Vnější pouzdra



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#31 » ned 5. čer 2016, 21:24

Ještě zpět k držákům na zásobníky.

Tady mám na rozdíl od kydexového pouzdra na zbraň klasický plastový Fobus s pádlem (pro CZ75 je to 6909) - pouzdro na zásobníky nosím jen na LOSy (běžně nosím jen zbraň). A tady jsem potřeboval aby mi poudro trošku víc odstávalo od těla než kydex, protože když byly zásobníky moc připláclý na tělo, tak se blbě nahmatávaly a přebíjení bylo problematičtější. Prostě tady jsem víc upřednostnil sportovnost před maximálním skrytí při nošení.
A s pádlem proto, abych nemusel při nasazování a sundávání pouzdra vytahovat pásek skoro z celých kalhot, pádlo se zpětnými háčky na Fobusu drží naprosto excelentně, asi bych se po těchto zkušenostech nebál ho použít i na pouzdro na zbraň
IMG_20160112_135313-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#32 » pon 6. čer 2016, 10:55

Používám kydex od RH Holsters, se štelováním svoru a jsem spokojený, na schování G19 stačí volnější mikina, v autě mi to na boku nevadí. Teď mě mrzí, že nemám ještě se sklonem, možná by stačilo popondat jeden úchyt na pásek níž, tím by se natočilo celé pouzdro, ne?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#33 » úte 7. čer 2016, 10:09

Espezetka píše:Budu potřebovat pouzdro pro zbraň, kterou kvůli velikosti nebudu nosit, bude jen na střelnici a na různé kurzy. Nemusím tedy moc řešit viditelnost, jak se s pouzdrem na opasku sedí atd..

Jestli máš 100% jistotu, že nebudeš danou zbraň nosit, vem něco na bázi Fobuse s rotací. Kydexy jsou super na nošení, ale na střelnici zbytečně připláclý k tělu. S rotačním plasťákem si můžeš hrát, nastavovat sklon jak je libo, je dál od těla, takže na sportovku ideál. Čistě osobní názor. ;)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#34 » úte 7. čer 2016, 10:36

Díky. Mám už objednáno, tak uvidím ;)



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#35 » stř 13. črc 2016, 19:19

Zdravim, dostal jsem ke Glocku 17 v akci drzak FOBUS GL-2ND a kdyz do nej zbran zacvaknu, tak ji rozhodne nejsem schopen pohotovostne vytahnout. Musim ji malem pacit abych ji dostal ven. Delam neco spatne, nebo se jeste neco nastavuje? Jako sila sevreni? Zkousel jsem tocit tim sroubkem, ale ze by to pomohlo..

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#36 » stř 13. črc 2016, 19:36

Máte někdo kožený pouzdro na 1911? Třeba dokonce kd KM saddlry? Rád bych viděl pár fotek, abych si udělal představu, jak to může vypadat.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#37 » čtv 14. črc 2016, 14:40

davidoff píše:Zdravim, dostal jsem ke Glocku 17 v akci drzak FOBUS GL-2ND a kdyz do nej zbran zacvaknu, tak ji rozhodne nejsem schopen pohotovostne vytahnout. Musim ji malem pacit abych ji dostal ven. Delam neco spatne, nebo se jeste neco nastavuje? Jako sila sevreni? Zkousel jsem tocit tim sroubkem, ale ze by to pomohlo..

U noveho pouzra doporucuji sroub max. povolit a u okraje pouzdra vrazit napr. kolik na pradlo. Timto se zajisti permanentni rozevreni pouzra. Pouzdro se casem trochu 'vypruzi' a stisk nebude tak silny. Pak doporucuji zasunout zbran, sroub mit stale hodne povoleny. Nasledne lehce povytahnout (par mm.) a prsty dotahnout sroub. Defakto sroub by mel byt porad volny. Pak jde zbran krasne ven. Jinak Fobus je skvele pozdro, pouzivam jak na strelnici tak noseni.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#38 » čtv 2. kvě 2019, 21:21

Poradil by mě někdo s adaptérem na pouzdro na pistoli s molle vazbou ke klasickému opasku?
Je lepší tohle:
https://www.armyshop101.cz/detail/panel ... ra-coyote/
nebo stačí:
http://www.police-shop.cz/adapter-dasta ... -na-opasek



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#39 » úte 4. čer 2019, 21:46

Ahoj, doporučte prosím pouzdro na dva zásobníky na P-10S (krátké dvanáctiranné). Ideálně něco jako Fobus s pádlem č. 6909 pro CZ75. Nevím jak jsou na tom s šířkou a délkou, jeslti by nepasovaly třeba do nějákého jiného... Kydex nechci.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#40 » pát 14. říj 2022, 09:20

Přátelé, nějaké vnější pouzdro pro glocka 45(19)? V obchodě se mi zamlouval Blackhawk Sportster Standard - pádlo+opasková spona v balení, možnost náklonu. Cena okolo 800. Je něco zajímavějšího v podobné ceně? Nevadí plast místo kydexu?Dva litry za kydex se mi dávat nechce. Popř nějaká ověřená čína?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#41 » pát 14. říj 2022, 10:47

Blackhawk sportster jsem dlouho ku spokojenosti užíval jak na závody, tak i na nošení. Stejně, jako Fobuse. Absolvoval jsem s nimi řadu kurzů už v době, kdy kydex ještě ani nebyl. Neměl jsem nejmenší problém, nedám na ně dopustit. Ale je to můj subjektivní názor...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#42 » pát 14. říj 2022, 21:15

Tomak: díky. Můžu se zeptat, rozdíl mezi pádlem a opaskovým průtahem - co se týče skrytého nošení? Je tam někaký rozdíl? Samozřejmě nemám na mysli léto v plavkách... Jinak fobus je za podobnou cenu. Má některý z těch dvou zmíněných značek v něčem navrch?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#43 » sob 15. říj 2022, 08:55

Je to vždy na osobních preferencích. Já používám jak kydexy(vnitřní i vnější), tak plast od Fobusu(vnější). Ten mi vyhovuje s pádlem z několika důvodů. Dobře se dá zandat i vyndat a nemusí se provlékat pásek. Na jednom z vnějších kydexových pouzder mám rozepínací klip, tam taky odpadá nutnost provlékat pásek, ale pádlo je pořád na tohle lepší. Komfort nošení a fixování pouzdra na pozici je s pádlem pro mě výrazně lepší. Další drobná výhoda pro mě je, že i když nemám dostatečně tuhé kalhoty, tak pádlo tím svým principem zavěšení je stabilnější než jiný systém.
Ale jak řikám, v téhle oblasti neexistuje universální rada, každý si musí najít to svoje.
Při skrytém nošení ve vnějším pouzdru, mi přijde pádlo blíž u těla.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#44 » sob 15. říj 2022, 14:49

V zásadě souhlasím s morepower...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#45 » sob 15. říj 2022, 16:26

Chlapci, dívám se na fobus pádlo popř blackhawk sportster. Cena srovnatelná. Ten blackhawk se dělá ještě ve verzi serpa - s pojistkou na prst. Má cenu ji řešit nebo je lepší vzít svírací klasiku bez nějakých udělátek? Borci v hardtasku ty pojistky na ukazovák nedoporučují skrze nechtěný výstřel, na druhou stranu se správným použitím - prst je natažený rovně - prst po tasení zůstává na rámu. Blackhawk má v ceně i průtahovou sponu na opasek...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů