Identifikace "nosiče"



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#61 » čtv 12. kvě 2016, 13:22

tak co se tyče povinosti skryteho nošení tak s tim uplne nesouhlasim ač bych stejne nosil skryte tak jsou připady kdy to je zbytečne nepohodlne takže pro zrušení skryteho bych byl ale skryte bych nosil dál pouze ve specifickych vyjmečnych připadech bych mel neskryte a to pouze z duvodu pohodlnosti přebihani z baraku do auta kde ji stejne strkam pod volant venčení hafana kdy ji nosim jenom kuli divočakum atp atp atp :) samozřejme ne v nakupnim centru v plzni :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#62 » pát 3. čer 2016, 06:31

Minulý týden jsem ve velkém hračkářství v Olomouci v takovém tom "růžovém" oddělení s panenkami zahlédl podsaditého řízka ... kšiltovka CZUB, klíčenka CZUB, tričko CZUB s velkým obrázkem CZ P-09, přes triko polorozepnutá volná mikina s kapucí :D tak jsem ocmrdoval okolo a hledal bouli - našel jsem ji na pravém boku. O co, že to byla CZ P-09 :)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#63 » pát 3. čer 2016, 06:47

Jo, nad inteligencí některých lidí mi zůstává rozum stát. Jestli tím tričkem a doplňkama v souvislosti se svou figurou chce dát najevo "sice nemám kondičku, ale dávejte si na mě bacha, mám bouchačku", tak se mu to nejspíš daří. Pokud se vžiju do mentality lumpa, tak tenhle bude pro mě nejsnadnější kořist, kterou někde za zapadlým rohem klepnu zezadu do šišky a bouchačku mu seberu. Fakt tohle nechápu :|



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#64 » pát 3. čer 2016, 08:30

"O co, že to byla CZ P-09"
No, taky to mohla být atrapa. Většinou kdo má reálnou věc (a tím nemyslím jen zbraně), tak se orientuje na její primární funkci a s tím si bohatě vystačí. Naopak ti, co reálnou věc nemají, soustředí se na visuální stránku a dojem, protože holt tu primární funkci užívat nemohou.
Dobrá analogie je třeba tuzing aut. Největší křídla vzadu nemívají ostré zadokolky s výkonem 500kW, ale nálepkami olepené předokolky s motorem do 70kW.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#65 » pát 3. čer 2016, 09:13

... a to som si vcera nasiel na sieti take pekne tricko "IMI Galil", ked uz ten Galil SAR mam ... ;)

Na pobavenie - vcera - pozerajuc na zastavku kde som vyzdvihoval synov by bolo podla "bouli" v podozreni minimalne dve tretiny 10-15r osadenstva vratane mojich decak - a to maju vsetci na opasku mobily :lol:.

Kto je fit a vyzera tacticool (podla moznosti vratane brady) - je podozrivy. Kto fit nie je ale ma tricko so strelnou zbranou - je podozrivy tiez. Kto sa tvari nenapadne - ten je najpodozrivejsi. Prasa sa v tom vyznaj. Myslim ze podla vyzoru / odevu sa fakt neda odhadnut vobec ale vobec nic :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#66 » pát 3. čer 2016, 09:19

Ono něco jinýho je asi tričko a něco jinýho je, jako kdyby vypadnul z kalenáře zbrojovky. Pokud z něj na sto honů čiší přítomnost kvéru, tak to asi normální není. Resp. Co jsem měl možnost poznat pro mě "normální" nosiče, tak na nich bylo poznat, že na nich nic poznat není :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#67 » pát 3. čer 2016, 09:47

A když má někdo kšiltovku a tričko "Danone" tak má plný kapsy jogurtů :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#68 » pát 3. čer 2016, 10:17

No každopádně ta boule na pravým boku byla :D tak jsem si jen dal dohromady dvě a dvě ... hlavně mé pobavilo (za předpokladu, že ji opravdu měl) jak úzkostlivě to schová pod mikinu a ve finále ho ze všeho nejméně prozrazuje ta boule pod mikinou, ve srovnání se zbytkem garderóby :)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#69 » pát 3. čer 2016, 10:25

Přesně to mám na mysli ;)
Není nad to nosit skrytě, ale tak, aby o tom věděl celej národ :lol:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#70 » pát 3. čer 2016, 10:44

Nosim na strelnici ksiltovku 5.11
Civilove takovou znacku ani neznaji. Jsem vubec tacticool?
P.S. danone pobavilo :)

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#71 » pát 3. čer 2016, 10:45

Předevčírem jsem na zastávce MHD identifikoval zcela evidentně "začínajícího nosiče".
Pominu-li bouli na boku, prozradilo mládence zkracování pravého kroku, naprosto eliminovaný pohyb pravou rukou a cílený fyz. kontakt se zbraní vnitřní stranou lokte v intervalu cca každé tři kroky. + další projevy.
Nesoudím, nekritizuji. Ne každý měl možnost si přivyknout dennímu nošení zbraně ve službě. A věřím že i tento mladý pán bude za chvíli nosit "méně nápadně", možná za měsíc, možná za rok.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#72 » pát 3. čer 2016, 11:35

Je pravda ze ja si ji presne takhle (vnitrni strana lokte resp. predlokti) kontroluji take. Mam trochu problem, ze kdyz jdu s batohem, tak se mi nejakym zpusobem kasa kosile nahoru a zustava prave pod tim batohem, takze si ji taky kazdou chvili popotahuji dolu. Pricemz se pokazde tvarim nenapadne :D
Nenosim dlouho, takze to jeste nemam zcela vychytane, ale pracuji na tom ;)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#73 » pát 3. čer 2016, 11:56

Kencui: Batoh je na tohle svině. Dělá mi to taky. S každým krokem a pohybem batohu nahoru mi to posune tričko o kus výš, třením batohu o rukojeť zbraně. Docela často si tak kontroluji stažení trička až dolů, aby se mi nestalo, co už jednou, že jsem šel po rušné ulici s odhalenou rukojetí zbraně ve vnitřním pouzdru. Naštěstí jsem šel zrovna bokem, kde zbraň byla, u zdi, nikdo si nemohl ničeho všimnout.

Roman: Někde jsem tu kdysi našel obrázek "jak rozeznat nosiče" a tam bylo několik indicií, které pomůžou k odhalení, právně zkrácený krok, absence pohybu ruky při chůzi, častá kontrola zbraně, natáčení se zbraní od lidí, atd... Zarylo se mi to do paměti a vždy, když nosím, dávám si na to pozor.

Osvědčilo se mi taky, pokud je to možné, po návratu domů nechat pistoli za pasem a dělat běžnou činnost ještě doma s ní. A co nejvíc se soustředit na to, abych to dělal tak, jako bych ji neměl, abych jí neustále nějak neuhýbal atd...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#74 » pát 3. čer 2016, 13:02

moc se to resi pokud nejdu vyložene po meste ale treba nekde po vsi nebo podobne tak tenke přilehave tričko a at si lidi mysli co chtej zakon dodržuju vic neresim a že je pod trtičkem patrne i vypouštení zasobniku u meho glocka mi fakt netrapí :?

lidi to neresi pokud to neni nejak napřimo ani nevim už kolikrat jsem šel s kydexovým stehenakem Dasta 740 PHDLB / TZ do billy (samozrejme prazdnym) ale rozdil mezi prazdnym a plnym je pramalý a nikdy nikdo nic nerekl ani nejak blbe nekoukal a to jsem se tam kolikrat potkal s MP i státákama (ono taky odepinat stehenak nic zabavnyho
Naposledy upravil(a) franta599 dne pát 3. čer 2016, 13:16, celkem upraveno 5 x.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#75 » pát 3. čer 2016, 13:04

franta599: To jsi neměl...teď se ztrhne uplně stejná diskuze, jako v jiném vláknu o tom co je v zákonu, ale jak bys to podle ostatních měl dělat.

EDIT: Já osobně jsem si ještě nikoho nevšiml (ve smyslu, že bych viděl zbraň) - teda mimo kamarády, o kterých to vím. Párkrát mě upozornil nějaký nůž nebo taktické pero v kapse, ale tím to haslo. Vlastně kecám. Jednou v šalině - nůž v kapse, 5.11 kalhoty a kšiltovka a až příliš opatrovávaná "taštička" přes rameno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů