RH Holsters šroubky

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » čtv 29. zář 2016, 22:25

Ztratil jsem šroubek k ocelovému poutku RH. Tak jsem změřil šuplérou zbývající, zdál se jasný M4x8 s půlkulatou hlavou s límcem. Tak jsem za několik haléřů tento zakoupil, bohužel ne v černé barvě, a jal se ho zašroubovat. Jde zašroubovat cca 2.5 otáčky zcela volně a pak se kousne a dál už nejde. Větší násilí jsem nezkoušel, když originál šroubek žádné násilí nepotřebuje. Původní černý jde zašroubovat celý. To bude nějaký jiný závit než M4, bude nemetrický.?

Původně jsem chtěl koupit novou sadu šroubků, gumiček atd. za 140,-, ale minimální objednávka je 300,-. No a dát několik set korun za jeden šroubek se mi opravdu nechce.

Neřešil jste to někdo? Co je to za závit?

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#2 » pát 30. zář 2016, 10:05

Proč nenapíšeš přímo Kubovi z RHH?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#3 » pát 30. zář 2016, 14:20

Protože Kubu neznám?

No jsem asi první, kdo šroubek ztratil.

Tak jsem odeslal objednávku na sadu šroubků + 2x ocelová poutka na opasek 40mm. Mám jeden opasek 45mm + příslušná poutka, což je super, ale jinak jsou civilní opasky jen 40mm. Tak jsem si to zracionalizoval, že budu mít přidanou hodnotu v těch poutkách na civilní opasky :).

Ale stejně mě ztracený šroubek stál 615 Kč :roll:, tak si budu pamatovat, že vždy při svlékání/oblékání kalhot šroubky dotáhnout. Bez ztraceného šroubku bych nekupoval nic.

Hlídejme si své šroubky.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#4 » pát 30. zář 2016, 14:50

myslím že to jsou šrouby chicago
http://www.jatagan.eu/chicago-srouby/

ale asi už pozdě píšu...tak sorry ;-)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#5 » pát 30. zář 2016, 15:10

Jo, to bude ono. Cenově to samotné vyjde +- nastejno.

Stejně by mě zajímalo, co je to za závit. Jen tak pro zajímavost. Asi bude mít jiné stoupání než metrický.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#6 » pát 30. zář 2016, 15:24

Metrický závit má 3 typy stoupání. Pochybuju, že to bude např Whitworthův. Prostě jsi jen netrefil stoupání. Na dílně se ti pak chlapů zeptám, kde mají schované měrky a kuknu na to (pokud teda RH pere do všecho stejné šroubky).

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#7 » pát 30. zář 2016, 16:05

pedro! píše:Protože Kubu neznám?


To nevadí. Stačí, že znáš název výrobce toho pouzdra. Věřím, že by ti náhradní šroubek poslal za cenu poštovného.
http://www.rhholsters.cz/kontakty.php

Teď už to máš ale asi jedno. :-)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#8 » pát 30. zář 2016, 16:15

Výrobcům stojí na krku konkurence z číny a hledají každou možnost snížení nákladů. A tak nakupují komponenty v číně.
Tam se přizpůsobují zvyklostem největšího zákazníka a to je amerika... Takže šroubek, který hledáš má s pravděpodobností blížící se jistotě závit v normě UN.
Když se na tu normu koukneš, najdeš průměry souhlasné s metrickou normou i profil je stejnej ale nikdy nemůže sedět stoupání.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#9 » pát 30. zář 2016, 16:20

Já zrovna včera řešil to samé...i když ne kvůli RHH...ale šroubek jsem koupil v potřebách pro kutily za 8 kaček - říká se mu opaskový šroub, nebo občas taky knihařský šroub...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#10 » pát 30. zář 2016, 17:25

Chtěl jsem náhradní šroubky od RHH a cena za 4 ks byla 90 Kč.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#11 » pát 30. zář 2016, 17:42

jestli je velký průměr tak 4,1 mm měl by to bejt šroub UNC No. 8



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#12 » pát 28. říj 2016, 00:25

Drvoštěp píše:Výrobcům stojí na krku konkurence z číny a hledají každou možnost snížení nákladů. A tak nakupují komponenty v číně.
Tam se přizpůsobují zvyklostem největšího zákazníka a to je amerika... Takže šroubek, který hledáš má s pravděpodobností blížící se jistotě závit v normě UN.
Když se na tu normu koukneš, najdeš průměry souhlasné s metrickou normou i profil je stejnej ale nikdy nemůže sedět stoupání.


rhholsters rozhodně nenakupuje komponenty v číně :)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#13 » pát 28. říj 2016, 06:31

A proč tedy nepoužívá metrické šroubky????????????????????

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#14 » pát 28. říj 2016, 06:54

Protoze nakupuje v Banglu. :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pát 28. říj 2016, 06:58

A není jedno kde kupuje šroubky?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů