pasu kvér poznám vyjímečně a jen díky tomu, že si dotyčná osoba třeba sedá. Dovolil bych si tvrdit, že většina nosičů nosí obezřetně. Daleko horší jsou lidi co maj u pasu 20cm dýku a o její maskování se absolutně nestarají.
Podle mě, nošení v kabele vyžaduje větší pozornost ze strany nosiče.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#118 » pát 10. srp 2018, 12:52

Caroprd111 píše:Jestli vám tohle přijde normální a v pořádku, je mi fakt smutno...


Hodnocení policie a jejich služebních postupů zde vůbec nebylo téma ani myšlenka ;) to, že jsem sdílel svůj zážitek vůbec nevypovídá o tom, jak jejich postup hodnotím... Takže jsem jim měl dotčeně nacpat ZP, vnutit ke kontrole zbraň a dožadovat se testu na alkohol? Propána ... já tu nejsem proto, abych PČR radil v práci. Fakta: nosil jsem správně a oprávněně, pod vlivem jsem nebyl. Takže nepochybili. Až by něco z toho nebyla pravda, dalo by se o jejich postupu polemizovat.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#119 » pát 10. srp 2018, 13:05

To. Caroprd: Taky nechápu, co je tak špatně. Že nezačali hned prudit? Jak je v této diskusi asi milionkrát napsáno, identifikace "nosičů" není až tak těžká. Obzvlášť pro vycvičené policejní oko. A to by měli každého na potkání zastavovat a kontrolovat? Proč? I řidiči se přece kontrolují namátkově a nebo když něco provedou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#120 » pát 10. srp 2018, 13:22

Mnoo mě by to taky zajimalo. Proste policajt, asi i fanda, poznal tazticku. Bez zbytecnejch hovadin se zeptatl, dostal slusnou odpoved a sel si posvym. Dle mýho názoru naopak ukazková citliva prace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host